1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: guz ogona trzustki z przerzutami do wątroby
Caroline

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 25039

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-01-03, 07:16   Temat: guz ogona trzustki z przerzutami do wątroby
::rose::
  Temat: guz ogona trzustki z przerzutami do wątroby
Caroline

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 25039

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-12-24, 07:05   Temat: guz ogona trzustki z przerzutami do wątroby
paulina452 napisał/a:
Druga wizyta w szpitalu i zalozyli mamie cewnik,zsby mogla sobie sama w domu odbarczac. Jest to bardzo pomocne. Teraz robi to kiedy uwaza. Oczywiscie nie upuszczac wody za duzo, bo tracimy bialka i inne substancje.ale za to mama je protifar i pije nutridrinki. Pielegniarki nam powiedzialy ze tak 2l dziennie mozna, i moja mama jest zadkwolona chociaz czasem ciagnie ją ten cewnik. Uwazam ze warto.


Jeśli mogę jeszcze coś doradzić, to popytaj może lekarza od razu o założenie tego cewnika. U mojej mamy i tak jak przedmówczyni pisze za pierwszym razem od tego odstąpiono i woda zaczęła szybko ponownie się zbierać.
  Temat: guz ogona trzustki z przerzutami do wątroby
Caroline

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 25039

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-12-23, 20:50   Temat: guz ogona trzustki z przerzutami do wątroby
konwalia19 napisał/a:
Na krótko to znaczy na ile? Powtarzaliście ten zabieg? Jak się go przeprowadza? Jak


U nas to było tak,że sam zabieg Mame niestety osłabił. Lekarka tłumaczyła nam że ściągnięcie wody powoduje utratę cennych substancji. U Mamy odbarczono 8.4 L płynu.
Przy samym zabiegu nie byłam obecna, bo sama choruję miałam arganulocytoze po chemii i siedziałam w domu.
Najpierw Mama miała USG potem odbarczenie na oddziale paliatywnym.
Obwód brzucha zaczął się powiększać bardzo szybko- nie pamiętam już dokładnie ale raczej była to kwestia kilku/ kilkunastu dni.
  Temat: guz ogona trzustki z przerzutami do wątroby
Caroline

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 25039

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-12-23, 20:31   Temat: guz ogona trzustki z przerzutami do wątroby
konwalia19 napisał/a:
Dzisiaj była pielęgniarka z hospicjum i powiedziała żeby położyć się na oddział i ściągnąć ten płyn z brzucha, bo to jej podnosi i zmniejsza żołądek i przez to ten brak apetytu. Tylko nir wiem na jak długo to pomaga???


Niestety u mojej Mamy ściągnięcie wody pomogło na krótko, woda w niedługim czasie zaczęła nachodzić od nowa. I tak samo woda uciskała na żołądek, powodując brak apetytu.
pzdr. ciepło
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group