1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Caroline

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 297556

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2014-12-17, 19:29   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Edvige napisał/a:
Caroline, jeśli lekarz orzekający o stopniu niepełnosprawności w orzeczeniu w poz IV wpisze , że niepełnosprawność Twoja powstała przed ukończeniem przez Ciebie 21 lat to uważam, że zasiłek przy umiarkowanym stopniu będzie Ci się należał.
Ale to moje zdanie i aby się upewnić zapytaj w MOPS-ie
pozdrawiam :)


Dziękuję za odpowiedź. Na orzeczeniu ws zasiłku mam wspisane "Niepełnsospawność powstała przed ukończeniem 16 roku życia".
pzdr. cieplutko :)
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Caroline

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 297556

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2014-12-16, 18:45   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Edvige napisał/a:
Basia3,
Umiarkowany stopień niepełnosprawności nie upoważnia do zasiłku pielęgnacyjnego z MOPSU.



U mnie zasiłek pielęgnacyjny kończy się w maju 2015r. W tej chwili legitymuję się znacznym stopniem niepełnosprawności.
Moja niepełnosprawność powstała przed ukończeniem 16 roku życia u mnie to było jak miałam 15 lat. Czy podług tego co znalazłam na necie zasiłek będzie przysługiwał mi nadal jeśli będę mieć tylko umiarkowany stopień?

Wysokość zasiłku pielęgnacyjnego

Zasiłek pielęgnacyjny wynosi 153 zł miesięcznie i przysługuje:

niepełnosprawnemu dziecku,
osobie niepełnosprawnej w wieku powyżej 16 roku życia, jeżeli legitymuje się orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności,
osobie, która ukończyła 75 lat.

Zasiłek pielęgnacyjny przysługuje także osobie niepełnosprawnej w wieku powyżej 16 roku życia legitymującej się orzeczeniem o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, jeżeli niepełnosprawność powstała w wieku do ukończenia 21 roku życia.

bo z tego co wyczytałam nadal będzie mi się należał :?:
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group