1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak jelita grubego i meta do wątroby
Armando123

Odpowiedzi: 393
Wyświetleń: 187756

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-03-06, 21:45   Temat: Rak jelita grubego i meta do wątroby
Małgosia81 trzymam za Was kciuki, dacie radę!

Chociaż wiem jakie to ciężkie, moja mama przez chorobę taty schudła 16 kg. Ma teraz niedowagę.

Ja wprawdzie problemów z wagą nie mam, ale żyłem przez ten czas w ciągłym stresie, miałem wiele nieprzespanych nocy.
  Temat: Rak jelita grubego i meta do wątroby
Armando123

Odpowiedzi: 393
Wyświetleń: 187756

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-02-24, 22:46   Temat: Rak jelita grubego i meta do wątroby
Mojemu tacie założyli po paru chemiach specjalny port i przez ten port podawali chemię. U mojego taty udało się scalić jelito i nie było konieczności zakładania stomii. Chociaż lekarz przed operacją nie wykluczał takiej ewentualności.
  Temat: Rak jelita grubego i meta do wątroby
Armando123

Odpowiedzi: 393
Wyświetleń: 187756

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-02-10, 23:07   Temat: Rak jelita grubego i meta do wątroby
Trzymam kciuki, żeby Wam się udało. U nas niestety po roku walki wydaje się, że raczyszko wygrywa.
  Temat: Rak jelita grubego i meta do wątroby
Armando123

Odpowiedzi: 393
Wyświetleń: 187756

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-11-04, 23:15   Temat: Rak jelita grubego i meta do wątroby
Mój ojciec bardzo dobrze znosi chęmioterapię. Miał lekki kryzys po 3,4 cyklu. Ale od tego czasu poza większym zmęczeniem 2-3 dni po chemioterapii nie ma żadnych skutków ubocznych. Ma bardzo dobry apetyt, nie mdli go w ogóle, włosy się przerzedziły, ale nie wypadły całkowicie. Właśnie teraz jest na 13 kursie. Jeździ na weekendy co dwa tygodnie. Pracuje (komputer + samochód) w mniejszym wymiarze niż kiedyś, ale nie potrafiłby nic nie robić.

Myślę, że reakcja na chemioterapię jest sprawą indywidualną. Chirurg jeżeli będzie taka możliwość będzie dążył do scalenia jelita grubego.
  Temat: Rak jelita grubego i meta do wątroby
Armando123

Odpowiedzi: 393
Wyświetleń: 187756

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-11-03, 23:12   Temat: Rak jelita grubego i meta do wątroby
Mój ojciec walczy w rakiem jelita z rozległymi przerzutami do wątroby i płuc już ponad 8 miesięcy. Przeszedł resekcję zmiany pierwotnej na jelicie. Bierze obecnie chemioterapię według schematu folfox4+avastin.

Myślę, że jak będzie taka możliwość to zmiana pierwotna zostanie usunięta. Tutaj albo jelito będzie zespolone albo będzie trzeba wytworzyć sztuczny odbyt (stomię).

Skoro mama ma tylko dwie zmiany na wątrobie to być może będzie można usunąć chirurgicznie zmiany albo poprzez termoablację.
  Temat: Rak jelita grubego i meta do wątroby
Armando123

Odpowiedzi: 393
Wyświetleń: 187756

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-10-23, 23:51   Temat: Rak jelita grubego i meta do wątroby
CEA to marker nowotworowy mogący ulegać podwyższeniu w przypadku raka jelita grubego, jest to także uniwersalny marker przerzutów nowotworowych. Nie podałaś norm, ale podejrzewam, że jest podwyższony. Zazwyczaj normy podawane przez laboratoria to 5-6. W tym wypadku mamy 26.

CRP - białko ostrej fazy, świadczące o toczącym się w organiźmie procesie zapalnym, również pradwpobnie podwyższone, ale też nie podałaś norm.

USG jamy brzusznej nie jest to bardzo czułe badanie, tomografia komputerowa to zdecydowanie czulsze badanie. Jeżeli w opisie użyto sformułowania META i wzmacniają się po podaniu kontrastu to są to przerzuty.

Ta zmiana w zagięciu esiczo-odbytniczego wzbudza duże podejrzenie procesu rozrostowego (nowotworowego).

[ Dodano: 2011-10-23, 23:55 ]
Jednak ostateczna diagnoza będzie mogła być postawiona po otrzymaniu wyniku badania histopatologicznego.

Jeżeli występują przerzuty to leczenie będzie niestety tylko i wyłącznie o charakterze paliatwynym (przedłużającym) życie.

Na pocieszenie: zmiany w wątrobie są dwie i nie są duże. Mój ojciec już od 8 miesięcy walczy z rakiem jelita i rozległymi przerzutami w wątrobie i płucach.

Co do Twojego stanu psychicznego. Dla mnie diagnoza również była szokiem. Zwłaszcza, że ojciec dostał silnej anemii, przetaczano mu krew - nie wyglądało to za ciekawie. Wpadłem w silną depresję. Byłem u psychiatry - zażywam tabletki antydepresyjne i chodzę do psychologa. Jest duża poprawa.

Trzymaj się :)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group