1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 15
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi
AsiA2015

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 13234

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-06-01, 21:50   Temat: Rak piersi
dziękuję...spróbuję się więc zapoznać..
  Temat: Rak piersi
AsiA2015

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 13234

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-06-01, 17:57   Temat: Rak piersi
dziękuje Richelieu...a jaka to chemia powinna być? Bo wiem, że są różne.
Czy herceptyna podawana jest jednocześnie podczas brania chemii?
  Temat: Rak piersi
AsiA2015

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 13234

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-05-31, 11:40   Temat: Rak piersi
Chciałam się zapytać,jakie powinno byc zastosowane dalsze leczenie, czy hormonoterapia czy chemia i czy bedzie radioterapia na ms gdzie byl zaatakowany wezel w pasze.Czy moze byc brachyterapia?

Wyniki badania histopatologicznego:
A. Invasive mucinous breast carcinomaG1 pT2,N1a,R0
Największy wymiar guza:3cm. bez cech angio i neuroinwazji.
Marginesy chirurgiczne bez nacieku nowotworowego o wymiarach jak w opisie makro. Miazsz sutka poza guzem ze zmianami wloknisto-torbielowatymi pod postacia poszerzenia niektorych przewodow i wloknienia okoloprzewodowego. Pojedyncze ogniska o morfologii UDH(ustal ductal hyperplasia) W materiale 6 wezlow chłonnych, 1 z przerzutem raka sr. 4 cm(1/6).

B. W materiale 4 wezly chłonne bez przerzutow (0/4)

HER2 - 2+
ER - IS 3, PS5 wg Allerda
PR - IS 3, PS5 wg Allerda
KI67 ok 3%

pozdrawiam i dziekuję za odpowiedz
  Temat: Rak piersi
AsiA2015

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 13234

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-05-28, 23:01   Temat: Rak piersi
...powiedzieli, że robią tylko w przypadku, jeżeli leczenie kontynuujemy u nich....a my chcemy się przenieść :(
  Temat: Rak piersi
AsiA2015

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 13234

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-05-28, 16:54   Temat: Rak piersi
Witam ponownie...chciałam się zapytać ...ponieważ w badaniu hist. po operacji wyszło HER2 2+ to okazało sie, ze muszę zrobić na własną rekę badanie metodą fish, czy wie może Ktoś, gdzie takie badania robią? Gdzie mogę udać się z taką próbką? Będę bardzo wdzięczna za pomoc
  Temat: Rak piersi
AsiA2015

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 13234

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-04-26, 10:23   Temat: Rak piersi
Dziękuję Gaba za rady...bardzo
  Temat: Rak piersi
AsiA2015

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 13234

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-04-24, 18:18   Temat: Rak piersi
...dziękuje Gaba...

Boże, nie wiem co robić...we wtorek Mama ma mieć operację, chcą wyciąc wszystko wraz z węzłami...Pytałam się czy będzie Mama miała jakies badania przed, powiedział mi lekarz, że nie...Boję się, ze Mamę z racji wieku potraktują mniej poważnie...Nie wiem w jakim ośrodku i u jakiego lekarza byłoby najlepiej...Robiłam wywiad oczywiście i wydaje mi sie, że wybrany Chirurg jest jednym z lepszych....jest chirurgiem onkologiem,ale nie specjalizuje sie w operacjach piersi...


Mówiłyśmy, że chodzi o badanie węzłów chłonnych bo Mamę czeka operacja. Także Pani doktor chyba wiedziała o co chodzi...Tym bardziej, że widziała poprzedni badania ostatniej biopsji

Gzie ja teraz zrobie TK? czy nawet biopsję? ...przecież wtedy czeka się na wynik, a czas ucieka...

[ Dodano: 2015-04-24, 18:30 ]
"Chirurg określa czy nowotwór jest operacyjny" - czy "nasz" nowotwor moze byc nieoperacyjny?

Czy ta zmian w dole pachowym sugeruje zajęcie węzłów?

TK ma nam pokazać czy nie ma przerzutów do płuc?

Gaba doradz proszę taki Ośrodek...
  Temat: Rak piersi
AsiA2015

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 13234

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-04-24, 12:07   Temat: Rak piersi
[quote="gaba"]Mnie się nigdy nie udało nic z tej wyszukiwarki znaleźć i chyba nie do Ciebie ten post był adresowany.
:)

W opisanym przez Annę przypadku to wznowa miejscowa jest spowodowana raczej pominięciem w leczeniu radioterapii.

czyli Mamę czeka najprowdopodobniej czekalaby jeszce radioterapia, jeżeli oczywiście zdrowie na to pozwoli?



