1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak pęcherza moczowego z przerzutami
Armands

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 10504

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-01-28, 07:18   Temat: Rak pęcherza moczowego z przerzutami
Nataliaxx, jeśli miałbym coś jeszcze doradzić, to podczas wizyty u lekarza, niech ktoś tacie towarzyszy. Ktoś kto przypilnuje dokumentów, poda właściwą kartkę, zanotuje ważne rzeczy.
Wiem jak to bywa, gdy pod naporem informacji, w stresie, zapomina się podstawowe informacje. Dlatego ZAWSZE jest warto iść z kimś bliskim, a do tego opanowanym i pomocnym.
Pytania do doktora spisać na kartce i nie wstydzić się takiej ściągi.
Dokumenty medyczne lepiej wcześniej skopiować i na wszelki wypadek mieć z sobą.

Powodzenia.

Armands
  Temat: Rak pęcherza moczowego z przerzutami
Armands

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 10504

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-01-27, 15:24   Temat: Rak pęcherza moczowego z przerzutami
Nataliaxx, niestety, od roku mój kontakt z RCO sprowadza się do jednej wizyty na rok. Czyli bardzo rzadko, i nie mam aktualnej wiedzy o szybkości kolejki pacjentów.
Za mojej bytności w Bydgoszczy nie było tzw. Szybkiej Ścieżki Onkologicznej i karty DiLO.
Ja kontakt z lekarzem urologiem zacząłem w przychodni komercyjnej, później miałem diagnostykę w RCO i tam też operację. Wszystko trwało około 4 miesięcy, bo uparłem się na konkretnego operatora.
W moim przypadku mogłem sobie pozwolić na czekanie.
Wiem, że u taty sytuacja jest gorsza i czekanie może być problematyczne.

A.
  Temat: Rak pęcherza moczowego z przerzutami
Armands

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 10504

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-01-27, 12:38   Temat: Rak pęcherza moczowego z przerzutami
Nataliaxx, prawie trzy lata temu byłem pacjentem oddziału urologi RCO w Bydgoszczy, gdzie wykonano prostatektomię.
Tamtejszemu personelowi wiele zawdzięczam i zawsze będę ich chwalił, bo na to w pełni zasłużyli.
Do Bydgoszczy trafiłem za radą forum (nie tego) i porzuciłem lekarza w miejscu zamieszkania (ok. 100 km od Bydgoszczy). Nie waham się napisać, że opłaciło się.

Jeśli przekonasz rodziców, to dobrze, ale wiedzieć musisz, że przed tatą ciężkie chwile i trzeba go wspierać na duchu. Na etapie diagnozy, a dokładniej po otrzymaniu wyniku badania, ma to kolosalne znaczenie. Gdy pacjent trafi w dobre ręce, sam zaczyna czuć się lepiej. Bynajmniej ja, tak to odczuwałem. Wiedziałem, że ktoś mną dalej pokieruje, dobrze pokroi ;) i zdrowego odeśle do domu.

Życzę wielu sił, Tacie jak i całej rodzinie. Wspólnie łatwiej przez to przejść.

Armands

PS. Gdybyś miała jakieś pytania odnośnie RCO Bydgoszczy, czy personelu med., to pytaj w postach, czy za pomocą PW (prywatnych wiadomości)
  Temat: Rak pęcherza moczowego z przerzutami
Armands

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 10504

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-01-27, 11:55   Temat: Rak pęcherza moczowego z przerzutami
Nataliaxx, zdecydowanie polecam dodatkową konsultację. To nie jest prosta sprawa i wymaga należytej uwagi.
Nie wiem, gdzie mieszka tata i gdzie jest do tej pory diagnozowany, ale moje oświadczenie podpowiada, że warto swoje kroki kierować do specjalistycznych centrów onkologii. Tata ma prawo wybrać miejsce leczenia!

Pozdrawiam serdecznie

Armands
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group