Link do strony z możliwością wsparcia forum:

https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 40
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz Płaskonabłonkowy płuca stadium IIIB
Doris0224

Odpowiedzi: 67
Wyświetleń: 11857

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2020-07-01, 18:30   Temat: Guz Płaskonabłonkowy płuca stadium IIIB
Tak wpadłam....mija pół roku......
Doris0224

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2020-05-22, 13:35   Temat: Guz Płaskonabłonkowy płuca stadium IIIB
Znowu zajrzałam...brakuje mi jesieni 2019....
  Temat: Guz prawego płuca
Doris0224

Odpowiedzi: 193
Wyświetleń: 42277

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2020-05-22, 13:31   Temat: Guz prawego płuca
trev, pojęcie czasu w tej chorobie nie istnieje, a właściwie istnieje tylko ma zupełnie inny wymiar....inny dla Nas, inny dla Chorych....
dla nas zawsze za mało...
skorzystaj z tego czasu i spokoju jaki dała ci obecna sytuacja.....posiedź, popatrz, porozmawiaj....
I nie myśl o straconych nadziejach a o możliwości bycia razem w dalszym ciągu.... czasem trzeba wyhamować aby zobaczyć jakiś szczegół, którego w tym pędzie nie widać.....

Serdecznie pozdrawiam i |przytula|
Doris0224

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2020-03-19, 12:41   Temat: Guz prawego płuca
trev,
zaglądam i czytam....wspieram Cie bardzo....i wiem że tutaj masz sprzymierzeńców.
|przytula|
Doris0224

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2020-03-19, 12:36   Temat: Guz Płaskonabłonkowy płuca stadium IIIB
Dziękuje.
Wszystkim forumowiczom, chorym i ich rodzinom, życzę dużo siły i takiego ludzkiego farta i szczęścia w obecnej sytuacji.
Rozumiem ten strach o chorego, który w tej sytuacji jest ogromny....uważajcie na siebie i innych. Usiądźcie przy nich, popatrzcie i po prosu bądźcie.

Z perspektywy czasu wiem, że to jest najważniejsze......

Przede mną mnóstwo wyzwań, decyzji i pracy....i tylko chwili na żałobę brak...
Sobie życzę, abym mogła ja przeżyć w spokoju i w swoim rytmie...jak tylko będę mogła sobie na to pozwolić.
Bedę tu zaglądać, bo chociaż wydaje mi się to nieprawdopodobne, to jesień była jednak bardzo optymistyczna...bardzo brakuje mi tego teraz.
Doris0224

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2020-03-09, 16:00   Temat: Guz Płaskonabłonkowy płuca stadium IIIB
Witajcie, forumowicze..
zajrzałam tutaj żeby znowu poczuć tę odrobinę optymizmu z jesieni....nie jest mi łatwo i lekko, mężulka brakuje mi w każdej chwili....ciągle pojawia się pytanie czy mogłam coś zrobić lepiej?...NIE, wiem że NIE....

Ale chciałam WAM powiedzieć jedno, oboje i razem z córką staraliśmy się jak najlepiej przygotować na to co nieuniknione....i mam tutaj na myśli również kwestie majątkowe... było trudno myśleć i postanawiać o tym co ma być PO......ale dzielnie stawialiśmy temu czoła...chociaż los nam zabrał trochę naszego czasu....i z córką było też rożnie, to ciągle tutaj jestem i mam nadzieję że te najtrudniejsze chwile mamy za sobą.
Doris0224

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2020-01-07, 22:04   Temat: Guz Płaskonabłonkowy płuca stadium IIIB
Dziękuje wszystkim za wsparcie. Mąż odszedł niespodziewanie, szybko i bez bólu, tego sobie życzył. Pociesza mnie tylko to, że nie było jego udziałem cierpienie.
Wszystkim rodzinom i chorym życzę wytrwałości w walce o siebie.
Doris0224

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2020-01-05, 16:16   Temat: Guz Płaskonabłonkowy płuca stadium IIIB
Kochani, wczoraj mój mąż odszedł spotkać się ze swoim Tatą. Nas zostawił tutaj, kochamy i tęsknimy.
Doris0224

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-12-24, 15:54   Temat: Guz Płaskonabłonkowy płuca stadium IIIB
Wszystkim forumowiczom, rodzinom i chorym, życzę Spokojnych Świąt Bożegonarodzenia! :)

Pomału szykujemy się do kolacji, głód doskwiera, ślinka cieknie i kiszki marsza grają - smacznego! :)
Doris0224

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-12-23, 11:09   Temat: Guz Płaskonabłonkowy płuca stadium IIIB
Reszka.78, na HD jeszcze czekamy, więc bez wsparcia na razie....

