1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: reticulosarcoma - genetyczne prawdopodobieństwo zachorowania
DorotaP

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 8356

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-11-16, 10:34   Temat: reticulosarcoma - genetyczne prawdopodobieństwo zachorowania
sylwiaj, moja rodzina miała bad. genetyczne i mogę się podzielic swoimi doświadczeniami.

Na bad. skierował nas dziecięcy onkolog (syn miał usuniętego naczyniaka łagodnego) ale mąż już wtedy leczył ziarnicę złośliwą, a nasze rodziny mają pokaźną kartotekę onkologiczną.

Jednak już na wstępie oceniono, że ziarnica nie jest dziedziczna i syn nie musi byc badany genetycznie (zalecona profilaktyka - bad krwi).
Co ciekawe, moja matka(30lat) w latach 70-tych zmarła na ziarnicę i to właśnie mnie skierowano na bad. genetyczne. Dlaczego? Ponieważ w tych latach lekarze mogli pomyli ziarnicę z guzem śródpiersia(tu padła nazwa) który jest genetycznie uwarunkowany i źle rokujący.
Ale badania dla mnie wyszły korzystnie, czyli brak zmutowanych genów

Ale nasza historia się nie kończy. W 2010r maż zachorował po raz drugi i po wielu miesiącach błędnych diagnoz okazało się, że ma mięsaka tzw. przyzwojaka z grupy guzów chromochłonnych i bardzo szybko skierowali go do Instytutu Kardiologii w Aninie gdzie zajmują się właśnie badaniami genetycznymi nad guzami chromochłonnymi.
Pobrano krew i badanie wyk.pół roku. Badano kilka tych mutacji genów.
Ale znowu okazało się, że nie znaleziono mutacji odpowiedzialnych za dziedziczną formę guza chromochłnnego. A w uwagach dopisano : Wynik ten nie wyklucza wystąpienia choroby nowotworowej. :mrgreen:
  Temat: reticulosarcoma - genetyczne prawdopodobieństwo zachorowania
DorotaP

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 8356

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-11-12, 16:50   Temat: reticulosarcoma - genetyczne prawdopodobieństwo zachorowania
sylwiaj napisał/a:
Przecież mięsak nie jest wyleczalny, więc co mi da wykrycie jego wczesnego stadium? I moim dzieciom, o które tak naprawdę najbardziej mi chodzi


Pamiętaj, że to co było niemożliwe jeszcze parę lat temu, już za parę lat może będzie zwyczajnie uleczalne jak ,,przysłowiowa grypa,, i nie będzie problemem dla naszych dzieci.

Ale profilaktyka jest naprawdę bardzo ważna i czas w tej chorobie liczy się najbardziej.

Dlatego dbaj o siebie.
Pozdrawiam cieplutko :)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group