1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czy to musi byc chlonniak?
Caroline

Odpowiedzi: 114
Wyświetleń: 56998

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-09-03, 10:51   Temat: Czy to musi byc chlonniak?
swilek2 napisał/a:

I tutaj mam pytanie. Jestem po usunięciu jednego węzła spod pachy więc co z moją ręką? Czy mogę ją obciążać normalnie czy nie. Wiem że u kobiet po usunięciu pakietów ręka jest praktycznie niesprawna dożywotnio. A tutaj przy jednym? Czy należy się jakaś grupa czy orzeczenie o niepełnosprawności? Jak to się załatwia i gdzie? Dzięki za odpowiedź.
Pozd.

Witaj :)
Odnośnie pierwszego pytania. Ja miałam pobierany węzeł do badania z pod pachy i nikt nawet jednym słowem nie wspominał mi,że mam oszczędzać tą rękę. Owszem przez pierwsze dwa tygodnie po samym pobraniu miałam uważać na tą stronę, czyli nie podnosić nic ciężkiego, nie nadwyrężać jej, ale że tak powiem "długoterminowo" nie miałam żadnych zakazów.
Co do drugiego pytania. Ja składałam papiery o ustalenie stopnia niepełnosprawności jeszcze w trakcie leczenia. Dostałam 1-dynkę na rok oraz zasiłek pielęgnacyjny z MOPSu też na rok. Papiery składałam w Powiatowym Ośrodku Orzekania o Niepełnosprawności.
pzdr
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group