1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 10
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz płuca? Gruźlica
Basia2000

Odpowiedzi: 478
Wyświetleń: 138700

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-03-09, 21:55   Temat: Guz płuca? Gruźlica
No żesz kurza twarz!!!!! Jak to plasterki skończyły się? Ja mam wypisywane przez lekarz rodzinną po dwa opakowania, zmieniam co 96 godzin, jak zostają mi dwie sztuki idę po receptę na następne, to niedopuszczalne, aby chora nie miała ciągłości leczenia przeciwbólowego, odstępstwa czasowe dopuszczalne są dwie godziny w jedną lub drugą stronę. Misiak! do jasnej Anielki, jak widzisz, że nie możesz mieć pełnego zaufania do HD, to dziewczyno! sama ogarnij to tak , aby środki przeciwbólowe mieć w zapasie przynajmniej na tydzień. Furosemid można odstawić bez zmniejszania dawki, ale spytaj lekarza czy powinnaś to zrobić, zrób to jak najszybciej, jeśli nadmierne siusianie nie jest wynikiem infekcji ( warto zrobić choćby ogólne badanie moczu) to może wystąpić problem z poziomem elektrolitów. Jakie kupiłaś pieluchy, że masz problem z poprawianiem? Wiem z doświadczenia, że lepsze są pieluchomajtki.
  Temat: Guz płuca? Gruźlica
Basia2000

Odpowiedzi: 478
Wyświetleń: 138700

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-03-09, 10:07   Temat: Guz płuca? Gruźlica
Załatwienie pieluch to dosyć prosta sprawa, mnie wypisuje lekarz rodzinny raz na kwartał, pierwszy raz musisz załatwić formalności w NFZ, to jest sprawa na "od ręki", nie czekasz, zwróć uwagę, żeby lekarz wypisujący zlecenie wpisał symbol choroby nowotworowej, wówczas są tańsze. Należne 60 szt. na miesiąc kosztuje w granicach 60-70 zł. Ja niczym nie smaruję, używam mokrych chusteczek dla niemowląt, no i oczywiście dokładne mycie i suszenie.
  Temat: Guz płuca? Gruźlica
Basia2000

Odpowiedzi: 478
Wyświetleń: 138700

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-03-08, 21:56   Temat: Guz płuca? Gruźlica
Moja mama chodzi w pieluchomajtkach od dwóch miesięcy, długo się przed tym broniła, ale jak już się dała przekonać obie odetchnęłyśmy z ulgą, skończyła się mokra pościel, bielizna i ciągłe pranie. Pampersa zmienia się trzy do czterech razy na dobę, naprawdę nie jest to dramat, a tak nawiasem mówiąc to spytaj teścia, kto go obsługiwał przez całe życie i kto mu urodził dzieci?
  Temat: Guz płuca? Gruźlica
Basia2000

Odpowiedzi: 478
Wyświetleń: 138700

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-01-27, 21:58   Temat: Guz płuca? Gruźlica
Misiak
Myślę, że powinnaś zapytać lekarkę prowadzącą o plany dalszego leczenia mamy, macie prawo do odpowiedzi i uzasadnienia decyzji bez względu jaka by nie była. Twoje pytanie o długość życia mamy, wybacz, ale wydaje się niestosowne nikt nie udzieli Ci na nie odpowiedzi , na tym forum nikt nie wróży z fusów, ani szklanej kuli.
  Temat: Guz płuca? Gruźlica
Basia2000

Odpowiedzi: 478
Wyświetleń: 138700

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-10-27, 08:18   Temat: Guz płuca? Gruźlica
Twoja teściowa boryka się dwa lata z ciężką chorobą, przechodzi przez wyczerpujące leczenie, ma prawo być słaba. Furosemid jest lekiem moczopędnym, sprawdzacie poziom elektrolitów? obniżenie ich może powodować osłabienie, porozmawiaj o tym z lekarzem.
  Temat: Guz płuca? Gruźlica
Basia2000

Odpowiedzi: 478
Wyświetleń: 138700

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-10-08, 13:30   Temat: Guz płuca? Gruźlica
Bardzo dobrze zrobiłaś wykonując telefon do pielęgniarki, chciałam Ci zasugerować rano takie rozwiązanie, ale musiałam odejść od komputera. Zawsze dzwoń do HD w przypadku wątpliwości .
  Temat: Guz płuca? Gruźlica
Basia2000

Odpowiedzi: 478
Wyświetleń: 138700

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-10-03, 14:24   Temat: Guz płuca? Gruźlica
http://okulistyka.mp.pl/o...w.html?id=77451
Jak wynika z powyższego artykułu przyczyn zaczerwienienia gałki ocznej może być wiele. Dwa tygodnie to dość długo, mama nie była u okulisty?
  Temat: Guz płuca? Gruźlica
Basia2000

Odpowiedzi: 478
Wyświetleń: 138700

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-05-14, 22:37   Temat: Guz płuca? Gruźlica
Wiesz co, nie jesteś złą synową, ilość napisanych przez Ciebie postów świadczy o Twojej trosce i zainteresowaniu, głową muru nie przebijesz, teściowa jest dorosłym człowiekiem i siłą jej do niczego nie nakłonisz, spróbuj może wytłumaczyć jej, że nie słucha się tego co przeczytała gdzieś, coś jakaś Pani, tylko, że lekarz powinien wypowiedzieć się co do stanu jej zdrowia. Powiedz o swoich obawach, o tym, że nie jest chora na grypę, ani zapalenie migdałków tylko na raka i wg Twojej oceny wymaga konsultacji lekarskiej. Jak to nie pomoże, trudno, jej decyzja, jej ryzyko, jej sprawa.
Pozdrawiam
  Temat: Guz płuca? Gruźlica
Basia2000

Odpowiedzi: 478
Wyświetleń: 138700

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-05-14, 08:24   Temat: Guz płuca? Gruźlica
Próbujemy Ci uzmysłowić, że istnieje zagrożenie życia Twojej mamy o ile ma ona ZŻG, to wymaga natychmiastowej interwencji lekarskiej choćby na ostrym dyżurze najbliższego szpitala!!!!!! To jest w chwili obecnej priorytet, zajmijcie się tym!
  Temat: Guz płuca? Gruźlica
Basia2000

Odpowiedzi: 478
Wyświetleń: 138700

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-05-13, 12:46   Temat: Guz płuca? Gruźlica
Tylko lekarz może ocenić czy to ZŻG, jesli tak to masz pewnie świadomość powagi sytuacji, najlepiej jeśli sama pójdziesz z mamą do lekarza skoro teść sobie nie radzi jako osoba towarzysząca, sterydy też powodują obrzęki, mój mąż podczas ich przyjmowania był bardzo obrzęknięty, ale Ty musisz zaprowadzić mamę do lekarza jak najprędzej nie oglądając się na nikogo. Piszesz, że nie masz słów ani siły, tu słowa są niepotrzebne, potrzebne jest szybkie działanie, a siły się znajdą.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group