1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 46
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: AVASTIN
Asia0309

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4198

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-07-27, 17:37   Temat: AVASTIN
Tak Madzia , to ja też widziałam na internecie ale ciekawa jestem jak w praktyce działa na innych.
  Temat: AVASTIN
Asia0309

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4198

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-07-26, 18:59   Temat: AVASTIN
Witam,
czy ktoś z Was miał do czynienia z avastinem do chemioterapii? Czy na prawdę ma dobre działanie? Jakie skutki uboczne zauważyliście ?
  Temat: Mięsakorak jajnika zaawansowany
Asia0309

Odpowiedzi: 96
Wyświetleń: 30217

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-07-24, 21:31   Temat: Mięsakorak jajnika zaawansowany
Mama dzisiaj dostała chemie z avastinem?
Ktoś z Was miał z tym do czynienia? Jakich mogę spodziewać sie skutków ubocznych?
  Temat: Mięsakorak jajnika zaawansowany
Asia0309

Odpowiedzi: 96
Wyświetleń: 30217

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-07-10, 21:55   Temat: Mięsakorak jajnika zaawansowany
Chodzi mi o ten opis pod spodem, co on oznacza?
Czy ktoś pomoże w interpretacji ?

[ Dodano: 2017-07-11, 20:32 ]
Jesteśmy po wizycie u onkologa. Mama ma 3 rodzaje raka... O co chodzi ?
Bedzie miała zrobione tk w czwartek i jeśli zmiany będą większe niż 1 cm to jest szansa na avastin a jak nie to standardowa chemia.

Czy moderatorzy mogą się wypowiedzieć co do wyniku ?

Czy ktoś z Was albo najbliższych korzystał z alternatywnych sposobów leczenia ?
  Temat: Mięsakorak jajnika zaawansowany
Asia0309

Odpowiedzi: 96
Wyświetleń: 30217

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-07-08, 23:55   Temat: Mięsakorak jajnika zaawansowany
Czy ktos potrafi zinterpretowac wynik?
  Temat: Rak jajnika
Asia0309

Odpowiedzi: 354
Wyświetleń: 100840

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-07-08, 10:25   Temat: Rak jajnika
Hej, mialysmy podobnie, niestety sor nie pomogl, tylko przesiedzialysny caly dzien. Pomogly nam taboetkiodwadniajace. Przyniosly mega ulge
  Temat: Rak jajnika z przerzutami do otrzewnej - chemioterapia.
Asia0309

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 14845

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-07-07, 23:09   Temat: Rak jajnika z przerzutami do otrzewnej - chemioterapia.
Dr Emerich to bardzo dobry specjalista. Jeszcze nie dawno pracował w MSWiA w Gdańsku. Byłyśmy tam u niego. Jednak ostatnio niestety przestał pracowac tam ze względu na fundusz zdrowia nasz kochany... Przyjmuje jednak prywatnie Madzia na pewno ma telefon do niego. MYśle że warto się do niego udac, ja z mama na pewno nie dlugo tez go odwiedzimy a Walczymy z rakiem jajnika.
  Temat: Mięsakorak jajnika zaawansowany
Asia0309

Odpowiedzi: 96
Wyświetleń: 30217

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-07-07, 22:45   Temat: Mięsakorak jajnika zaawansowany
Witajcie ponownie,
my po drugiej operacji. Właśnie otrzymaliśmy wynik histo i vbardzo proszę o interpretacje pilnie. Oprócz kolejnej operacji, chemii to jeszcze wyszły mega problemy ze wzrokiem. Mama bardzo źle widzi, tak jakby wszystko było za mgłą. Byłyśmy u okulisty dzisiaj i lekarka zadzwoniła po kilku innych lekarzy bo nic takiego wcześniej nie widziała. Mam ma jakieś ,,przestarzałe" zapalenie oczu, zrosty i jakoś to jeszcze nazwała ale juz nie pamiętam a nie ma dokumentów.

Dosłownie wszystko na raz ;(
We wtorek idziemy do chemiczki ale nie chce przy mamie pytac o rozwój choroby i szanse. Więc proszę Was jeszcze..

Dodatkowe pytanie dotyczy leczenia poza granicami kraju. Słyszałam że w czechach zdecydowanie wyższa jest wyleczalnośc raka, czym to jest spowodowane? Czy ktoś sie tam leczył ?

Czy nadal prosic o avastin i czy PET pokazałby więcej ?

PRosze o podpowiedź....



