1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Przerzuty do płuc. Ognisko pierwotne nieznane.
Archanka

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 17614

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-06-22, 17:04   Temat: cd...
Wizyta u Torakochirurga zaliczona... Lekarz stwierdził że " ktoś Panu tym tomografem wbił nóż w plecy" odpalił płytkę cd z badania TK po czym stwierdził, że on tu nic nie widzi i tu cytat " jak będzie trzeba otworzyć to otworzymy, ale ja widzę tu pylicę albo jakieś inne gówno", może facet lekko ordynarny ale jakiś konkret posadził...powiedział, że w tym Sokołowsku do Panu "dowalili"...Stwierdził też ,że to co diagnozują lekarze to tutaj poważna sprawa ale na jego oko to nie to...;/ Zabrał nam płytkę cd z badania TK i opis z TK, stwierdził, że przeprowadzi konsultację z doświadczonym radiologiem bo ten opis mu nie pasuje do tego co jest na płycie...Masakra pochlastać się idzie...jeżeli faktycznie nastąpił błąd w opisie TK to chyba sama zwyzywam tego co sporządzał ten opis;/. Póki co nie pozostaje mi nic innego jak tylko czekać do środy...:(

[ Dodano: 2009-06-22, 17:06 ]
ale mam takie pytanko...czy wypisanych przeze mnie wyżej wyników, może wynikać, że jest to nowotwór?
  Temat: Przerzuty do płuc. Ognisko pierwotne nieznane.
Archanka

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 17614

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-06-20, 17:02   Temat: cd...
palił podczas pracy w kopalni, rzucił palenie po zawale ok 6-7 lat temu

[ Dodano: 2009-06-20, 17:08 ]
jedyne z tych objawów tej histiocytozy wymienionych tutaj to ma kaszel ale tak jak napisałam wcześniej to jakby odkaszlnięcie/odchrząknięcie. Nie występuje często zaledwie kilka razy dziennie

[ Dodano: 2009-06-20, 17:10 ]
przeczytałam tego linka ale powiem szczerze, że nie mam bladego pojęcia co to jest...czy to postać raka? jest to uleczalne/nieuleczalne? posiada jakieś fazy/stadia?
  Temat: Przerzuty do płuc. Ognisko pierwotne nieznane.
Archanka

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 17614

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-06-20, 15:02   Temat: cd...
Relatywnie wczesne stadium...czy to może oznaczać jakąś szanse na wyleczenie?no operacyjnie?jakie są orientacyjne rokowania przy takim stadium?
  Temat: Przerzuty do płuc. Ognisko pierwotne nieznane.
Archanka

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 17614

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-06-20, 14:36   Temat: cd...
Czytałam sporo teraz w internecie o objawach tej Mezoteliomy..nie widziałam u ojca objawów typu krwisty kaszel czy utrata masy ciała, ojciec dobrze sobie wygląda i to od dłuższego czasu się nie zmienia, odkąd poszedł na emeryturę bardziej przytył niż stracił na wadze a i na ból w klatce piersiowej się nie skarży, ma kaszel ale to bardzo rzadki zalewdwie kilka razy dziennie mu się zdarzy ale raczej odkaszlnie niż kaszle
  Temat: Przerzuty do płuc. Ognisko pierwotne nieznane.
Archanka

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 17614

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-06-20, 12:54   Temat: wyniki cd...
Mam też wyniki tych badań:
USG jamy brzusznej: Narządy miąższowe jamy brzusznej nie wykazują zmian. Drogi żółciowe nieposzerzone. Pęcherzyk żółciowy prawidłowy. Pola nadnerczowe wolne. Duże naczynia o prawidłowej szerokości światła. Pęcherz moczowy o gładkich ścianach. Gruczoł krokowy prawidłowy. Nie uwidoczniono obecności powiększonych węzłów chłonnych.

