1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Mięsak Trzonu Macicy
Alicja1

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 8368

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2017-10-10, 19:29   Temat: Mięsak Trzonu Macicy
Witaj Joasiu, rok temu byłam w podobnej sytuacji. W czerwcu pierwsza operacja, potem wynik hist.pat. wskazujący, że wycięto mi mięsaka, potem reoperacja. Stanęłam wobec wyboru: brać chemię czy nie. Część lekarzy była za, część przeciw. Wątpliwości rozstrzygnął prof.Rutkowski, do którego dotarłam w listopadzie, pół roku po pierwszym zabiegu. Prof. stwierdził, że jeżeli wyniki są dobre, nie ma rozsiewu nowotworu, to po tak długim czasie od pierwszej operacji podawanie toksycznej chemii nie byłoby wskazane. Zalecił badania co 3 miesiące (tomografię lub rezonans) i w razie potrzeby kontakt z Centrum Onkologii w Warszawie. Jak na razie nie ma takiej potrzeby:) Miałam inny typ mięsaka. Statystycznie biorąc ESS ma duży procent wyleczeń, tak że bądź dobrej myśli. W Internecie jest opracowanie dr Anny Bidzińskiej "Współczesne postępowanie w mięsakach trzonu macicy"- w wolnej chwili poczytaj. Wizyta u dra Bidzińskiego kosztowała mnie 450zł. Profesor dysponuje ogromną wiedzą i doświadczeniem, ostatecznie zdecydowałam się jednak na leczenie u innego lekarza, bliżej miejsca zamieszkania. Co do Twojej hormonalnej terapii zastępczej, bądź czujna, bo ESS jest prawdopodobnie hormonozależny. Uważaj, żeby nie pogorszyć sytuacji. Miałam inny typ mięsaka, dlatego biorę Lenzetto (w aerozolu). Bez tego chodziłabym po ścianach. Jestem świadoma ryzyka, ale muszę to brać. Skonsultuj się jeszcze z innymi lekarzami, zanim podejmiesz decyzję o radioterapii. Nie znam lekarzy z okolic Krakowa, szukaj kogoś w centrach onkologii. Tam mają najwięcej doświadczenia. Pozdrawiam i życzę dobrych wyborów:)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group