Jeżeli chirurg na pierwszej wizycie nie zbadał chorej, to chora nie powinna do tego chirurga wracać. (Naprawdę nie kazała się rozebrać i nie obejrzała piersi? To jak przebiegała ta wizyta?)

Pani Onkolog, która nas przyjela opierala sie tylko na badaniach biopsji i mammografii,gdy zdecydowała, że jet to do wycięcia( od razu mówiła o całej piersi) zapropoponowala konsultacje z chirurgiem pietro wyzej, my sie zgodzilysmy, poszłyśmy. Konsultacja odbywala sie w pokoju lekarzy, a poźniej na korytarzu. Być może, jakby Mama była juz w szpitalu, to moze jeszcze sprawdziłaby Pani chirurg przed operacją węzły, ale na moment konsultacji, opierała sie również tylko na tym co czytała z badań i na podstawie tego zdecydowała, ze najlepiej zrobić usunięcie tylko guzka i sprawdzić wartownika, i w zalezności jakie wyjda badania zależałoby dalsze leczenie.

Gaba jestem Ci bardzo wdzięczna za tak dokładne odpowiedzi i cierpliwość do mnie. dziękuję

[ Dodano: 2015-04-24, 14:52 ]
Mam wynik usg czyli więcej informacji i chciałam prosić bardzo o interpretację. I jak "to" się ma do całości?
Oba sutki o budowie tłuszczowo-gruczołowej.
Na godz. 12-ej w prawym sutku widoczna nieprawidłowa struktura, hipoechogenna wielkości ok. 18x13x20 mm, o budowie zrazikowej, z pojedynczymi naczyniami. Kilka milimetrów bocznie od niej widoczne drugie ognisko 5 mm ( w bac stwierdzono komórki neo ).
W dolnej części dołu pachowego widoczna hipoechogenna struktura 43x19x21 mm o ostrych zarysach, nieunaczyniona, nie ma ona struktury węzła chłonnego - kolejne ognisko?
sutek lewy - zmian podejrzanych nie stwierdzam. przewody mlekowe nieposzerzone. BIRADS - usg 5.
  Temat: Rak piersi
AsiA2015

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 13234

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-04-24, 01:04   Temat: Rak piersi
...może i nie boli, ale przepraszam, jak się jest w stresie, to trudno cokolwiek znaleźć...

[ Dodano: 2015-04-24, 01:15 ]
gaba napisał/a:

"Podstawą w medycynie jest badanie pacjenta przez lekarza, jeżeli chirurg mówiła o węźle wartowniku to znaczy że oceniła że nie ma widocznych objawów zajęcia węzłów chłonnych. Można to ocenić (z większym niż w usg ryzykiem błędu) po prostu obmacując okolicę. Tak czy inaczej oceniono że choroba jest mało zaawansowana i nie będzie wstępnej chemioterapii."

Nie do końca, jest to o prawdą, ponieważ Pani Chirurg nie badała Mamy, a w wynikach tez, jak widać nie ma mowy o węzłach. Inny lekarz rzeczywiście zbadał węzły "ręcznie" i stwierdził, że jest do wycięcia w całości wraz z węzłami. Natomiast za Twoja radą, jutro robimy prywatnie usg węzłów.

Czy jeśli w węzłach wyjdzie coś nie tak, to powinna być przed operacją podana chemia, czy w takiej sytuacji można operować?

Czy rtg płuc i usg wątroby powinien być zrobiony przed operacją?

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Madzia70: 2015-04-24, 18:45 ]
Asiu, Komentarz Richelieu o tym, że "nie boli" był skierowany do wypowiedzi drskoczy, nie do Ciebie :)

  Temat: Rak piersi
AsiA2015

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 13234

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-04-22, 12:33   Temat: Rak piersi
...bardzo dziękuję Wszystkim za odpowiedzi, za wszelka wniesioną pomoc...
Tobie Aniu za podzielenie się własnym doświadczeniem, podobnym do mojego, bardzo istotna jest dla mnie Twoje doświadczenie...jeszcze raz bardzo dziękuję....
w tej chwili mam metlik w głowie, poniewaz ostatnie dwa dni tylko konsultowalam sie i zbieralam opinie...w wiekszośc chyba, lekarze mowia o usunieciu piersi i raczej o specjalistycznym Osrodku, bo te podchodzą kompleksowo, ale z tego co piszesz Aniu, to na Szaserow szpital tez nie jest specjalistyczny, a jednak tak ladnie zajeli sie Twoją Mamą...Nie wiem jeszcze co robić jaka podjąć decyzję, będę myślała czy zdezcydowac sie na wersje p. chirurg z Woloskiej czy starać się w specjalistycznym czyli np. na Ursynowie...bardzo dużo mi do tej pory pomogliście Gaba i Richelieu , nie znaczy to, że opuszczam forum...na pewno będę miała jeszcze pytania...Aniu Tobie życzę dużo sił, a Twojej Mamusi dużo zdrowia i wolę walki ...
  Temat: Rak piersi
AsiA2015

