1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Choroba punktem zwrotnym w moim życiu - pozytywne zmiany
madziorek

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 9121

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2010-03-20, 19:29   Temat: Choroba punktem zwrotnym w moim życiu - pozytywne zmiany
Jagoda2,
Przeniosłam Twój post do http://www.forum-onkologi...t1119.htm#18095 od dziś to Twój wątek.
Pozdrawiam M.
  Temat: Choroba punktem zwrotnym w moim życiu - pozytywne zmiany
edi

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 9121

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2009-11-18, 13:04   Temat: Re: Choroba punktem zwrotnym w moim życiu - pozytywne zmiany
mral napisał/a:
Natrafiłam m/innymi na tego typu wypowiedź chorej:
"....dzięki tej chorobie umiem teraz cieszyć się życiem.... nigdy nie zmieniłabym mojego obecnego życia na to sprzed choroby ..."


Co prawda stary wątek ale odświeże go-nie wiem czy dobrze czy nie ale napiszę tak...
Moja choroba zmieniła mnie i fizycznie i psychicznie.A na stwierdzenie że nigdy nie zamieniłabym mojego obecnego życia na to z przed chorobę odpowiem tak.
A ja owszem,zamieniłabym pod wzgledem fizycznym tzn. miałabym wiecej siły,mogłabym nadal pracować zawodowo co dawało mi wielką satysfakcję,mogłabym jedźcić na rowerze:)-co teraz jest niemożliwe i mogłabym zapewne robić masę innych rzeczy które kiedyś robiłam a teraz nie mogę. Więc pod tym względem zamieniłabym. Ale pod względem przemian psychicznych to nie. Bo paradoksalnie dzięki chorobie stałam się jeszcze silniejsza,dostrzegam potrzeby innych jeszcze bardziej niż kiedyś,doceniłam ulotność życia i przewartościowałam go-dostrzegłam co jest tak naprawdę ważne-zresztą chyba jak każdy chory. Zapewne zmiany te są też wynikiem upływającego czasu-im człowiek starszy tym ma więcej doświadczeń za soba a to też zmienia...
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group