1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 26
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak woreczka z naciekiem na wątrobę
Aurora123

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 15937

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-01-15, 10:55   Temat: Rak woreczka z naciekiem na wątrobę
Bardzo , bardzo Wam dziękuję ::rose::
Chociażby człowiek przeczytał wszystkie publikacje i całe internety o opiece paliatywnej i odchodzeniu jako takim, nie da się tego przejśc z chłodną głową widząc, że bliska osoba cierpi. Babcia niby spała, ale jest to straszne, jak ta paskudna choroba odbiera człowiekowi godnośc i jedną po drugiej podstawowe umiejętności , zmysły i odruchy. Wypłakałam już chyba wszystkie łzy , wcale nie pomaga świadomośc że babcia zmarła pożegnana ze wszystkimi, kochana i zaopiekowana. Bała się takiego losu, prosiła Boga by tego jednego jej oszczędził i właśnie to zesłał jej los.
Pogrzeb był piękny, o ile może byc taki w ogóle, byłaby zadowolona..
Dziękuję Wam serdecznie.
  Temat: Rak woreczka z naciekiem na wątrobę
Aurora123

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 15937

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-01-07, 20:39   Temat: Rak woreczka z naciekiem na wątrobę
Kochani, babcia zmarła dzisiaj. Spokojnie, po cichutku, w otoczeniu bliskich. Bardzo Wam dziękuję za całe wsparcie i pomoc - jesteście nieocenieni a samo forum niezastąpione w sytuacji gdy w rodzinie pojawia się choroba nowotworowa. Dziękujemy :(
  Temat: Rak woreczka z naciekiem na wątrobę
Aurora123

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 15937

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-01-01, 21:27   Temat: Rak woreczka z naciekiem na wątrobę
Babcia jest w 100% świadoma odchodzenia, tylko dużo spi i nie ma już siły mówic. usiadła jeszcze, nakarmiłam ją, oparła mi głowe na ramieniu, wzieła mnie za rękę i tak beczałyśmy z godzinę. :( Biedna, biedna babcia. pokazuje gestem czego potrzebuje ale zebrała się w sobie na tyle by mi powiedziec najwazniejsze istotne dla niej i dla mnie rzeczy. :( poprosiła też bym prosiła Boga o jej szybką śmierc. :( wczoraj pokazała nam Pani pielęgniarka jak przez motylek podawac morfine, narazie to 1 ml na 6-8 h z założeniem że jesli tylko będzie potrzeba możemy częściej, zeby nauczyc sie uprzedza fakty i nie dopuszcza do bólu. Babcia oczywiście twierdzi że nic ją nie boli, ale trudno nie rozpozna grymasu i jęku przy każdym ruchu. :(
  Temat: Rak woreczka z naciekiem na wątrobę
Aurora123

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 15937

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-12-29, 22:12   Temat: Rak woreczka z naciekiem na wątrobę
była pielęgniarka, w zasadzie bardziej przygotowac rodziców na to co będzie, to raczej kwestia dni. Wytłumaczyła by nie zmuszali babci do jedzenia czy wstawania, chociaż i tak nie zmuszali ale wiem jak im trudno, na pewno liczyli na jakąś mobilizację. Jutro mąż jedzie po siostrę babci do Łodzi by się pożegnały.
Madzia70 też mi to przyszło do głowy, czytałam również że zdarza się tak w nowotworach tego typu gdy wątroba wysiada i że właśnie to nie jest taka zła opcja, bo babcia po prostu zaśnie, bez bólu. hd nie modyfikowało leków , zakładamy że priorytetem jest utrzymanie sytuacji takiej jak teraz, gdy babcia nie czuje bólu, jest spokojna. nie zauważyłam by była bardziej zółta, ale mieli pobierac ze 2 tyg krew do badan i w koncu nie pobrali, założyli że w sumie chyba nie ma już po co, nawazniejsze ze nie boli.
Bardzo Wam dziewczyny dziękuję za wsparcie. :cry:
  Temat: Rak woreczka z naciekiem na wątrobę
Aurora123

