1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 8
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nowotwory wtórne
Asiax

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 7789

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2017-06-11, 13:39   Temat: Nowotwory wtórne
Kochani mam kolejne pytanie-mamę strasznie swędzi skóra przez zatruty organizm. Co można jej podać aby nie swędziało tak bardzo ?Żaden lekarz dotąd nie pomógł w tej kwestii. Czytałam o Paroksetynie? Kąpiemy mamę w aloesie, robimy okłady z płatków owsianych... Doradzono mi również krochmal...Mama miała scyntygrafię w zeszły czwartek, wynik biopsji cienkoigłowej tak jak pisaliście niczego nie wnosi "...w ocenionym aspiracie stwierdza się komórki raka, który mikroskopowo i immunofenotopowo może odpowiadać rakowi piersi prawej".
Mama bierze Ursofalk, Herpagen,Megalie,Hepa Merz, Mesopral,Cynarex,Lactulosum, wit D, Hydroxyzinum,oleje z konopii, a na opuchnięcia i wodę w brzuchu Furosemid i Spironol.
Tak korzystamy z HD, ale ich pomoc polega wyłącznie na przepisaniu środków przeciwbólowych, mamy kontaktować się tylko gdy będzie bardzo źle, a poza tym sami się mamą zajmujemy, kąpiemy etc. Mama nie ma sił nawet aby chodzić:/ Ja na szczęści mogę sobie na to pozwolić, bo nie pracuję aktualnie, najstarsze dziecko ma 5 lat, drugie 8 miesięcy. Bardzo trudny, smutny czas:(
  Temat: Nowotwory wtórne
Asiax

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 7789

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2017-05-25, 22:16   Temat: Nowotwory wtórne
marzena66 napisał/a:
(...)


Mama została wypisana ze szpitala we Wrocławiu w stanie "dobrym"- tak było napisane w epikryzie, pytanie czym jest stan" dobry"?
Dzięki lekom i dzięki CBD nie czuje się najgorzej,ma apetyt, siada nawet za kierownicą, jednak mam świadomość, że to nie potrwa długo. Jeszcze pod koniec marca lekarz podczas kontroli wykluczył na 90% przerzuty, choć miała już żółtaczkę, gdy skarżyła się na bóle kości, to mówiono jej, że' rak nie boli". Zresztą nie chcę się już więcej skupiać na tym temacie:/Wniosek jest taki,że każdy pacjent onkologiczny powinien w swoim zakresie zadbać o siebie i chyba co miesiąc robić badania i być pod opieką min 2 onkologów...
Dziś mama miała biopsję jednak cienkoigłową, wynik będzie za ok 2tyg, a później scyntygrafia kości. Generalnie skupiam się na tym aby nie dopuścić do bólu i w tym temacie chcę zrobić wszystko.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2017-05-26, 08:19 ]
Nie ma potrzeby cytowania całych poprzednich postów. Niepotrzebnie zabierają miejsce.
Post poprawiony.


  Temat: Nowotwory wtórne
Asiax

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 7789

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2017-05-24, 23:34   Temat: Nowotwory wtórne
Marzen66 dziekuje za odpowiedź. Mama ma przerzuty również na kości(miednica,kość udowa, kręgosłup)- zamieściłam opis TK w 1 poście. Tak bierze cały czas leki wspomagające wątrobę, a także lek na apetyt dostała recepty jeszcze w szpitalu we Wrocławiu. Ona od marca jest żółta- niestety stało się, nikt się w Poznaniu podczas kontroli nie przejął tym, pomimo, że jak wspominałam ten ośrodek ma dobre opinie. Wszystko mama sama załatwiała z wielkim trudem prywatnie, szpital także , taki mamy "klimat". Wiem, że takie przerzuty to wyrok, jednak może gdyby okazało się,że jest zmiana statusu receptorowego przerzutów bo ponoć tak się czasami zdarza z przerzutami to leczenie jakie zaproponują, o ile takie zaproponują nie będzie aż tak bolesne jak ta czerwona chemia nawet w dawkach paliatywnych.
  Temat: Nowotwory wtórne
Asiax