  Temat: Mięsakorak jajnika zaawansowany
Asia0309

Odpowiedzi: 96
Wyświetleń: 30217

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-06-19, 22:53   Temat: Mięsakorak jajnika zaawansowany
Czy dostane jakies podpowiedzi?
  Temat: Mięsakorak jajnika zaawansowany
Asia0309

Odpowiedzi: 96
Wyświetleń: 30217

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-06-12, 22:48   Temat: Mięsakorak jajnika zaawansowany
Witajcie,
Mama kilka pytan gdyz mama jest wlasnie po drugiej operacji. Po pierwszej rozmowie z lelarzem otrzymalam info ze wuciety zostal guz przy jajnikach po prawek stronie, guz torbielowaty po lewej, guz przy sledzionie, oczywiscoe macica, jajniki, przydatki, uwolnionyzostal pecharz i jelita. Mama jednak nie wyrazila zgody na stomie i pozostal plaski guz na krezce jelita cienkiegp. Lekarz jednak napomknal ze nie widzial chirurgicznych podstaw do stomii. Nie wiem czy dobrze go zrpzumialam ale czy wspominalby ze mama nie wyrazila zgody nato?

Powoedzcie mi czy chemia moze zabic tego raka na tej krezce?
Czy konieczna bedzie operacja kolejna?
kazali czekac znow na wynik histo ale po co?
  Temat: Mięsakorak jajnika zaawansowany
Asia0309

Odpowiedzi: 96
Wyświetleń: 30217

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-05-31, 21:06   Temat: Mięsakorak jajnika zaawansowany
Witam ponownie, mama juz po trzech chemiach, 12.06 bedzie operacja, mam nadzieje ze wytna wszystko. Pptemzaplanowale sa kolejne cykle chemii a dokladnie 6.

czy to nie jest za duzo? po 3 mama ma problem z czuciem w konczynach mgle przed oczami i ogolnie jest slaba, to co bedzie dalej, czy da rade? czy to normalnie leczenie?
  Temat: Mięsakorak jajnika zaawansowany
Asia0309

Odpowiedzi: 96
Wyświetleń: 30217

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-05-09, 21:09   Temat: Mięsakorak jajnika zaawansowany
Czy ktos z Was bądz waszych bliskich spotkał się z grzybicą podczas chemioterapii ? Jak ona się objawia? Chodzi mi głównie o grzybice w jamie ustnej....
  Temat: Mięsakorak jajnika zaawansowany
Asia0309

Odpowiedzi: 96
Wyświetleń: 30217

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-05-06, 23:14   Temat: Mięsakorak jajnika zaawansowany
Witajcie, mama wlasnie jest po 3 chemii. Dzisiaj pierwszy raz wymioty, mimo ze wiem ze mama walczy to jej glos przez telefon scial mnie z nog :() to silka kobieta, zatrujemy ale bol to bol.
16.05 Idziemy di dr Emericha a 17.05 tk sprawdzajace i dalsza decyzja czy bedzie operacja. Mama tak bardzo w nia wierzy.. ja tez oczywiscie, ale sie boje. Obywa sie bez plastrow tylko albo az bierze dorete przeciwbolowa.

Trzymajcie kciuki za dobre markery i tk !!
  Temat: Mięsakorak jajnika zaawansowany
Asia0309

Odpowiedzi: 96
Wyświetleń: 30217

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-04-21, 23:51   Temat: Mięsakorak jajnika zaawansowany
Wiyam, pomyslalam ze zaktualizuje watek. Mama po 2 wlewie. Nie byli az tak zle, tylko bole ,,od dolu’’ i bole nog tak ze az chodzic nie mogla. Juz troche lepiej ale zaniepokoil nastwardy brzuch i jakby znow wiekszy. Czy to mozliwe ze woda znow sie zbiera?
po 1 chemii widoczne wypuklenie na brxuchu, czyli tam gdzie guz byl, zniknal. Mama normalnie dostala talii. Co to moze oznaczac ?

na 3.05 planowana 3 chemia. Potek tk i markery. Na 16.05 wizyta u dr Emericha.

Walczymy dalej!
  Temat: Mięsakorak jajnika zaawansowany
Asia0309

Odpowiedzi: 96
Wyświetleń: 30217

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-04-07, 11:21   Temat: Mięsakorak jajnika zaawansowany
Mama w przyszlym tygodniu bedzie miala 2wlew, ale pytanie jak to bedzie wygladalo po 3. jesli go dostanie 5.05 to kiedy najwczesniej moze miec zrobione markery i tk. No i jak szybko od ostatniej chemii moze vyc poddana ponownej operacji?

pytam bo 21.05 mam wyjazd sluzbowy i nie wiem co mam zrobic bo bedzie on na tydzien czasu za granica. Chcialabym byc przy niej podczas operacji ale czy jest to czasowo mozliwe?
 
Strona 1 z 4
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group