1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak płaskonabłonkowy
Ania123

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 4030

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-02-01, 23:38   Temat: wyniki
Powracajac do tego tematu o kotrym pisalam, informacyjnie:
mama ma naciek niskodojrzalego raka palskonablonkowego, w TK przerzuty do w/chl okolo aortalnych. Nie stwierdzono przetoki pecherzowo pochwowej. W pachwinach badalne obustronne powiekszone w/chl. Srom bz, pochwa nacieczona podsluzówkowo na całego dlugosci.

Została zakwalifikowana w 1 etapie do paliatywnej (niestety juz) radioterapii o załozeniu przeciwbolowym i przeciwkrwotocznym ze wzgl na zmianu wezlowe a w dalszym etapie postep.paliatywna CHTH.

Mama jest juz po radioterapii. Teraz czekamy i za 2 tyg wizyta u onkologa. Czuje sie raczej lepiej. (meczy ja tylko czkawka, i nie boli ja nic - paliatyw.) Czekamy na rozwoj sytuacji;;(

dziekuje za pomoc w danym temacie.
pozdrawiam
  Temat: Rak płaskonabłonkowy
Ania123

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 4030

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-01-15, 11:13   Temat: Rak płaskonabłonkowy
mama 16 lat temu miała nowotwór złosliwy szyjki macicy. Leczenie: Radioterapia. Teraz od ok. 1 roku zle sie czuła a w ostatnich dwóch - trzech miesiącach nastapiło - wyciekanie sluzu z pochwy, bol w podbrzuszu, bol ud przy chodzeniu. W ciagu tych 3 miesiecy schudła ok 10 kg. Lekarz stwierdził ze byc moze to jest nawrót choroby, inny zas ze to moze byc zupelnie nowy rak...( po 16 latach wykluczyl nawrot). Czy to jest rak złosliwy? I z tego co Pan napisał beda robione dodatkowe badania...a co za tym idzie wszystko sie przeciaga w czasie, mama coraz gorzej sie czuje a badania sa robione w straszinie duzym odstepie czasu:(
  Temat: Rak płaskonabłonkowy
Ania123

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 4030

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-01-15, 10:38   Temat: Rak płaskonabłonkowy
Prosze o wyjasnienie wyniku badania histiopatologicznego:

Material:
WYCINEK ZE SZCZYTU POCHWY
Wynik mikroskopowy:
INFILTRATIO CARCINOMATOSA,
OBFITE MASY WŁTOKNIKOWO - ROPNE ORAZ UTKANIE NISKODOJRZAŁEGRO RAKA PRAWDOPODOBNIE PŁASKONABŁONKOWEGO.

kobieta, lat 55.

WIZYTE U lekarza mamy dopiero za dwa tygodnie a ja juz chcialabym wiedziec od kogos kto moze mi cos wiecej powiedziec na temat tego wyniku..ja jestem laikiem:( prosze o pomoc. :( ;(;(
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group