1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 24
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Anna_Wawa

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 20371

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2018-06-11, 07:34   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Madzia70,

lekarz rodzinny zalecił tacie wykonanie badania na kreatyninę, wskaźnik przesączenia kłębuszkowego, potas i TSH. Tak jak napisałam wcześniej, poza normą są te dwa pierwsze. Potas 4,62 przy normie 3,5 - 5,0, a TSH 2,090 przy normie 0,270 - 4,200.
Madzia70, czy Twoim zdaniem należałoby teraz zrobić poszerzone badania na wszystkie parametry nerkowe? Czy jeszcze chwilę poczekać? 28 sierpnia tato zapisany jest na USG, więc zastanawiam się czy nie powtórzyć badań w okolicach wizyty u onkologa /4.09./ a może to za odległy termin i zrobić je jeszcze raz teraz :???:
Jak zwykle, uprzejmie proszę o poradę :)

PS. Po wizycie u kardiologa, problemy z szalejącym nadciśnieniem udało się pokonać :)

Pozdrawiam,

Ania.
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Anna_Wawa

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 20371

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2018-06-06, 07:43   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
[quote="Ola Olka[/quote]Picie wody jest napewno korzystne, także przy wysokim ciśnieniu. No trudno wtedy czasami trzeba częściej chodzić to łazienki ale myślę że to jest mniejsze "zło" ;)
I nadal pilnujcie badań kontrolnych.
[/quote]

Bardzo dziękuję za poradę. Już tata jest zaopatrzony w "baterię" leków na nadciśnienie ;) , a i plan na wypicie 2,5 l wody jest skutecznie wdrażany w życie. Tato ma skierowanie na USG do wykonania w sierpniu i na początku września kolejna wizyta u onkologa. Miejmy nadzieję, że te podwyższone parametry to tylko chwilowy incydent.

Pozdrawiam serdecznie,

Ania.
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Anna_Wawa

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 20371

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2018-05-31, 19:53   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
marzena66
dzięki za odpowiedź. Niepokoi mnie ten stan rzeczy, gdyż jedyną metodą leczenia była u taty operacja i przez dwa lata /nawet tuż po operacji/ wszystkie wyniki badań miał w normie. Na poradę lekarza rodzinnego nie mamy co liczyć, bo tak jak wcześniej pisałam, przeglądając wyniki nawet nie skomentowała ich, więc pozostaje nefrolog.
Pozdrawiam,
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Anna_Wawa

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 20371

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2018-05-30, 08:05   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Kochani, odzywam się po dłuższej przerwie, choć zaglądam tu, na Forum codziennie. Ostatnia tomografia robiona w styczniu tego roku nie wykazała żadnych zmian meta, z czego bardzo się cieszyliśmy. Wszystko byłoby ok, gdyby nie wyniki rutynowych badań, jakie zlecił tacie lekarz rodzinny w ubiegłym tygodniu, a zaczęło się od problemów z nadciśnieniem, na które cierpi tata od pół roku. W ubiegły czwartek ciśnienie doszło do 202/156 i pojechaliśmy na SOR. Tam lekarzowi udało się obniżyć ciśnienie jedną tabletką /nie pamiętam nazwy leku/ i wróciliśmy do domu z zaleceniem wizyty u lekarza rodzinnego i ustawienia na nowo leków na nadciśnienie. Lekarka przy okazji zaleciła wykonanie badań moczu. Okazało się, że po raz pierwszy tato ma podwyższoną kreatyninę 1,32 przy normie 0,7 - 1,2 /dotychczas był zawsze lekko ponad 1/ i poza normą wskaźnik przesączania kłębuszkowego 51,9 przy normie pow. 60,0 :-( . Niestety, lekarka obejrzała tylko wyniki, ale nie powiedziała co z tym dalej robić. Tato przyznał mi się, że żeby ułatwić sobie życie i nie wstawać w nocy do toalety postanowił mniej pić. Jak myślicie co może być powodem pogorszenia wyników i jakie kroki należy podjąć :???: . Czy konieczna jest wizyta u onkologa, nefrologa czy na dobry początek wystarczy wrócić do nawyku picia 2 litrów wody dziennie? Poradźcie Drodzy co robić, bo jak wszyscy wiemy rak to groźny przeciwnik i nie chciałabym niczego przeoczyć i zaniedbać. Pozdrawiam serdecznie i czekam na poradę.
Ania.
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Anna_Wawa

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 20371

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-08-17, 08:45   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Tato jest po kolejnym USG, które - Bogu dzięki - po raz kolejny nie wykazało żadnych zmian meta [hura] ! Pozostało jeszcze skontrolować parametry nerkowe i zameldować się na wizycie u onkologa, którą mamy wyznaczoną na 20-go września.
To takie krótkie info ku pokrzepieniu serc wszystkich chorujących, że "potwora" da się zatrzymać :) .
Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
Anna.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2017-08-18, 21:01 ]
Super, oby tak dalej, cieszymy się razem z Wami.

