1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: podejrzenie raka prostaty
Andy2017

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 6982

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2019-11-25, 15:30   Temat: podejrzenie raka prostaty
Witam,
nie wiem jak potoczyły sie sprawy po 30 lipca, ale dla Pani jak i innych zainteresowanych podam parę informacji praktycznych, gdyz sam to przeżyłem.
Po pierwsze, PSA w tym wieku co ma tata może być ok 5, ale co gorsza są przypadki gdy jest znacznie wyższe np 7 lub nawet 10, a raka nie ma, i odwrotnie niskie PSA i istnienie raka. Podobnie jak wielkość prostaty, zwykle albo jest znaczny przerost nawet 8 cm(zamiast 4) i nie ma raka, a może być prawie w normie i rak sie pojawia. Mi onkolog wręcz powiedział że następuje degeneracja gruczołu albo przez rozrost albo rak. Ja nie miałem żadnych objawów przerostu (mam 69 lat) żadnych trudności z moczem, ale PSA zaczęło rosnąc w ciągu 3 lat z 2,45 do 6,85. Liczy sie więc też progresja. I teraz - pierwsze badanie jest przez urologa palcem przez odbytnice, tylko to się liczy, bo prawie zawsze rak umiejscawia się przy odbycie. Po wykryciu zmian mój urolog skierował mnie na biopsję (urolog prywatny, ten z NFZ tylko zlecał kolejne PSA, na moje żądanie wsadził nawet palec w d, stwierdził zmiany ale kazał czekać następne 3 m. Biopsję poprzedziłem prywatnym MRI (faktycznie 1000 zł z kontrastem) - i w obu wyszło że mam dwie zmiany w dwóch płatach. sama biopsja jest do przeżycia. Jestem z warszawy, odwiedziłem i CO z pytanie o radiologię, Centrum Otwock z HIFU, i miejsce już mi znane gdzie robiłem biopsje u podobno najlepszej specjalistki dr Keller, zdecydowałem się na da Vinci bo wszyscy przekonywali do radykalnego postępowania czyli operacji. Jestem 6 tyg po, liczę ze to skończone, ale prawda jest taka że 30% pacjentów mimo radykalnego wycięcia może mieć nadal raka, co stwierdzę po zrobieniu kolejnego PSA (powinno być bliskie 0). Niestety, po HIFU (które u mnie było by kwestionowalne bo prawie połowę gruczołu musieli by usunąć z racji wielkości zmiany) też robi się powtórkę, podobnie przy naświetlaniu. Przy okazji - nie można po radioterapii zrobić wycinania prostaty, tak jest ona zmieniona przez promieniowanie, można tylko robić chemie.
Tak więc warto trafić w ręce dobrego i chętnego lekarza urologa-onkologa.
Pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group