1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 8
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak epitelioidalny, Clark IV, Breslow 5 mm
Anelia

Odpowiedzi: 293
Wyświetleń: 101749

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-02-02, 21:30   Temat: Czerniak epitelioidalny, Clark IV, Breslow 5 mm
kalineczka1980, :-[
Tak bardzo mi przykro :-[


:/pociesza:/ :cry..:

Wieczny Odpoczynek racz Zmarłej dać Panie ... ::rose::
  Temat: Czerniak epitelioidalny, Clark IV, Breslow 5 mm
Anelia

Odpowiedzi: 293
Wyświetleń: 101749

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-01-31, 11:28   Temat: Czerniak epitelioidalny, Clark IV, Breslow 5 mm
kalineczka1980 napisał/a:
wydaje mi się, że gdyby miała potrzebę rozmawiania o tym to by coś mówiła. ale nie wiem. może powinnam właśnie jej mówić żeby się o nic nie martwiła, żeby się nie bała.
bardzo mi ciężko. nam wszystkim.


To wszystko takie smutne ...
kalineczka1980, myślę, że to dobry pomysł aby mamie powiedzieć żeby się nie martwiła, nie bała ...
Ja też myślę, że jeżeli mama miała by potrzebę rozmawiania o tym co nieuniknione to sama jakoś zaczęłaby pytać ale skoro nic nie mówi, to możliwe że jest to trudny dla Niej temat (z resztą dla kogo to jest łatwy temat ?). Nic na siłę.

kalineczka1980, Tulę
  Temat: Czerniak epitelioidalny, Clark IV, Breslow 5 mm
Anelia

Odpowiedzi: 293
Wyświetleń: 101749

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-01-28, 22:49   Temat: Czerniak epitelioidalny, Clark IV, Breslow 5 mm
kalineczka1980, przykro mi bardzo, że stan mamy w tak szybkim tempie ulega zmianie :-(
Tak BARDZO chciałabym móc Ci napisać coś pocieszającego ...
Jedyne co mogę to tylko móc :/pociesza:/ wirtualnie ...
  Temat: Czerniak epitelioidalny, Clark IV, Breslow 5 mm
Anelia

Odpowiedzi: 293
Wyświetleń: 101749

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-01-26, 17:50   Temat: Czerniak epitelioidalny, Clark IV, Breslow 5 mm
kalineczka1980, :tull:
  Temat: Czerniak epitelioidalny, Clark IV, Breslow 5 mm
Anelia

Odpowiedzi: 293
Wyświetleń: 101749

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-01-22, 21:04   Temat: Czerniak epitelioidalny, Clark IV, Breslow 5 mm
madzik-d napisał/a:
wiadomo ze doskonalym srodkiem na podniesienie cisnienia jest kawa...nie wiem czy Twoja mama pije, czy lubi, czy moze ....???

Gdzieś tam wyczytałam, że kawa może troszkępodnieść ciśnienie krwi ale tylko u osób, które nie piją jej systematycznie.
  Temat: Czerniak epitelioidalny, Clark IV, Breslow 5 mm
Anelia

Odpowiedzi: 293
Wyświetleń: 101749

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-12-08, 18:31   Temat: Czerniak epitelioidalny, Clark IV, Breslow 5 mm
biofanka napisał/a:
Myślę, że nie warto w ten sposób "wspierać " jej w tej walce.

dokładnie o tym samym pomyślałam jednak "bałam się głośno odezwać" !
biofanka, dziękuję, że zwróciłaś na to uwagę. Bardzo Ci dziękuję.

[ Dodano: 2011-12-08, 18:38 ]
biofanka napisał/a:
Wspiera ją i opiekuje się nią od samego poczatku w sposób niezwykły

Ta pomoc, ta opieka i miłość bardzo rzuca się w oczy. Bardzo podziwiam to w jaki sposób Kalineczka pomaga Swojej mamie. Choć nie często się udzielam w jej wątku to czytam na bieżąco i naprawdę bardzo ją podziwiam zaciskając mocno kciuki.
  Temat: Czerniak epitelioidalny, Clark IV, Breslow 5 mm
Anelia

Odpowiedzi: 293
Wyświetleń: 101749

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-12-08, 10:30   Temat: Czerniak epitelioidalny, Clark IV, Breslow 5 mm
kalineczka1980 napisał/a:
dowiedziałam się o napoju proteinowym Nutridrink - czy ktoś może zna i próbował? jest to ponoć bardzo dobre na wzmocnienie w chorobach nowotworowych.

Tak ja znam to tzn kupowałam to tacie. Nutridrinki jak zapewne już wiesz są dostępne w aptece, są o różnych. Nutridrinki zawierają wiele ważnych składników odżywczych. Nutridrink zapobiega niedożywianiu. Z tego co zauważyłam (na forum) to nie każdy lubi Nutridrinki ale mój tato na to nie narzekał i codziennie pił. Osobiście polecam !

[ Dodano: 2011-12-08, 10:34 ]
kalineczka1980 napisał/a:
W poniedziałek byłam w przychodni w DCO - radio i chemioterapeuta chca zbadać mamę i potem podjąc decyzję o ewentualnym naswietlaniu kregosłupa oraz podaniu chemii na wzmocnienie kości - bo jak powiedział lekarz aby teraz nie doszło do złamania kości przez te nacieki.

Na kiedy jest zaplanowane to naświetlenie i chemia ?
Co z dojazdem, pytałaś o przewóz karetką (czy to już nieaktualne?) ?
  Temat: Czerniak epitelioidalny, Clark IV, Breslow 5 mm
Anelia

Odpowiedzi: 293
Wyświetleń: 101749

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-12-02, 20:32   Temat: Czerniak epitelioidalny, Clark IV, Breslow 5 mm
kalineczka1980 napisał/a:
jedynym możliwym transportem dla mamy jest karetka - czy szpitale w takich sytuacjach w ramach NFZ organizują przewozy? czy może to już hospicjum załatwia?

Witaj !
Z tego co ja wiem to takie przewozy karetką są organizowane. Mój tata kiedy było z Nim zle i ja nie mogłam go zawieść do szpitala autem to załatwialiśmy karetkę przez szpital tzn próbowaliśmy ale jako iż przewóz miał być w niedzielę to nie dało rady. Przewozy były od poniedziałku do piątku. Załatwiliśmy prywatny przewóz karetką. Takie przewozy są płatne . Ceny są różne. Ustalają je od kilometra. Skoro mama ma opiekę hospicjum to zapytaj tam lekarza. Nie wiem czy dobrze pamiętam ale jeżeli organizujesz np. przewóz karetką ze szpitala rejonowego to potrzebne jest skierowanie na taki przewóz od lekarza, który leczy mamę lub chyba od rodzinnego. Może ktoś inny podpowie więcej.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group