  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Anna_Wawa

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 20371

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-01-23, 20:55   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Nie ma to jak fachowa informacja :) Echhh ten mój ścisły umysł szybko przeliczył, że promieniowanie wynikające z jednej TK jest równe przeżyciu około 10 lat :oops: Nic to, jak ktoś mądry powiedział "cel uświęca środki" ;) Najważniejszy jest opis: brak zmian ogniskowych :) i kolejne miesiące względnego spokoju.
Piękne dzięki za wpisy i słowa wyjaśnienia.
Ania.
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Anna_Wawa

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 20371

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-01-23, 08:37   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Richelieu,
bardzo dziękuję za zainteresowanie moim postem. Po rozpatrzeniu wszystkich "za i przeciw" /dużo czytałam na ten temat i dowiedziałam się o możliwości wystąpienia różnych powikłań wynikających z tej terapii/, nie zdecydowaliśmy się na leczenie "na własną rękę" medycyną niekonwencjonalną. Dwa tygodnie temu, tata miał drugą wizytę kontrolną u onkologa /pół roku od operacji/. Na szczęście TK nie wykazała żadnych zmian ogniskowych ani w narządach miękkich, ani w płucach, ani w kościach. Oby tak dalej [hura] . Stres przed wizytą był ogromny, ale to chyba taki standard przy tego rodzaju chorobach. W każdym razie, tato w kwietniu ma zrobić USG, a w lipcu/sierpniu kolejną TK. Prawdę mówiąc byłam trochę zaskoczona, że co pół roku trzeba będzie robić TK /na pierwszej wizycie kontrolnej powiedziano nam, że tomografię należy wykonywać w odstępach roku ze względu na silną dawkę napromieniowania/, no ale cóż, myślę, że lekarz wie co robi.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę dużo zdrowia.
Ania.
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Anna_Wawa

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 20371

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2016-11-25, 09:03   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Witam wszystkich bardzo serdecznie po dłuższej przerwie :)
Stan zdrowia taty wydaje się być ustabilizowany. Czekamy teraz na TK, która zaplanowana jest na końcówkę grudnia i wówczas zobaczymy czy dobre samopoczucie taty pokrywa się w pełni z jego faktycznym stanem zdrowia.
Jednak chciałam teraz zapytać o lecznicze działanie kapsaicyny zawartej m.in. w ostrych papryczkach /chilli, pepperoni, habanero/. Wczoraj dowiedziałam się o stosowanej przy chorobach nowotworowych kuracji, polegającej na piciu odpowiednio przygotowanego preparatu z papryczek /razem z pestkami/, zalanych naturalnym olejem lnianym.
Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów słyszał coś na ten temat? a może nawet stosował taką kurację? Bardzo proszę o każdą informację. Jak zapatruje się na to medycyna konwencjonalna? bo ta naturalna bardzo ją propaguje... Przyznam, że mam ochotę zastosować ją u mojego taty, ale oczywiście nie mając żadnych informacji, boję się, żeby mu nie zaszkodzić.
Pozdrawiam Wszystkich bardzo ciepło,

Ania.
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Anna_Wawa

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 20371

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2016-08-03, 22:35   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Madzia70,

oki :) postaram się zachować zdrowy rozsądek i nie stracić w tym wszystkim resztek rozumu ;) .

Pozdrawiam ciepło,
Ania.
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Anna_Wawa

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 20371

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2016-08-02, 09:03   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Madziu,
Bardzo dziękuję za radę. Właśnie wróciliśmy z tatą z krótkich wakacji. Póki co tata czuje się bardzo dobrze i - mam wrażenie - chwilowo zapomniał o chorobie i przebytej operacji, ma dobry apetyt i tak jak przed zdiagnozowaniem choroby, tryska energią. Jednak ja mam ciągle w głowie cały harmonogram tego co jeszcze muszę zrobić, do jakiego lekarza zapisać i o jakie badania poprosić ;) . Jeśli nie uda się "wyprosić" skierowań od lekarza rodzinnego, to zgodnie z Twoją podpowiedzią wyślę tatę do ambulatorium, które obsługuje rejonową przychodnię i tam je zrobimy. Myślę, że w przyszłym tygodniu zrobimy w tym kierunku pierwsze podejście ;) - chyba nie jest za wcześnie po operacji?
Pozdrawiam serdecznie i słonecznie :)