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 7789

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2017-05-23, 21:57   Temat: Nowotwory wtórne
Witajcie ponownie.
Mama w czwartek będzie mieć biopsję wątroby- tak postanowiono podczas "kontroli" w ośrodku na w Poznaniu w zeszłym tygodniu.Dodam, że ośrodek ten jest bardzo wysoko oceniany w Polsce. Zrobiono mamie planowo mammografię (procedury), która tak jak tomograf wykazała, że piersi są czyste- czyli ognisko główne jest czyste. Biopsja ma na celu ustalenie czy przerzuty pochodzą z ogniska głównego, czy to nie jakiś inny nowotwór. Szczerze bardzo mnie to zaskoczyło.Jak to inny nowotwór???????Ale ponoć jest 10% szans, że jest to inny nowotwór...Czy to dobra informacja, czy bez znaczenia?Potrójnie ujemny nowotwór jest trudny i paskudny w leczeniu, inny być może byłby" łatwiejszy" w leczeniu, może dłuższa byłaby remisja o ile takowa jest w ogóle możliwa, ale co z tego, skoro się rozsiał jak szalony i wątroba jest prawie cała zajęta:/
Mama podczas kontroli w Poznaniu trafiła na młodego empatycznego lekarza. Tylko ja i tak mam żal, bo w marcu jeszcze tak niedawno przecież lekarz z tej placówki widząc obraz na USG powiększonej wątroby uspokajał nas, że to na 90% nie przerzuty. A gdy miewała kontrole i informowała o bólach krzyża, to mówiono jej, że "rak nie boli" ... Ja naprawdę myślałam,że ona jest tam w dobrych rękach.
Potrójnie ujemnego raka piersi w stadium rozsiewu leczy się chemioterapią (np. docetaksel, karboplatyna,kapecytabina). Takie same zalecenia są zarówno w Polsce, jak i na świecie. Różnica jedynie polega na doborze leku, co jest kwestią zależną od stanu pacjentki, jak i doświadczenia ośrodka. Co do samego leczenia choroby to do chemioterapii pacjent musi być w na tyle dobrym stanie, aby takie leczenie przetrwać. Ciekawe co postanowią z mamą.
Wiem,że ta biopsja to konieczność, byliśmy dodatkowo na konsultacji u dobrego lekarza we Wro, on również twierdzi, że mamy ośrodek jest bardzo dobry.
Wspomagamy mamę wyciągiem z kwiatu konopi-CBD- co bardzo korzystnie wpływa na na jej stan, bioenergoterapią. Co jeszcze można dla niej zrobić?
  Temat: Nowotwory wtórne
Asiax

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 7789

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2017-05-15, 22:29   Temat: Nowotwory wtórne
Marzena66- mama została wypisana ze szpitala w stanie "dobrym"- tak było napisane w epikryzie.
Pytanie czym jest stan "dobry", wystarczy ,że porównam zdjęcia mamy ze stycznia, a spojrzę na nią teraz to serce mi pęka:( Strasznie się boję. Rak potrójnie ujemny piersi to przekleństwo. A co z immunoterapią?Wiem, że trzeba się kwalifikować, są prywatne ośrodki np we Wro Orthos?
  Temat: Nowotwory wtórne
Asiax

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 7789

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2017-05-15, 00:24   Temat: Nowotwory wtórne
Dziękuje za odpowiedź. Wiem, że nie da się tego wyleczyć, natomiast chciałabym aby nie cierpiała aby ten czas jaki jej pozostał nie był męką i mamy pewne środki finansowe.
Termoablacja?Hipertermia?Metoda SIRT? Co o tym myślicie?Jej kości nie bolą, głównie skarży się na dolegliwości wątroby. Bardzo proszę o wszelkie sugestie...
Napiszę szerzej o mamy chorobie skoro napisałam również na innym portalu dotyczącym przerzutów wątroby. W listopadzie 2014 moi rodzice dowiedzieli się o swoich chorobach. Tato zmarł na chłoniaka w ciągu miesiąca.
Mama przeszła chirurgiczną operacje oszczędzającą pierś i wycięcie węzła wartowniczego - (węzeł był czysty)( 28-04-2015)
-Rak inwazyjny piersi prawej (9x5x12mm).
-Rak inwazyjny NST oraz rak przewodowy in situ NHG2, pT1cN0(sn) 3 węzły chłonne bez przerzutu raka(0/3)
-Nie wykazano obecności receptorów estrogenowych w jądrach komórek nowotworowych.Nie wykazano obecności receptorów progestronowych w jądrach komórek nowotworowych.
-ER(-),PgR(-),HER2(1+)
-Wykazano ekspresję antygenu proliferacyjnego K i 67 w 30% jąder komórkowych.
LECZENIE:
-chirurgiczna operacja oszczędzająca piersi i wycięcie węzła wartowniczego - (węzeł był czysty)( 28-04-2015),
-chemioterapia 4x AC(05/07-2015)
-radioterapia 50Gy(08/10-2015).
-brachyterapia
-hipertermia
Mama była pod stałą kontrolą onkologiczną w Poznaniu Grabary. Odczuwała bóle krzyżowe , ale mówiono jej, że rak nie boli.
W lutym 2017 zaczęła skarżyć się na osłabienie, zżółkła, wykluczono zakażenia wirusami hepatropowymi. W Poznaniu lekarz widząc USG stwierdził, że na 90% to nie może być z powodu nowotworu, co nas uspokoiło. Mama słabła, długo trzeba było czekać na wizyty u hepatologa, długa żmudna historia.
W końcu po koniec kwietnia przyjęto ją do szpitala we Wrocławiu na gastroenterologię, gdzie dopiero po prawie 2 tyg zrobiono TK (tomograf zepsuty był tak długo)która wykazała:
C78.7
-powiększenie wątroby z bardzo licznymi ogniskami meta ulegającymi obrączkowatemu wzmocnieniu kontrastowemu, odczynowo pogrubiałą ścianę pęcherzyka żółciowego, płyn w jamie Douglasa oraz mnogie osteolityczne zmiany meta w kręgach lędźwiowych ,kości krzyżowej, miednicy i kościach udowych z największymi ogniskami widocznymi w trzonie i nasadzie łuku L3 po stronie lewej z patologicznym złamaniem w Th10i 11. RTG klatki - bez patologii, gastroskopia uwidoczniła zmiany zapalne błony żołądka i dwunastnicy z nadżerkami.
Czy z tak rozległymi przerzutami nie kwalifikuje się na zabiegi typu SIRT?Jesli są jakieś skuteczne zabiegi płatne których nie wymieniłam to proszę, napiszcie, chcemy zrobić WSZYSTKO....
  Temat: Nowotwory wtórne
Asiax

