1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 18
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Piski i szumy w uszach po chemioterapii
Damiano18

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 16723

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2011-09-02, 22:26   Temat: Piski i szumy w uszach po chemioterapii
Witam..

Jeszcze jedno o czym nie powiedziałem..

Od tamtej pory gdy tylko zaczeły się piski, szumy i niedosłuch po zakończneiu leczenia... pojawiło sie też coś jeszcze...

Opisuje problem..

- Gdy jeszcze od razu po rehabilitacji... chodząc nie mogłem jakoś dziwnie utrzymać równowagi.. nie wiem co się działo.. pomyślałem sobie pewnie to że...długo nie chodziłem itp... Ale TERAZ... gdy idę już bez pomocy kul. dalej nie mogę utrzymać równowagi.. że tak powiem.. czasami.. a nawet często.. "rzuca" mnie na boki jakbym był pijany... :?ale?: Gdy popatrzę się w niebo STOJĄC .. tak samo.. padam na ziemię, nie mogę utrzymać równowagi. Jeszcze gdy STOJĄC zamknę oczy to już w ogóle.. lece na wszystkie strony..

Co to jest w ogolę...? I dlaczego...? To ma coś wspólnego ze słuchem ? Dodam że miewam często zawroty głowy, które przechodzą za pół dnia

[ Dodano: 2011-09-02, 22:35 ]
I jeszcze... czasami gdy siedze heh dziwna rzecz.... Jakby ją opisać... po prostu... czasami gdy siedzę.. tracę tak jakby orientację... czy ja siedzę czy stoję... no dziwne uczucie..... O WŁAŚNIE! Tak jakbym był w kosmosie, tam gdzie nie ma grawitacji! Za jakieś kilka sekund wszystko wraca do normy ale strasznie dziwna rzecz.
  Temat: Piski i szumy w uszach po chemioterapii
Damiano18

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 16723

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2011-08-12, 22:50   Temat: Piski i szumy w uszach po chemioterapii
Jakoś ucichło w tym temacie... :(


Nie wiem co mam dalej robić... poczytałem o tych trochę aparatach i niektórzy piszę że nie odczuwają poprawy pomimo iż mają "wypasione" aparaty słuchowe... a znowu niektórzy odczuwają duży dyskomfort przy ich noszeniu i po prostu nie noszą... ;(

A tak powiedz mi prawdę....Nika2 Czy jeśli mam 80db niedosłuchu to... u mnie coś poprawi? Jest sens zakładania go..? I czy bardzo się trzeba przyzwyczaić do noszenia aparatu?


Z góry dziękuję za odpowiedź!
  Temat: Piski i szumy w uszach po chemioterapii
Damiano18

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 16723

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2011-08-09, 22:42   Temat: Piski i szumy w uszach po chemioterapii
Mam pytanie właśnie co do matury.... bo tak... w 3 klasie gimn byłem zwolniony z tych testów ponieważ... wiadomo dlaczego.. Choroba itp... A czy można takie coś zrobić z.. maturą...? tzn być zwolnionym?

  Temat: Piski i szumy w uszach po chemioterapii
Damiano18

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 16723

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2011-08-09, 22:29   Temat: Piski i szumy w uszach po chemioterapii
A czy po takich szkołach... jakaś przyszłość jest...? Jak jest z później z dostaniem się na studia ?
  Temat: Piski i szumy w uszach po chemioterapii
Damiano18

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 16723

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2011-08-09, 22:10   Temat: Piski i szumy w uszach po chemioterapii
A czy dużo jest szkół z tym nauczaniem eksternistycznym ? Czy to sobie można wybrać albo zaoczne albo eksternistyczne?
  Temat: Piski i szumy w uszach po chemioterapii
Damiano18

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 16723

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2011-08-09, 21:46   Temat: Piski i szumy w uszach po chemioterapii
Powiem tak..... w Polsce mamy chore prawo........ :shock: :roll: Żeby tylko po ukończeniu 18 lat trzeba było iśc do szkoły dla Dorosłych..... :roll: A czy na pewno nie mam szans się załapać w szkole takiej normalnej Liceum?


12h dziennie to trochę sporo jak dla mnie.... :<: A dla takiego jak ja... da się... "zrobić" mniej godzin?
  Temat: Piski i szumy w uszach po chemioterapii
Damiano18

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 16723

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2011-08-09, 20:50   Temat: Piski i szumy w uszach po chemioterapii
Finlandia napisał/a:
Damiano18, jak sam już zauważyłeś, rzeczywiście po 18 roku życia pozostają tylko licea dla dorosłych, w których oczywiście nie ma nauczania indywidualnego. Trochę późno się chyba obudziłeś, w tych liceach też jest rekrutacja, są lepsze i gorsze, więc nie wiem, czy teraz w jakimś w miarę znośnym znajdzie się miejsce.
Te licea oferują często tryb zaoczny (zjazdy są w weekendy) a nawet eksternistyczny - uczysz się sam w domu i zdajesz tylko egzaminy np. semestralne.
Możesz też nigdzie nie iść i po prostu zdać egzaminy eksternistyczne w Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, a następnie przystąpić do matury. Oczywiście nauczywszy się do nich wcześniej, co zapewne wymagałoby zatrudnienia korepetytorów.


Witaj, dzięki za informację! :) Ale mam pytanie..... np. Dajmy na to iż ktoś nie zdał 2 razy w szkole podstawowej, później chce iśc do Liceum ale........ ma 19 lat! ponieważ już 2 razy nie zdał w szkole podstawowej i musiał powtarzać 2 lata to jak to jest..? Tez musi iść do Liceum dla dorosłych..?