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 13234

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-04-21, 02:29   Temat: Rak piersi
...jej, baaaardzo dziękuję za ta odpowiedź nocną...i przepraszam...

...Nie mogę spać i tak nasuwają mi się jeszcze pytania.

No wlasnie, w zadnym badaniu nie ma mowy o węzłach chłonnych, czyli, ze nie były badane.
Kiedy właściwie wycinane są węzły chłonne: zawsze przy usuwaniu piersi? Czy tylko w przypadku, gdy są zajęte?

A gdzie można sprawdzić taka informację o 150 nowych przypadkach? Skąd można się tego dowiedzieć. Czy szpital w Warszawie na Wołoskiej np. spełnia te wymagania? Na Szaserów? Na pewno na Ursynowie Instytut Onkologii, ale tam jest się trudno dostać. A tu chyba liczy się czas…
Z Mamą zdecydowałyśmy się od razu na dzisiejszej wizycie na operację, więc Pani Chirurg zaproponowała termin w ten piątek, tzn. Mama ma się zgłosić w czw.po południu a w piatek miałaby być operacja. To chyba nie zdążą zrobic tych wszystkich potrzebnych badań? I jak rozmawiałam, to mówiła również o węźle wartownika. Tak, chyba chodzi o wątpliwość, czy rak jest inwazyjny.

Badania przed operacją czyli na wątrobę, płuca i nerki? Jaki rodzaj badań powinien być: prześwietlenie płuc? Krwi( na wątrobę i nerki)? Czy tomografia/rezonans? Lub może jeszcze jakieś? Chciałabym wiedzieć o co pytać? A żeby stwierdzić przerzuty, to jakie badania trzeba przeprowadzić?

Czyli tendecja podawania chemii, jest nawet wtedy jeżeli nie jest ona tak naprawde potrzebna? Czy to oznacza, że my tez tak powinnyśmy?

Czy po usunięciu piersi może być taka sytuacja, ze będzie chemioterapia? ( bo z tego co wcześniej zrozumiałam, to nie byłoby radioterapii) Bo hormonoterapia, rozumiem, że musi być po tej operacji?

Czy operacja piersi jest bardzo skomplikowana i jak pacjent wraca po niej do zdrowia? Jak szybko jest wypisywany?

Czy zalecana jest jakas dieta przed i po operacji oraz w trakcie leczenia?

Tak, czytałam na samym początku zanim jeszcze założyłam ten wątek, ale tylko udało mi się znaleźć jeden taki przypadek i właściwie niewiele mogłam z tego wątku się dowiedzieć. Nie wiem, może ja nie umiem dobrze szukać.

[ Dodano: 2015-04-21, 07:10 ]
...jeszcze jedno pytanie do całości: dlaczego tak ważne jest zlokalizowanie węzła wartownika, co to za węzeł, co to daje? Bo nie rozumiem trochę...mówilyśmy czy węzły są zajete czy nie i czy sa do wycięcia? a ten wartownik to jaka role odgrywa?
  Temat: Rak piersi
AsiA2015

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 13234

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-04-20, 23:18   Temat: Rak piersi
Bardzo dziękuję. Choć wieści nienajlepsze...Mama wykonywała badania zgodnie z zaleceniami Pani Onkolog, która w 2014 na podstawie badań usg i mammografii.
usg ze I/2014
wykazywalo na godz.12 guzek o wym. 15x10 stan po biopsji - zmiana łagodna. Nie stawierdzam innych zmian ogniskowych litych ani torbielowych.Przewody mlekowe nieposzerzone.Węzły chłonne pachowe niepowiększone.

A później Mammografia: kolejne, kontrolne badanie sytka prawego po 6 miesiącach wykazuje stan stacjonarny guzka zlokalizowanego przybrodawkowo. Kontrolna mammografia za rok.

