1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak sutka przewodowy inwazyjny
Chanel

Odpowiedzi: 197
Wyświetleń: 72391

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-12-08, 12:51   Temat: Rak sutka przewodowy inwazyjny
Witaj Asiu!

Cieszę się, że leczenie mamy zakończyło się dobrze (nie licząc oczywiście tych innych objawów). [hura]
Moja Przyjaciółka też tyła po chemi. I miała typowe objawy dla klimakterium.

A z mięśniakami można żyć (ale nie wiem, jak to jest w przypadku osoby po nowotworze).
Ja mam je już lata i nic się nie dzieje. Ale trzeba je obserwować, czy się nie powiększają.

Mama może być nerwowa nie tylko dlatego, że była chora, ale pod wpływem różnych
leków no i klimakterium.

Cytat:
Muszę też dodać, że niedawno sobie uświadomiłam, jak bezsensownie
namawiałam ją w ciągu ostatniego roku na niektóre rzeczy, na niektórych lekarzy,
jak tylko dodatkowo ją męczyłam i stresowałam w tym całym leczeniu. Myślę, że
będąc ponownie w swojej sytuacji, starałabym się nabrać do leczenia więcej dystansu.
Zaufać tym lekarzom, tylko trochę ich pilnując. Chyba niestety kilka rzeczy robiłam na siłę..
Jak czyta mnie ktoś, kto dopiero zaczyna walkę - nie walczcie jak lwy o każde
słowo z lekarzem, o wyjaśnienia, nie starajcie się pomagać za wszelką cenę - bo nie
tylko Wam, ale i Waszym bliskim w pewnym momencie może zabraknąć sił.


Oj, to prawda. Ale tak bardzo chce się pomóc bliskiemu człowiekowi. I nie chce się zaniedbać niczego.
Jednak faktycznie warto pamiętać o tym, co napisałaś.
  Temat: Rak sutka przewodowy inwazyjny
Chanel

Odpowiedzi: 197
Wyświetleń: 72391

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-01-17, 12:34   Temat: Rak sutka przewodowy inwazyjny
Witaj Asiu!
Przeczytałam cały wątek i bardzo Ci dziękuję, że go założyłaś. Doczytałam się tutaj wielu istotnych informacji. Chciałam Ci też napisać, że jesteś bardzo dzielna! Trzymam kciuki, żeby szło ku dobremu. Życzę dużo sił!

A tę wypowiedź przeczytam mojej przyjaciółce, która właśnie tak jest traktowana u lekarza - nie muszę mówić, jak się przy tym czuje. Mam nadzieję, że tym razem przekonam ją, żeby nie szła na wizytę sama.
gaba napisał/a:
Dlaczego tak uporczywie doradzam żeby być z mamą, bo znam "kulturę tej korporacji" starsza samotna kobieta jest tam na ostatnim miejscu, można przesunąć ją o tydzień lub dwa a w to miejsce ktoś tak lub inaczej protegowany (lub taki co właśnie zrobił awanturę), można nie zrobić jej wszystkich badań (oszczędności to priorytet), po co udzielać jej informacji- połowy nie zrozumie, a na tłumaczenie szkoda czasu, itp itd (bardzo jestem ciekawa co wymyślą na to odwleczenie chemii). Z Tobą dr rozmawiała, może niezbyt uprzejmie, ale coś powiedziała. Gdyby mama była sama to mają opracowaną technikę: Jedno ostre zdanie na wstępie (Jak Pani nie rozumie to nic nie poradzę - Po co Pani te wiadomości- Trzeba było przyjść z osobą towarzyszącą- Takich informacji nie udzielamy- Nie wiem, nie jestem Panem Bogiem- Po co Pani przyszła (moim zdaniem najlepsze)). To są wszystko autentyczne przykłady. Większość z nich nawet nie myśli wypowiadając takie zdania, w ten sposób osiągają swój cel, pacjentka się zamyka, grzecznie wysłuchuje co lekarz mówi i wychodzi po 5 min. Można w ten sposób przyjąć 50 pacjentek i mieć trochę luzu. Powinnaś przekonać mamę (i siebie też) że oni są niemili nie dlatego że coś źle powiedziała lub zrobiła, ale dlatego że chcą żeby szybko sobie poszła. Jedyna metoda to ignorować te "nietakty" i trwać przy swoim, powtarzać pytanie aż się usłyszy odpowiedź. Trzymaj się
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group