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 15937

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-12-28, 01:24   Temat: Rak woreczka z naciekiem na wątrobę
Witajcie,
cóż napisac - Babcia jest super dzielna i bardzo bardzo nam jej wszystkim szkoda. Dała radę przesiedziec z nami na wigilii kilka godzin, zjadła więcej chyba niż przez cały tydzień, wypiła kubek barszczu, zjadła dwa pierogi, ze 3 kęsy ryby, rano jajko. Przez to i w 1 dzień świąt miała więcej sił, bo ogólnie jest już bardzo bardzo słabiutka. :( przejście z pokoju do pokoju to wielki wysiłek, je malutko jak wróbelek, przeważnie jedno jajko , jeden - dwa kęsy pieczywa, czasem kubek lub mniej zupy albo i nie i to ma nacały dzień, tyle że sporo pije, popija letnią herbatę. Mało mówi, łatwo się wzrusza, jest potwornie smutna. jest tak krucha i malutka, schudła strasznie. Wiem, że nie zostało jej wiele czasu i nie potrafię oszacowa ile, czy to kwestia dni czy tygodni. Większośc dnia babcia leży i drzemie, jest małomówna, trochę nieobecna, nie rozpoznała ostatnio syna , nie ma siły rano wstac, codziennie wstaje później, miesiąc temu po protezowaniu po 8, teraz z trudem po 11, podziubie, zażyje z trudem leki i kładzie się na kanapie. Na wigilii przytulałyśmy się długo, powiedziała mi że mnie bardzo kocha, zabrzmiało to jak pożegnanie - te wszystkie emocje sa bardzo silne i wiem że babcia nie chce odejśc. My nie chcemy jej puścic ale wiemy, że nie mozemy jej męczyc i przedłużac chorowania na siłę. tyle w tym dobrego, że nie boli.
  Temat: Rak woreczka z naciekiem na wątrobę
Aurora123

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 15937

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-12-14, 21:07   Temat: Rak woreczka z naciekiem na wątrobę
tak dokładnie jest, z resztą całe rozmowy kręcą się wokoło tego , dlaczego musi by dla nas teraz takim strasznym obciążeniem i naszym ciągłym tłumaczeniem że po to nas ma, nie jest zadnym obciążeniem itd. Duzo rozmawiamy również o Bogu, babcia jest bardzo wierząca ale też szukająca, dużo analizuje, dlaczego , pomimo tak żarliwych próśb by odchodzenie było proste i szybkie, los obarczył ją najgorszą chorobą , fajnie tak porozmawiac dopóki nie dostaję bezpośrednich pytań, na które nie znam odpowiedzi i nie chcę jej ani sprawiac przykrości, ani mamic mrzonkami. Nie jestem zbyt dobra w pocieszaniu i też wiem że babcia tego nie oczekuje.
  Temat: Rak woreczka z naciekiem na wątrobę
Aurora123

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 15937

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-12-13, 11:48   Temat: Rak woreczka z naciekiem na wątrobę
dziękuję. Problem jest taki, że babcia jest psychiatrą i nie chce żadnych leków brać. Mówi że załamuje ją ta słabość straszna, gdy dotąd wszędzie było jej pełno, ale leków nie potrzebuje. pije lactulosum, dzisiaj zjadła trochę kleiku, wypiła cienką herbatę , zażyła przeciwwymiotne, potas furosemid i położyła się. Powiedziała mi że chciałaby żeby już to się wszystko skończyło zanim dostanie boleści, zapytała mnie również kiedy umrze. Ciężkie to wszysko. :( Cieszę się że mogę się tutaj wygadać, chociaż z mężem dużo rozmawiamy, dobrze mieć wsparcie.
Dziękuję. :-(
  Temat: Rak woreczka z naciekiem na wątrobę
Aurora123

