1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 13
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Gruczolakorak płuca lewego -chemioterapia Alimta
Belunia141

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 15850

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-12-23, 13:20   Temat: Gruczolakorak płuca lewego -chemioterapia Alimta
Witajcie,
Chcę bardzo podziekować wszystkim, którzy pomogli mi na tym forum- czy to odpowiadając na moje pytania, czy zamieszczając wpisy w korespondencji z innymi, które mogłam odnaleźć. Jesteście bardzo potrzebni i bez Was byłoby znacznie trudniej.
W poniedziałek mój Tato odszedł i wierzę, że po tej drugiej stronie przywitał go lepszy świat.
Jeszcze raz bardzo dziękuję !
Iza.
  Temat: Gruczolakorak płuca lewego -chemioterapia Alimta
Belunia141

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 15850

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-11-19, 00:29   Temat: Gruczolakorak płuca lewego -chemioterapia Alimta
Majkelek, bardzo dziękuję. Postaram się zrobić skany i załączę komplet dokumentów.
Co do objawów -wystąpiły dziś i mają charakter otępienia i splatania, a dodatkowo zaburzeń motoryki i senności ( tato spi dziś cały dzień). Wcześniej nie występowały. Jutro podejdę jeszcze do lekarza prowadzacego.
Jeszcze raz bardzo dziękuję i tak jak pisałam, przygotuję materiały.
  Temat: Gruczolakorak płuca lewego -chemioterapia Alimta
Belunia141

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 15850

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-11-18, 23:51   Temat: Gruczolakorak płuca lewego -chemioterapia Alimta
Przepraszam, ale nie napisałam dziś po to, żeby uzuskać interpratację wyniku. To co w nim przeczytałam, w zupełności mi wystarczy. Chcę wiedzieć, czy splątanie i zaburzenia neurologiczne mogą być skutkiem ubocznym radioterapii (z 16.11.12), czy moze odstawienia morfiny, czy też potencjalnego odwodnienia....?

Jeśli ktoś moze mi pomóc, będę bardzo wdzięczna. Proszę mi wierzyć, stresu w życiu mam wystarczjąco dużo a energię muszę zachować do walki z chorobą mojego taty
  Temat: Gruczolakorak płuca lewego -chemioterapia Alimta
Belunia141

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 15850

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-11-18, 23:43   Temat: Gruczolakorak płuca lewego -chemioterapia Alimta
Jo_a, przepisałam słowo w słowo to, co mam na karcie wypisowej z zakładu radioterapii sprzed dwóch dni.
  Temat: Gruczolakorak płuca lewego -chemioterapia Alimta
Belunia141

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 15850

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-11-18, 23:40   Temat: Gruczolakorak płuca lewego -chemioterapia Alimta
Miałam go w ręku, ale w piątek przekazałam lekarzowi radioterapeucie i wynik został w szpitalu. W wypisie ze szpitala jest bardzo ogólnikowo.
  Temat: Gruczolakorak płuca lewego -chemioterapia Alimta
Belunia141

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 15850

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-11-18, 23:35   Temat: Gruczolakorak płuca lewego -chemioterapia Alimta
To meta do mózgu było wykryte w końcówce ubiegłego roku. Po tym radioterapia głowy a następnie chemioterapia. Po tym postępowaniu guz w głowie zniknął z obrazu TK, a guzy w płucach znacznie się zmniejszyły (badanie z wiosny tego roku).
Mocno trzymam się tego, że skoro tato już raz zareagował na chemioterapię, to dlaczego nie miałby zrobić to po raz kolejny ???
  Temat: Gruczolakorak płuca lewego -chemioterapia Alimta
Belunia141

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 15850

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-11-18, 23:27   Temat: Gruczolakorak płuca lewego -chemioterapia Alimta
Tomografia z piątku 9.11.2012 wykazała, że w mózgu nie ma przerzutów. Naświetlanie kości było w ubiegły piatek 16.11.2012, czyli dwa dni temu.
  Temat: Gruczolakorak płuca lewego -chemioterapia Alimta
Belunia141