Wczoraj do popołudnia małżonek leżał, ale z każdą chwilą było już lepiej...na obiad dotarła najbliższa rodzina z Niemiec (trochę się wprosili... :--: ) i było już ok...może widok siostry tak zadziałał :) bo na widok swojej mamusi to się rozchorował :<: ;)

No nic, z perspektywy kilku dni od powrotu ze szpitala to wszystko wygląda już spokojniej..
Z tego wszystkiego nie zapytałam się w szpitalu co robić w przypadku podejrzeń przerzutów do OUN: jakieś badania, leczenie? chemii żadnej nie dostanie ale operacja, naświetlania?
Może powinnam jednak zapisać męża na jakąś kontrolę u onkologa na TK lub RM?
Doris0224

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-12-21, 20:19   Temat: Guz prawego płuca
trev,
Wiem że to trudna decyzja, efekty uboczne wlewu są bardzo nieprzyjemne. Trzymam kciuki, życzę powodzenia i cierpliwości. To już cztery kroki! :)
Doris0224

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-12-21, 18:17   Temat: Guz Płaskonabłonkowy płuca stadium IIIB
marzena66,
Dziękuje bardzo. Męża zgłosiłam do HD, ale czekam w dalszym ciągu na przyjęcie tj.”wolne miejsce”.

Mąż dzisiaj ogólnie nie czuje się dobrze, jest mu zimno i boli prawie wszystko :-(
Leży pod kocem z poduszką elektryczna (prezent od małżonki na 45 urodziny, ofukany a teraz ukochany ;) ), brak apetytu, uczycie ogólnego rozbicia, bez gorączki.

W ciągu ostatniego miesiąca schudł kolejne 3kg :cry: , może w święta da się coś nadrobić :)

Siedzę i myślę, mąż na razie stara się trzymać ale brak perspektyw bardzo podcina skrzydła. Na chwile obecną wszystko wygląda jak co dzień.

[ Dodano: 2019-12-22, 09:37 ]
Wczoraj wieczorem gorączka 38,2 - w ruch poszedł ibuprom. W nocy gorączka spadła ale mąż tak się pocił, że piżama i pościel była mokra.
Rano znowu gorączka rosła - miał 37,7 i znowu ibuprom.
Infekcja? Działanie tej odrobiny chemii?
Doris0224

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-12-20, 17:26   Temat: Guz Płaskonabłonkowy płuca stadium IIIB
trev,
Dbam jak mogę, dzisiaj trochę lepiej ....przynajmniej fizycznie.

Wróciliśmy ze szpitala, informacja druzgocąca - koniec leczenia systemowego.

Docetaksel rownież wywołał reakcję uczuleniową, był tlen, hydrocortison i inne. Ze względu bezpieczeństwa odstąpiono od kolejnej próby, uzupełniono magnez, dzisiaj kwas zolendronowy na hiperkalcemię i wypis ze szpitala.
Mąż ma jeść czerwone mięso trzy razy w tygodniu oraz to co lubi, wysiłek umiarkowany, spacery, odpoczywać, gdyby hemoglobina była poniżej 8 możemy zrobić przetoczenie i opieka HD. Ogólnie stan męża dobry, chodzący i tylko święta nie cieszą.

Boje się rozmów z rodziną, przyjaciółmi i sąsiadami a najbardziej boję się bezczynności.
Nie wiem czy mnie na to stać więc pewnie podejmę jakieś próbuje szukania innej drogi...może druga opinia lekarska, może Poznań...jest za młody, za dobry, „za zdrowy”....żeby bezczynnie siedzieć.
Doris0224

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-12-19, 14:35   Temat: Guz Płaskonabłonkowy płuca stadium IIIB
Mąż w szpitalu od wczoraj.
Relacja męża ze szpitalnego łóżka:
Na dzień dobry wczoraj sterydy, a dzisiaj dzień próby tj. docetaksel.
Po 6 minutach od rozpoczęcia podawania duszności (lżejsze niż przy immunoterapii) ale wstrzymano podawanie. Mają podać magnez (?) a jutro rano decyzja co dalej... :?ale?:

Jak nic rano jadę do CO co by dobrze zrozumieć lekarza...nie ma to jak samemu sprawdzić co i jak. Martwię się co będzie dalej :shock:

Zakupy świąteczne prawie zrobione, katar atakuje z całych sił! Leżę, leczę się i zamartwiam. :|
Doris0224

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-12-16, 19:56   Temat: Guz prawego płuca
trev,
Czytam twoje posty bo Wy ciągle jesteście trzy kroki przed Nami ;)
Wiele nadziei wzbudza we mnie fakt, że w Waszym przypadku docetaksel zadziałał! :-D
Wiesz, trzy wlewy to już sukces a jak jeszcze daje efekt to super! :)

Strona 1 z 3
Skocz do:  

logo

Statystki wizyt z innych stron