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 15937

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-12-13, 01:08   Temat: Rak woreczka z naciekiem na wątrobę
Spokój nie trwał długo, babcia wymiotuje kilka razy dziennie , prawie nic nie je, troszkę kaszki na mleku, kubek rosołu, kromeczka weki i to wszystko. ma problem z zaparciami, jest bardzo słaba. Duzo spacerowała, teraz w ogóle już nie wychodzi ,wstaje coraz to później, dużo poleguje, mówi że nie może spac w nocy, kiepsko to wygląda. Cieszyliśmy się na wspólne moze w miarę jeszcze spokojne święta ale nie wiem jak to będzie. :(
  Temat: Rak woreczka z naciekiem na wątrobę
Aurora123

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 15937

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-12-06, 23:10   Temat: Rak woreczka z naciekiem na wątrobę
Bardzo dziękuję za tego posta <3 opieka naszego HD jest wspaniała, a pracownicy mają serce na dłoni, odwalają tytaniczną robotę, wielkie chapeau bas w ich stronę.
- niby człowiek wie co będzie, naczytał się, zna statystyki, niby się nie łudzi ale tak ciężko uwierzyc w to co się dzieje, gdy babcia czuje się dobrze, obrzęki poschodziły, nawet apetyt wrócił, krząta się, ech, chwilo trwaj.
  Temat: Rak woreczka z naciekiem na wątrobę
Aurora123

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 15937

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-11-25, 22:32   Temat: Rak woreczka z naciekiem na wątrobę
Nie nie, niczego takiego nie sugerowałam , chodziło mi o moje własne odczucia bo zaniepokoiły mnie wyniki bardzo, a tutaj mi mówia że jest dobrze.
W każdym razie , obrzęki ładnie zeszły, sił ciut jakby więcej, cieszymy się z tego i niech taki stan trwa jak najdłużej, musimy jeszcze ogarnąc babciną depresję bo z tym niestety gorzej.
bardzo Wam dziękuję za pomoc.
  Temat: Rak woreczka z naciekiem na wątrobę
Aurora123

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 15937

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-11-22, 01:34   Temat: Rak woreczka z naciekiem na wątrobę
Zgłupiałam, bo była pielęgniarka z HD i powiedziała że wyniki nie najgorsze i za miesiac pobierze na kontrolne. Bilirubina 50 to cos co można na tym etapie zignorowac? Biorąc pod uwagę że babcia nie ma przerzutów odległych, dolegliwości bólowych, chodzi, jest sprawna? Mam mocno mieszane uczucia!
  Temat: Rak woreczka z naciekiem na wątrobę
Aurora123

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 15937

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-11-19, 19:11   Temat: Rak woreczka z naciekiem na wątrobę
Dobrze, będę o tym pamiętac:)
dostałam dzisiaj wyniki babci, czekam na telefon pielęgniarki bo chce przekazac je lekarzowi ale nie dzwoniła jak narazie, a martwię się bo wygladają słabo, co prawda babcia w zasadzie na lekach jest od czwartku ale i tak. Nie mam narazie mozliwosci wrzucic skanu, napiszę te złe, reszta ładnie w normie.
OB 21
NEUT% 81,2 (45-70)
LYMPH 0,74 (0,8-4)
LYMPH% 8,3 (20-45)
HCT 36,8 (37-47)
Bilirubina 50 <21
glukoza 5,81
białko całk. 63,9 (64-84)
ALT 91 (0-31)
  Temat: Rak woreczka z naciekiem na wątrobę
Aurora123

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 15937

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-11-17, 00:21   Temat: Rak woreczka z naciekiem na wątrobę
Tak właśnie sądziłam. Dziś spędziłam dobrą godzinę w hospicjum, przemiła Pani zebrała wywiad,
miałam czeka na telefon i wieczorem zadzwoniła pielęgniarka zapyta czy mogą z lekarzem wpaś już jutro ze względu na ogólną sytuację - widzą taką koniecznośc. Ucieszyłam się bardzo bo o ile babcia dostała wczoraj leki, dziś zrobiłyśmy badania i widziała ją internista, trzeba to jakoś ogarnąc i spiąc, bo babcia wciąż psychicznie słabiutko.
marzena66
przepraszam za brak cytatu, kopiowałam jedynie Twój cytat :) z początku wątku z linkiem do wytycznych [url=http://www.onkologia.zalecenia.med.pl/pdf/PTOK_2013_04_Nowotwory ukladu pokarmowego.pdf]404 Not Found[/url]
Przepraszam że w taki sposób, ale chyba nie mogę edytowac poprzedniego postu? albo jestem jakaś lewa bo nie widzę takiej opcji. :(