A jest jest z tym trybem nauczania eksternistycznym ? Czyli nie chodzi się codziennie tylko co ile do szkoły i na ILE godz?
  Temat: Piski i szumy w uszach po chemioterapii
Damiano18

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 16723

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2011-08-08, 21:12   Temat: Piski i szumy w uszach po chemioterapii
Czyli jednak.... Można mieć te nauczanie w domu..? Chodzi o liceum
  Temat: Piski i szumy w uszach po chemioterapii
Damiano18

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 16723

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2011-08-02, 21:53   Temat: Piski i szumy w uszach po chemioterapii
Dziękuje wszystkim za odpowiedzi :)


Czyli jednak... Decydować się na aparat słuchowy...? Z tego co się dowiedziałem to polecają od 3000 tyś zł " Można już coś szukać".

A co do szkoły pytam się bo..... PO co mam się męczyć z ta nogą w szkole, muszę ja raczej oszczędzać aby jak najdłużej wytrwała endoproteza chociaż to i tak wiem że za jakieś 5-6 lat czeka mnie wymiana... a może i więcej.. No i ze względu na spory ubytek słuchu. Więc wolałbym zajęcia w domu... A co do rówieśników............ Nie żartujmy... Jacy w tych czasach koledzy są... do wyśmiewania się...? Nie no oczywiście są tam jacyś porządni się znajdą... Ale mnie raczej "koledzy" nie z bardzo interesują bo kiedyś i tak pójdzie każdy w swoją stronę i............. tyle..... Każdy każdego będzie miał w.......... :)
  Temat: Piski i szumy w uszach po chemioterapii
Damiano18

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 16723

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2011-08-02, 15:47   Temat: Piski i szumy w uszach po chemioterapii
iwona2010 napisał/a:
Damiano18 a czy aparaty słuchowe przynoszą tobie jakąś korzyść masz cyfrówki?


Oto chodzi że ja dopiero wziąłem się za to, tak naprawdę mam niedosłuch po skończeniu chemioterapii czyli od Stycznia 2007r, w Lutym 2007 zrobiliśmy jeszcze w Warszawie badanie słuchu no i wyszło że uszkodzony.... Darowałem to już sobie... może mnie zrozumiecie że już nie chciało mi się chodzić po tych gabinetach... czekać w kolejkach..... robić badań... miałem tego serdecznie dość...

Ale teraz dopiero rozpocząłem przygodę z tym moim słuchem... Wyszło że mam uszkodzenie trwałe na poziomie 80 decybeli w stopniu zaawansowanym.
  Temat: Piski i szumy w uszach po chemioterapii
Damiano18

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 16723

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2011-08-02, 09:27   Temat: Piski i szumy w uszach po chemioterapii
Tak ale chyba jest mały problem... Te w Polsce śmieszne prawo że TYLKO po przekroczeniu w Polsce "magicznej" bariery 18 roku życia można już iść tylko do Liceum dla dorosłych.... Szkoda gadać... Dla mnie takie Licea powinny być od ok. 30 roku życia a nie od 18...... :roll: Ja w Gimnazjum miałem całe 3 lata nauczanie w domu ze względu na jak wiadomo... Nowotworowa złośliwego kości.

I teraz mam 18 lat w tym roku skończyłem czyli mogę iść tylko dla Liceum dla dorosłych....? A tam chyba nie dają nauczanie indywidualnego czy dają? I czy mam szanse załapać sie jeszcze do ZWYKŁEGO Liceum Ogólnokształcącego NIE dla dorosłych?


Co za prawo w tej Polsce... :fucc:
  Temat: Piski i szumy w uszach po chemioterapii
Damiano18

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 16723

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2011-08-01, 21:58   Temat: Niedosłuch po chemioterapii - kilka pytań
Witajcie

Mam niedosłuch w stopniu zaawansowanym na poziomie 80 decybeli, Czy związku z tym iż mam taki niedosłuch mogę mieć nauczanie indywidualne w domu...? Bo ... Nie wiem co dalej mam robić... trochę się dowiedziałem o tych aparatach... wiemy żę.. to są urządzenia które nigdy mi nie przywrócą ... NATURALNEGO........ mojego dawnego.... dobrego............. słuchu :|


|PS: Nie wiem czy pisze w dobrym dziale.. Jeśli NIE to proszę o przeniesienie tematu i z góry przepraszam :)

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2011-08-01, 22:16 ]
Wątek scalony z poprzednim o tym samym temacie.

  Temat: Piski i szumy w uszach po chemioterapii
Damiano18

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 16723

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2011-07-07, 23:04   Temat: Piski i szumy w uszach po chemioterapii
....
  Temat: Piski i szumy w uszach po chemioterapii
Damiano18

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 16723

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2011-07-07, 18:09   Temat: Piski i szumy w uszach po chemioterapii
Jeszcze chciałem zapytać... Załatwiam sobie potrzebne dokumenty do renty socjalnej i ... Czy mogę wziąć od lekarza Laryngologa że mam uszkodzony trwale słuch ? Czy to nie wiele da w uzyskaniu renty socjalnej?
  Temat: Piski i szumy w uszach po chemioterapii
Damiano18

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 16723

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2011-07-05, 17:46   Temat: Piski i szumy w uszach po chemioterapii
Aha, rozumiem, ale to co brałem ADM + CDDP 100% to jaka to chemia? Najmocniejsza..?


I jak to jest z tym słuchem będzie się to dało wyleczyc?
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group