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 7789

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2017-05-12, 23:56   Temat: Nowotwory wtórne
Dziękuje za odpowiedź. . Każda informacja jest dla mnie ważna.Bardzo nie chciałam wracać na to forum... Lekarz, który mamę wypisał ze szpitala we Wrocławiu powiedział, że nie jest onkologiem i nic nie powie o leczeniu mamy, mama leżała na gastroenterologii i w szpitalu we Wrocławiu pomogli , na tyle ile potrafili . Mama ma "kontrolę" 18.05 w Poznaniu Grabary tam ma się udać w celu leczenia onkologicznego. Dał CD z wynikami tomografii. Nie łudzę się i nie liczę na cud, ale chcialłabym aby mama chociaż jak najmniej cierpiała, co radzicie? Myśle też o prywatnych placówkach. Czy możecie coś polecić? Jakieś dodatkowe konsulatacje?Mamę tyle złego w życiu spotkało, nie chce aby więcej cierpiała. Jestem totalnie załamana, myślałam że jest pod dobrą opieką tam w Grabarach. Miała niewielki noworwór piersi, to było coś niezwykle małego, dlatego miała " tylko"operacje oszczędzającą piersi, a nie masektomie.. Jak to w ogóle możliwe, że ma takie rozległe przerzuty? W ciągu roku?Lekarze z Poznania twierdzili, że mamy problemy z wątrobą na 90% nie wynikają z nowotworu. To jest takie straszne😰
  Temat: Nowotwory wtórne
Asiax

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 7789

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2017-05-12, 18:59   Temat: Nowotwory wtórne
Witam, niestety życie jest brutalne i chłoniak w 2014r. zabrał mi ojca, a teraz okazało się, że moja mama jest w fatalnym stanie. W skrócie- mama lat 56 miała wykryty złośliwy nowotwór piersi w 2015-miała częściową resekcję piersi prawą, przebyła 4 cykle, zakończone 2 lata temu i radioterapię- pozostawała pod stałą opieką onkologiczną( ale w Poznaniu nie pomogli w żaden sposób). W lutym zachorowała na żółtaczkę,podwyższoną wartość bilirubiny i enzymów wątrobowych- lekarze odsyłali ją i zbywali. 10.04 2017 była konsultowana przez lekarza chorób zakaźnych, który wydał skierowanie na odział w szpitalu we Wrocławiu na Koszarowej na odział gastroenterologiczny.
Zrobiono badania wykluczono zarażenia wirusami hepatropowymi i autoimmunologiczne dolegliwości. Poszerzono diagnostykę o badanie TK, która wykazała powiększenie wątroby z bardzo licznymi ogniskami meta ulegającymi obrączkowatemu wzmocnieniu kontrastowemu, odczynowo pogrubiałą ścianą pęcherza żółciowego, płyn w jamie Douglasa oraz mnogie osteolityczne zmiany meta w kręgach lędźwiowych, kości krzyżowej, miednicy i kościach udowych z największymi ogniskami widocznymi w trzonie i nasadzie łuku L3 po stronie lewej z patologicznym złamaniem(...)
Na postawie diagnostyki uznano, że przyczyną cholestazy o trypie miąszowym są zmiany przerzutowe w wątrobie w przebiegu choroby nowotworowej gruczołu piersiowego prawego.
Wypisano mamę i nakazano udać się do Wielkopolskiego Centrum Onkologii gdzie ma wizytę kontrolną.
Dodaję załącznik.
Proszę o porady. Co myślicie?Dlaczego na kontrolach w Poznaniu nie wykryto niczego?
Jestem zdruzgotana

 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group