To poprostu jakiś koszmar, wykryto to zupełnie przypadkowo po tym jak zaraziłam ojca...miałam grypę, on dostał zapalenia płuc. Lekarzowi coś nie pasowało więc wykonaliśmy rtg klatki piersiowej... :cry: jestem załamana...nie wiem już co mam robić :(

[ Dodano: 2009-06-20, 12:58 ]
Czy torakochirurg jest niezbędny?Z tego co mama mówi ojciec pracował w kopalni 20 lat. Czy ktoś potrafi odpowiedzieć w jaki sposób te wyniki po tych 20 latach odzwierciedlają się teraz? W internie wyczytałam że ta -->
"Mezotelioma Okres inkubacji mezoteliomy może trwać od 20 do 40 lat, choć medycyna zna przypadki powstania międzybłoniaka po 15 latach od pierwszego kontaktu z azbestem."
Ukłuło mnie tu hasło od pierwszego kontaktu :( a to 20 lat minęło
  Temat: Przerzuty do płuc. Ognisko pierwotne nieznane.
Archanka

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 17614

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-06-19, 15:11   Temat: Przerzuty do płuc. Ognisko pierwotne nieznane.
Witam serdecznie. Mój ojciec na początku marca przeszedł zapalenie płuc. Skierowano go na zdjęcie rtg. z Uwagi na to, że zdjęcie podobno nie dało dobrych rezultatów skierowano go na Tomograf Komputerowy. Oto opis badania:

Badanie TK klatki piersiowej z kontrastem: W obu płucach widoczne liczne, drobne ogniska miękkotkankowe, położone obwodowo, wielkości 4-11 mm średnicy (3 ogniska w prawym płucu i 5 w lewym-meta??). W śródpiersiu po stronie prawej widoczne zwapnienie oraz drobne zwapnienie widoczne jest w segmencie 6 prawego płuca-obraz może odpowiadać zwapniałemu zespołowi pierwotnemu. Ognisko hipodensyjne średnicy 3cm widoczne jest w segmencie prawego płata wątroby-też meta?? naczyniak?? Nie wykazano powiększonych węzłów chłonnych w obszarze badania. Uwidocznione kości bez zmian ogniskowych.

Po badaniu tym został skierowany do Specjalistycznego Szpitala Chorób Płuc w Sokołowsku tam wykonano:

Badanie histopatologiczne: rodzaj materiału:wycinki okolica: oskrzele. Wynik badania-rozpoznano: Widoczne są strzępy tkanki pobudzonego nabłonka dolnych dróg oddechowych, pasma śluzu i skrzepy czerwone. Jak też niewielki polip włóknicty pokryty nabłonkiem o cechach nacieku. Dgn. " Polypus Fibrosus"

Badanie cytologiczne: rodzaj materiału: popłuczyny, okolica: oskrzele. Rozpoznano: Widoczne są pasma śluzu liczne świeże erytrocyty, histiocyty i hemosyderynofagi oraz pobudzone komórki nabłonka dolnych dróg oddechowych.
Dgn. " Celluale carcinomatosae non repertae".

Zalecono wykonać badanie PET.

Po wizycie u onkologa-który nie byl w stanie powiedzieć co to jest skierował ojca do Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu. Lekarz ten wystawił następne skierowanie do Poradni Specjalistycznej Tarkochirurgicznej. Lekarz również troszke nas postraszył bo stwierdził że prawdopodobnie będzie trzeba otworzyć klatkę piersiową w celu pobrania wycinków z płuc.

W dalszym ciągu jesteśmy w niewiedzy. Błagam o pomoc.

Jednocześnie zaznaczam, że ojciec jest emerytowanym górnikiem, podczas badań kontrolnych nic nie wykrywano. Ojciec również przeszedł zawał serca parę lat temu. Obawiamy się tego przysłowiowego "krojenia" a najgorsze jest to, że biegamy od lekarza do lekarza już prawie 2 miesiące a diagnozy po prostu brak :(
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group