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2018-11-18, 14:57 ]
Nic się nie stało tylko na przyszłość prosze tego pilnować, tak nakazuje Regulamin. Każdy cytat musi miec swoje źródło, teraz już wiemy z jakiego linku przytoczyłas dany fragment. Użytkownicy forum nie mają możliwości edytować postów.

  Temat: Rak woreczka z naciekiem na wątrobę
Aurora123

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 15937

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-11-16, 00:51   Temat: Rak woreczka z naciekiem na wątrobę
Słuchajcie, załamka. Czekam sobie dziś w tej poczekalni u internisty, czekam i czytam wypis babci po docince i stoi w epikryzie jak byk, że zajęty węzeł watrobowo-dwunastniczy naciekiem który usunięto CZĘŚCIOWO. !!
Czyli to nie było R0. Nie wszystko usunięto , a cały czas słyszałam że wszystko usunęli i spokój, kontrole id. Pomijając że wiedziałam jakie są rokowania itd, to chyba jednak zmienia postac rzeczy bo czytam, że przy resekcjach niecałkowitych stosuje się uzupełniająco, chociaż niewiele wiadomo na temat skuteczności, ale jednak stosuje się leczenie uzupełniające.
''Nie określono wartości systemowego leczenia uzupełniającego u chorych po resekcjach
radykalnych. Ze względu na wyniki analiz retrospektywnych, wskazujące na korzyści w odniesieniu
do wskaźników przeżycia po zastosowaniu CRTH (zwykle monoterapia fluorouracylem),
u chorych po zabiegach mikroskopowo nieradykalnych można rozważyć wdrożenie takiego
postępowania. '
Teraz to już musztarda po obiedzie, wiem również jakie jest przeżycie w tym nowotworze i że niewiele by to zmieniło, ale mogłoby to życie babci wydłużyc a tak żyliśmy w przeświadczeniu że wyciecie było radykalne i kontrola co 3 mce bez chemii jest zasadna.
Dostałam skierowanie do HD, dogadałam z lekarką leki przeciwwymiotne, na obrzęki, białko, potas, heparegen, mam nadzieję że babcia poczuje się lepiej bo jest bardzo kiepsko, przede wszystkim mentalnie.
  Temat: Rak woreczka z naciekiem na wątrobę
Aurora123

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 15937

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-11-12, 21:48   Temat: Rak woreczka z naciekiem na wątrobę
No właśnie tak czytałam, ale dziś była wizyta u onkologa i sporo się wywiedzieliśmy. Najważniejsza sprawa wiadomo - leczenia brak, tylko opieka HD. Nie zebym się nie spodziewała ale smutne to wszystko strasznie. :( Babcia uświadomiona, żegna się z tym światem, a ja jutro będę uderzac po skierowanie do HD. Podpowiedziała lekarka kilka środków i działań właśnie w tematach o które pytaliśmy, żywienia, nudności, obrzeków, ale reszta w rękach lekarza z HD.
Fajnie jest trafi na empatycznego i komunikatywnego lekarza, chociaż i tak mieliśmy sporo szczęscia w tym całym chorowaniu ostatnim, biorąc pod uwagę wcześniejszcze różnorakie doświadczenia.
a własnie, może ktoś z Was wie coś o zastrzykach wzmacniających? Moja babcia dostała jakieś od lekarza HD własnie i postawiły ją na nogi pono bardzo gdy już było zakończone leczenie, ale moja mama nie pamięta niestety nazwy tego specyfiku. Mam nadzieję, że nie będziemy długo czekac na pierwszą wizytę z HD.
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group