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 15850

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-11-18, 22:29   Temat: Gruczolakorak płuca lewego -chemioterapia Alimta
Pacjent: mój Tato, 59 lat

Rozpoznanie:
Rak płuca lewego T1N2M1 (rozsiew do mózgu, płuc i wątroby). Stan po paliatywnym napromienianiu mózgu (19 - 23.12.2011) i CHTH (IV k. PN). Postęp choroby. Rozsiew do kości.
C79.5

Zastosowane leczenie:
Pacjent otrzymał napromieniowanie fotonami X o energii 15MeV obszaru Th1-Th3, L2-L4, oraz kości krzyżowej z objęciem stawów krzyżowo-biodrowych w dawce 800 cG/t na każdy ww obszar z pól na wprost.
92.223

Stosowane leki:
Durogestic 50 mic/godz
Sevredol 20 mg – doraźnie
Ketonal 100 mg do 3 x 1 tabletka
Ipp 20 mg
Pabi-Dexamethason 4mg - 4mg - 0
Kontynuacja:
Clonazepam 0,5 mg
Neurotop
Amitryptylina

W piątek odebrałam Tatę ze szpitala. W sobotę podawałam Sevredol (wcześniej kilka dni morfina na oddziale) ale w niedzielę już tylko Ketonal. Całą niedzielę Tato przespał, mało pił, prawie wcale nie jadł. Pod wieczór zauważyłam niepokojące objawy neurologiczne. Tato usiadł do kolacji, ale bezwiednie uderzał widelcem w talerz i nie mógł sobie poradzić z jedzeniem. Nie utrzymał szklanki i wylał na siebie kompot. Był mocno splatany.

Czy może to być objaw uboczny po napromienianiu? A może tato się odwodnił i dlatego tak? Poradźcie proszę, co powinnam z tym zrobić?

Bardzo dziękuję za pomoc.
  Temat: Gruczolakorak płuca lewego -chemioterapia Alimta
Belunia141

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 15850

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-18, 23:26   Temat: Gruczolakorak płuca lewego -chemioterapia Alimta
A czy istotny jest czas rozpoczecia chemioterapii?
Standardową ( i tu nie wiem, czy traktować ją jako gorszą ?) mozemy rozpocząć już 23.01.2012. Na ewentualną niestandardową, musielibyśmy jeszcze poczekać. Co robić ?
Czy jeśli pierwsza byłaby standardowa a kolejna niestandardowa - czy tak też się postępuje ?

Przepraszam, że tyle pytam, ale nie potrafię ocenić który z czynników jest najistotniejszy ( rodzaj cytostatyków, czas rozpoczecia terapii ???). Tato psychicznie ciężko to znosi, więc coraz trudniej zachęcić go do nowych pomysłów. Staram się jakoś to wszystko wyważyć.
  Temat: Gruczolakorak płuca lewego -chemioterapia Alimta
Belunia141

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 15850

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-18, 22:51   Temat: Gruczolakorak płuca lewego -chemioterapia Alimta
Bardzo dziekuję za odpowiedź.
Chciałam Tatę przywieźć w poniedziałek do Warszawy, ale się nie zgodził. Muszę nad nim jeszcze popracować i myslę, że powinno się udać. Nie wiem tylko, jak bardzo mam naciskać. Na ile znaczacący, w takim przypadku jak u niego, jest skład chemioterapii ?
  Temat: Gruczolakorak płuca lewego -chemioterapia Alimta
Belunia141

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 15850

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-18, 22:16   Temat: Chemioterapia- proszę o informację i radę
Witajcie,

Udało się znaleźć termin w szpitalu w Torzymiu (to szpital pulmonologiczny z oddziałem onkologicznym na zachodzie Polski). Niestety, ze względu na kontrakty z NFZ mogą Tacie zaproponować jedynie chemioterapię standardową ( nie wiem jakie konkretnie substancje), a nie niestendardową, w skład której miał wchodzić preparat Alimta. Sama nie wiem co robić.

