1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Wynik rezonansu miednicy
Aneta2000

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 2920

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2019-08-02, 13:31   Temat: Wynik rezonansu miednicy
Witam Chciałam prosić o pomoc w interpretacji wyniku rezonansu bo moja Pani doktor wraca za dwa tygodnie a zastępujący lekarz powiedział mi tylko że jest źle, a ja umieram ze strachu. W wyniku MR miednica jest napisane: W obrębie wargi tylnej i kanału szyjki macicy miejscowe pogrubienie błony śluzowej do 7 mm z wysokim sygnałem i zaburzeniem dyfuzji wymagającej pilonej oceny ginekologicznej.Naciekania przymacicz, sklepienia pochwy nie stwierdzono. Zwraca uwagę nieznacznie zwiększona intensywność sygnału w obrazach T2 zależnych i niejednorodna struktura przymacicz/ przyszyjcza – stan zapalny ? Zwracają uwagę silnie rozwinięte sploty żylne miednicy małej. Proszę o informacje czy rzeczywiście jest tak źle co ten wynik wogle znaczy dla mnie? Bardzo się denerwuję a na swoją Panią doktor muszę czekać jeszcze dwa tygodnie. Prosze o informację.
  Temat: Zmiany w piersiach
Aneta2000

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 6445

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-07-01, 19:48   Temat: Zmiany w piersiach
Witam
w miesiącu czerwcu miałam robioną biopsję otwartą piersi a dziś odebrałam wynik histopatologii i bardzo proszę o interpretację co on oznacza
Rozpoznanie
Guzek gruczołu piersiowego - Dysplasia benigna fibroso - cystica mammae.Adenosis glanularis. Hyperplasia intraductalis. Microcalcificatio.
Opis mikroskopowy
Guzek gruczołu piersiowego fragment tkankowy o wymiarach 4*3,5*2,8 cm. Na przekrojach tkanka lita, sprężysta, barwy białej z ogniskami o wzmożonej spoistości.
To jest cały wynik który otrzymałam bardzo proszę o odpowiedź co to znaczy mój lekarz będzie za tydzień a ja już się denerwuje.
  Temat: Zmiany w piersiach
Aneta2000

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 6445

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-12-01, 17:54   Temat: Zmiany w piersiach
To znaczy że nie muszę się obawiać? Co to znaczy łagodne czy trzeba je operować czy musi być chemioterapia ? Przepraszam że pytam o wszystko ale bardzo się boje co będzie dalej. Proszę o odpowiedź dziękuje

[ Dodano: 2013-12-02, 13:00 ]
Błagam o odpowiedź czy to coś poważnego?
  Temat: Zmiany w piersiach
Aneta2000

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 6445

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-11-29, 18:04   Temat: Guzy w piersi
Witam odebrałam dziś wynik MR piersi i prosiłabym o interpretację:
Piersi o budowie gruczołowo-tłuszczowej. W kwadracie górnym wewnętrznym prawej piersi obecna zmiana ogniskowa o wym.14*8 mm o gładkich obrysach, o krzywej wzmocnienia typu powolne narastanie. Zmiana o podobnym charakterze obecna w piersi lewej na granicy kwadrantów wewnętrznych o śr. 6 mm. Morfologia obu zmian przemawia za ich łagodnym charakterem. W obu piersiach obecne niewielkie torbiele, największa w lewej piersi o śr. ok 1,5 cm. Uwidocznione partie dołów pachowych bez cech limfadenopatii.

Wizytę u lekarza mam za tydzień ale już się denerwuję i proszę o odpowiedz co mój wynik znaczy ?

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2013-11-29, 20:47 ]
Masz już swój wątek.
Oba wątki scalone.


  Temat: Zmiany w piersiach
Aneta2000

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 6445

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-05-28, 17:47   Temat: Zmiany w piersiach
Witam Wszystkich bardzo serdecznie

chciałam zapytać o mój wynik usg piersi które robiłam wczoraj i które mnie bardzo niepokoji.

Oto wynik:
Piersi gruczołowo - tłuszczowe.
W piersi prawej nieliczne torbiele, największa na godz.10 przybrodawkowo dwukomorowa wlk. 11 mm,
na godz 12 owalny hipoechogenny guzek gładko ograniczony z drobnymi przestrzeniami płynowymi wlk. 13 mm.
W piersi lewej na godz. 10 torbiel wlk. 14 mm.
Węzły chłnne pachowe bez cech patologicznego powiększenia.

Bardzo proszę o interpretację co mam dalej z tym zrobić czy to coś groznego?
  Temat: Rak stercza
Aneta2000

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 5137

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-02-20, 22:59   Temat: Rak stercza
Witam wszystkich bardzo serdecznie znalazlam tą stronę i jestem tu pierwszy raz
i od razu chce prosic o pomoc w interpretacji wyniku mojego taty 68 lat
jest po operacji prostektomia radykalna z limbodenektomia w dniu 22 stycznia 2013 roku.

wynik histopatologiczny
Rozpoznanie kliniczne
Rak stercza
Opis makroskopowy materialu
I 1-2 węzeł chłonny nerwu zasłonowego prawego
II 3-4 węzeł chłonny nerwów zasłonowych lewych
III 5 węzeł chłonny zewnetrzny prawy
IV 6-7 węzły chłonne biodrowe lewe
V op prostata 4,0*4,5*3,0 cm
8 szczyt I
9 szczyt II
10 linia cięcia od strony pęcherza
11-14 prostata płat I
15 pęcherzyki nasienne I
16 - 19 prostata płat II
20 pęcherzyki nasienne II

Metastases carcinomatosae I lymphonoduli.Lymphadenitis reactiva II lymphonodulorum.
Lymphadenitis reactiva III lymphonodulorum
Lymphadenitis reactiva I lymphonoduli
Lymphadenitis reactiva VI lymphonodulorum
Infiltrationes carcinomatosae apicis prostatae I et II et marginis chirurgici loco proximalis vesicae urinariae.
Adenocarcinoma prostatae (GIII)(Gleason 4+4)
Hyperplasia nodularis prostatae et prostatitis chronica partim granulomatosa lobi I.
Infiltrationes carcinomatosae multiplices vesiculorum seminalium I et II.

To jest caly wynik który dostalismy po opercji. Bardzo bym prosila o pomoc w interpretacji tego.
Czy jest to nowotwor złośliwy? Czy są przerzuty? A przede wszystkim co dalej ?
Nasz lekarz będzie dopiero za tydzień i na pewno pójdziemy ale byłabym wdzięczna jak bym wiedziala co nieco wcześniej

 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group