Ale ten guzek zmniejszyl się, jezeli porównamy badanie z lutego 20x15 i kwietnia 16mmx12mm. Chyba, ze tak nie można porównywać i nie ma to znaczenia.


Czyli najpierw powinno ustalic się czy zajęte są węzły chłonne i czy nie ma przerzutów odległych. Pani Chirurg nic nie mówiła o usg tylko zaproponowała usunięcie najpierw guzka, a nastepne leczenie uzależniła od wyników. Czy możliwe, że badania te, które ustalaja kondycję węzłów chłonnych i przerzuty robione są w szpitalu przed operacją? Czy powinnyśmy się zgłosić już z gotowymi badaniami?

Mama nie chcialaby przechodzic radioterapii i datego wolalaby usunąc cała pierś. Pani Onkolog też tak radziła, a Pani CHirurg mówiła najpierw o usunięciu tylko guzka, następne leczenie uzaleznia od wyników badań po usunięcia guzka, czyli m.in. czy usuwać całą pierś.

Czy po usunięciu tylko guzka z marginesem zawsze jest radioterapia?
Bardzo się boję jak moja Mama zniosłaby radioterapię czy chemioterapię? O hormonoterapii nic nie słyszałam i też nie wiem jjak jest groźna dla organizmu?

Moja Mama bierze leki na nadciśnienei i serce czyli: tritace, amlozek, diuracel i bisocart. Przepraszam bo nie wiem, czy dobrze napisałam...

Czy jeżeli byłaby wskazana chemioterapia przed operacją, to czy może byc taka sytuacja, że po operacji również musiałaby brać Mama chemioterapię?

Czy mogę zapytać również o polecenie jakiejs placówki i dobrego lekarza na operację dla mojej Mamy?
  Temat: Rak piersi
AsiA2015

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 13234

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-04-20, 21:40   Temat: Rak piersi
Witam,
jeszcze raz zwracam się z prośbą o interpretację badań mojej Mamusi i radę jakie powinno byś zastosowane leczenie w tej sytuacji i jakie są rokowania. Dzisiaj mogę już załączyć pełne badania biopsji i wcześniejsze badania mammaografii. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

Mammografia: z lutego/2015
Sutki o utkaniu tłuszczowym, lewy bez zmian ogniskowych podejrzanych o złośliwość,
W sutku prawym na pograniczu kg widoczny jest guzek o nieregularnych o wym. 20x15 – w porównaniu z badaniem poprzednim z 2014 powiększył się, wskazania wykonania usg i ponowna biopsja, borads0

Przezskórna iglowa biopsja piersi 02.04.2015

Pod kontrola usg wykonano biopsje guboiglowalitego hipoechogenicznego guzka o wym. 16mmx12mm zlokalizowanego w sutku prawym na granicy kw gornych igla w zmianie BIRADS usg4

Biopsja 14.04.2015

Biopsja jednoblokowa BIRADS4 biopsja gruboiglowa z piersi najprawdopodobniej z naciekiem raka śluzowego. Obecne SA glownie obfite masy śluzowej, w których zatopione są nieliczne, pojedyncze grupy komórek raka.
Uzupełnienie wyniku po badaniach immunohistochemicznych:
-receptorów estrogenowych: 100% komórek
receptorów progesteronowych: 60% (materiał komórkowy skąpy)
- HER2 (0 wg Dako)
  Temat: Rak piersi
AsiA2015

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 13234

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-04-18, 16:57   Temat: Rak piersi
....Bardzo dziękuję za szybką odpowiedz...to jest cały wynik bioposji + komentarz, że badania dodatkowe w toku, w poniedziałek będą już dokładniejsze...Poszukam jeszcze mammografii
Gaba przepraszam, ale dlaczego piszesz: "kolejny" najprawdopodobniej?
  Temat: Rak piersi
AsiA2015

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 13234

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-04-18, 15:44   Temat: Rak piersi
Witam,
chciałam prosić o interpretację wyników mojej Mamy, rokowania i jak powinno wyglądać dalsze leczenie. Moja Mama ma 77 lat.

Wynik badania patomorfologicznego:
Biopsja gruboigłowa z piersi najprawdopodobniej z naciekiem raka śluzowego.
Obecne są głównie obfite masy śluzowej w której zatopione są nieliczne pojedyncze grupy komórek raka.

Moje pytanie jeszcze dotyczy wyrażenie "najprawdopodobniej" czy chodzi o to, że najprawdopodobniej jest to rak, czy rodzaju raka czyli , że najprawdopodobniej śluzowy?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group