1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Choroba punktem zwrotnym w moim życiu - pozytywne zmiany
Aniaha

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 9121

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2010-03-22, 23:29   Temat: Choroba punktem zwrotnym w moim życiu - pozytywne zmiany
Zmienila na lepsze? Chyba wole to ujac inaczej - pomogla ujrzec dobro ktore jest wokol, naprostowac hierarchie w zyciu, docenic moj stan posiadania w postaci meza, dzieci, przyjaciol; wyostrzyla apetyt na radosc, zycie... Zycie jest piekne - mowie do mojego doktora gdy go widze - to drugie, ktore mi Pan pomogl zdobyc. A on usmiecha sie i mowi - a Pani/Madame w nim pieknieje. Cos w tym jest, bo maz mowi podobnie.

Czy to chec nadrobienia straconego czasu podczas choroby (RSM Ib wyleczona blyskawicznie, czyli nie tak znowu duzo czasu) albo moze swiadomosc ograniczonego w przyszlosci? DSS, napedzialas mi stracha; nie zastanawialam sie nad ewentualnymi konsekwencjami i nie za bardzo mam kogo o nie zapytac (miejsce zamieszkania i leczenia, przepraszam - wyleczenia - kraj rozwijajacy sie w Afryce). Tyle sie naczytalam o koniecznosci dostosowania metody do rodzaju raka itd. A moj doktor lup radiochemioterapie (23 x 2 Gy i 4 x cisplatine), potem odpoczynek 5 tygodni i chyba najlepsze w moim zyciu swieta bozonarodzeniowe, a potem radykalna histerektomia + wezly i dwa tygodnie pozniej wiadomosc z labo z Francji (dokad moja wycieta macica poleciala poczta kurierska), ze zwyciezylismy i ze rémission complète.
No i co, zyciem sie ciesze, bo smak zmienilo na lepszy i wyrazniejszy. Ale co, powinnam sie bac? bardziej sie "uswiadomic"? (pewnie tak). Ech, cos mi mowi, ze leczac sie w Polsce, czulabym niemal przymus by sie martwic.
Czy za bardzo odbieglam od tematu?
pozdrawiam i witam sie ze wszystkimi, bo po raz pierwszy na forum ;)

[ Dodano: 2010-03-22, 22:35 ]
DSS to moze ja jednak tez o rokowania poprosze?
ech, co mnie podkusilo, zeby tu wchodzic. Pewnie podswiadomosc, ze jednak chce wiedziec...
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group