Ania.
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Anna_Wawa

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 20371

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2016-07-26, 14:06   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Madzia70,

Jesteś niezawodna :) Serdecznie dziękuję za słowa komentarza. Jeszcze tylko ogromna prośba o podpowiedź: czy skierowania na badania, o których wspomniałaś wystawi nam onkolog na jednej z wizyt czy może lekarz rodzinny i kiedy ewentualnie o nie poprosić? Prawdopodobnie zapiszę tatę do jednej z poradni ECZ, słyszałam, że można się tam leczyć w ramach NFZ, a co najważniejsze w tamtejszej poradni onkologicznej pracuje prof. Szczylik, którego nam polecałaś w jednym z wcześniejszych postów. Zapisy na wizytę do prof. będą dopiero od 29-go sierpnia, ale z tego co pisałaś wynika, że warto poczekać.
Jeszcze raz bardzo, bardzo dziękuję :)

Z najserdeczniejszymi pozdrowieniami,
Ania.
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Anna_Wawa

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 20371

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2016-07-23, 18:07   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Witajcie :)
przypominam się w sprawie interpretacji wyników badania hist-pat mojego taty. Madzia70 może zechciałabyś napisać mi na ten temat kilka słów. Twoje opinie zawsze podtrzymują mnie na duchu 😊.
Pozdrawiam serdecznie,
Ania.[/b]
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Anna_Wawa

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 20371

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2016-07-21, 12:56   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Witam wszystkich,
właśnie wróciliśmy z tatą, z pierwszej, kontrolnej, pooperacyjnej wizyty. Na dzień dobry spotkała nas niespodzianka ;) Wypis ze szpitala, który otrzymaliśmy nie do końca był zgodny ze stanem faktycznym. Okazało się bowiem, że była to jednak operacja NSS /na potwierdzenie tego wykonano dziś tacie USG/, a nie jak napisano w LECZENIU: RESEKCJA NERKI WRAZ Z GUZEM. Odebrałam również wynik badania histopatologicznego. nie jest to specjalnie długa lektura ;) . W porównaniu z opisami badań, którym przyglądałam się tu na forum, wynik taty jest mocno oszczędny w słowach /w załączeniu/. W zaleceniach lekarskich mamy wykonać TK jamy brzusznej i klatki piersiowej po 6 miesiącach i USG po 12 miesiącach.
Uprzejma prośba o kilka słów komentarza odnośnie wyników badania /G2 pT1a/ i ewentualnych zaleceń dokąd lepiej udać się na dalszą kontrolę, do urologa czy onkologa?

Serdecznie pozdrawiam,
Ania.

[ Dodano: 2016-07-21, 13:10 ]
Przepraszam, ale z pośpiechu zapomniałam załączyć wynik badania, co niniejszym teraz czynię ;) .
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Anna_Wawa

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 20371

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2016-07-05, 07:59   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
javascript:em('Madzia70, '),
bardzo dziękuję za radę. Jeszcze dziś postaram się zapisać tatę do prof. Szczylika na prywatną wizytę. Mam nadzieję, że do tego czasu będą już gotowe wyniki hist.-pat. Całe szczęście, że jesteśmy z Warszawy, więc może zahaczę i o poradnię na Szaserów... Jeszcze raz serdeczne dzięki.
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Anna_Wawa

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 20371

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2016-07-04, 09:14   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Witam po dłuższej przerwie :)
tak jak już wcześniej pisałam tata jest po operacji. Początkowo zakładano wykonanie laparoskopowo NSS, jednak ostatecznie usunięto całą nerkę. Prawdę powiedziawszy nie wiem skąd taka zmiana decyzji /niestety nikt wcześniej nam o tym nie powiedział, a dowiedziałam się dopiero czytając wypis ze szpitala/. Prawdopodobnie w tym tygodniu dostaniemy wynik badania histopatologicznego, więc będzie wiadomo coś więcej. Jednak już teraz mam pytanie: czy powinnam na tym etapie szukać onkologa i zapisać tatę na pierwszą wizytę /jak znam życie pewnie są jakieś długie terminy/. Poradzcie proszę, dokąd najlepiej się udać i kogo szukać?
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group