1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak jelita grubego i meta do wątroby
Dronka82

Odpowiedzi: 393
Wyświetleń: 187834

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-07-13, 17:55   Temat: Rak jelita grubego i meta do wątroby
A musisz mówić? Wyczuwasz, że mamie ta wiedza jest potrzebna? Jeśli masz informację, że zakończono leczenie przyczynowe lekarz powinien Ci wypisać skierowanie do HD. W razie problemów ja zawsze prosze o odpowiedź na piśmie. Zawsze skutkuje. Pozdrawiam.

[ Dodano: 2015-07-13, 18:00 ]
Nasz lekarz POZ kazał nam się zastanowić (czym żywo mnie zestrestresował) czy ta chemia paliatywna jest potrzebna. Mówił, że jedyne co spowoduje to przedłużenie cierpienie. Byłam oburzona do granic możliwości. A teraz bym się jednak zastanowiła. Ale to po fakcie. Dowiedz się od specjalisty jaki ma sens, co będzie korzystniejsze. Pozdrawiam.
  Temat: Rak jelita grubego i meta do wątroby
Dronka82

Odpowiedzi: 393
Wyświetleń: 187834

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-04-09, 22:54   Temat: Rak jelita grubego i meta do wątroby
Wiesz,czytam, że martwisz się, czy zrobiłaś wszystko... A ja mam odwrotnie - jeśli za mocno nacisnę, jeśli niepotrzebnie zmobilizuję i wywołam skutek odwrotny - większe cierpienie, utratę godności... Ta cała choroba wymaga niezwykłej delikatności i umiejętności współodczuwania... Może czasem trzeba przestać działać, bo można wyrządzić więcej szkód. Ciągle waham się między tym, co powinnam, gdzie należy działać, a kiedy odpuścić, kiedy naciskać, a kiedy pozostawić sprawy własnemu biegowi. Masz stabilizację - ciesz się nią. Guzy - co mają nawywijać - i tak nawywijają. Dobre samopoczucie mamy jest na wagę złota. "Trwaj chwilo, jesteś piękna..." Niech tak będzie długo.
  Temat: Rak jelita grubego i meta do wątroby
Dronka82

Odpowiedzi: 393
Wyświetleń: 187834

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-04-04, 22:01   Temat: Rak jelita grubego i meta do wątroby
Ja co prawda z innego rejonu, może jednak te wskazówki okażą się uniwersalne. Nam nieco pomogły (na ból brzucha no-spa), klasyczne, delikatne interwencje: http://www.forum-onkologi...apie-vt5694.htm
No i tacie bardzo smakowały wtedy lody - zjadał litry. Jak nie umiał nic jeść, a już na pewno nie przełykał tabletek - kupowałam mu kapsułki, proszek wsypywałam do wody i wypijał. Tak podawaliśmy buraka w kapsułce (choć opinie na jego temat są różne, po operacji żelazo, multilac w trakcie chemii). Wszystko konsultowaliśmy z onkologiem, co jest warunkiem koniecznym. Pozdrawiam ciepło.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group