Proszę więc o pomoc. Chciałabym wiedzieć co powinno się zastosować w pierwszym rzucie chemioterapii u pacjenta z cellulae carcinomatosae-carcinoma non microcellulare verisimiliter adenocarcinoma ( C34.1). W TK wykryto:

2011-12-09; głowa:
Zmiana ogniskowa zlokalizowana w obrębie przyśrodkowej cz. prawej półuli móżdżku wzmacniająca się po kontraście o śr. 8 mm- obraz wskazuje na meta. Zmiana nie jest otoczona obrzękiem. W okolicy potylicznej prawej oraz czołowo ciemieniowej lewej widoczne są rozległe obszary hypodensyjne o morfologii blizn naczyniopochodnych. (tato przechodził dwa udary kilka lat temu)

2011-12-09; płuca
Cechy zaawansowanej rozedmy najbardziej nasilonej na poziomie prawego szczytu. Cechy rozedmy. Zmiany bliznowate szczytów, większe po stronie prawej. Zmiana ogniskowa w segmencie 3 lewym o wym. 21x 12 mm, w jej okolicy druga zmiana 8 mm. Kolejna 4 mm w płacie środkowym, 9 mm w seg 10, w seg 9 lewym 7 mm- zmiany mogą odpowiadać meta ze zmiany pierwotnej w płucu lewym. Zwapniały zespół pierwotny w płucu lewym. jamy opłucnowe wolne.

Przed samymi świętami zastosowano radioterapię paliatywną głowy.Teraz chemioterapia.

Proszę o informację, co powinno się Tacie podać ? Czy mozemy i powinniśmy szukać programów badawczych, do którch można Tatę zakwalifikować ? Co możemy jeszcze zrobić ?
W ubiegłym roku umarły dwie bardzo bliskie mi osoby- nieststy nie można było im nic zaproponować. U Taty muszę wykorzystać wszystko, co się tylko da.
  Temat: Gruczolakorak płuca lewego -chemioterapia Alimta
Belunia141

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 15850

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-11, 23:06   Temat: Gruczolakorak płuca lewego -chemioterapia Alimta
Nie, jeszcze nie, ale jutro tam zadzwonię.
  Temat: Gruczolakorak płuca lewego -chemioterapia Alimta
Belunia141

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 15850

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-11, 20:34   Temat: Gruczolakorak płuca lewego -chemioterapia Alimta
Witajcie.

Od dawna obserwuję to forum i czerpię z niego masę bardzo pomocnych informacji. Dziś chcę zadać konkretne pytanie. Czy ktoś zna ośrodki onkologiczne w zachodniej Polsce lub Warszawie, które przyjmują pacjentów na pierwszą chemioterapię w skałd której wchodzi Alimta ?

Mój tato ma rozpoznanego gruczolakoraka płuca lewego z rozsiewem do drugiego płuca, opłucnej i mózgu. O małej 1 cm zmianie w płucach dowiedziliśmy się we wrześniu 2011. Przez cały czas do teraz trwała dalsza diagnostyka i czekanie na terminy. Krótko przed świętami tato miał radioterapię -naświetlanie głowy. Kolejnym etapem miała być chemioterapia, jak powiedział nam lekarz, niestandardowa z wykorzystaniem preparatu Alimta. Dziś okazało się, że szpital wojewódzki nie może od 01.01.2012 przyjmować nowych pacjentów na leczenie Alimtą. Nie mamy już czasu do stracenia i musimy znaleźć inne miejsce w Polsce ( tak jak pisałam-Polska zachodnia lub Warszawa), które może przyjąć tatę na takie leczenie. Jeśli ktoś coś wie, bardzo proszę o podpowiedź.

Z góry dziękuje, bo wiem że mozna na Was liczyć.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group