1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak niedrobnokomórkowy płuca prawego z cechami rozpadu
Agnieszka0126

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 11500

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-03-01, 23:32   Temat: Rak niedrobnokomórkowy płuca prawego z cechami rozpadu
DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA SZCZERE KONDOLENCJE...
ROZMAWIALIŚMY DZISIAJ PO POŁUDNIU Z CÓRCIĄ I PRZYJĘŁA ZŁĄ NOWINĘ BARDZO DOBRZE. POWIEDZIAŁAM JEJ,ŻE DZIADEK ODSZEDŁ I JUŻ NIE CIERPI,ŻE NIC GO NIE BOLI,ŻE UŚMIECHA SIĘ DO NAS Z NIEBA...CÓRCIA WIEDZIAŁA O CHOROBIE,WIĘC ŁATWIEJ BYŁO JEJ WYTŁUMACZYĆ,DLACZEGO DZIADKA JUŻ NIE MA:( NAMALOWAŁA MU LAURKĘ Z DEDYKACJĄ,ALE NA POGRZEB JEJ NIE ZABIERAMY,NIE CHCĘ ŻEBY ZAPAMIĘTAŁA DZIADKA W TRUMNIE,BĘDZIE TYLKO NA CEREMONII,ALE W ODDALI Z MOJĄ SIOSTRĄ.
NIE MOGĘ SIĘ POGODZIĆ ZE ŚMIERCIĄ TATY,MAM WIELKI ŻAL W SERCU I NIE MOGĘ SIĘ OTRZĄSNĄĆ. TEŚĆ BYŁ DLA MNIE JAK RODZONY OJCIEC.
DZIĘKUJĘ JESZCZE RAZ ZA WPISY. I TRZYMAM ZA WSZYSTKICH KCIUKI. AGA
  Temat: Rak niedrobnokomórkowy płuca prawego z cechami rozpadu
Agnieszka0126

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 11500

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-03-01, 00:24   Temat: Rak niedrobnokomórkowy płuca prawego z cechami rozpadu
NIESTETY NIE DOCZEKALISMY SIE NAWET CHEMII.
WCZORAJ PRZED GODZ 23 TEŚĆ DOSTAŁ ATAKU KASZLU,W WYNIKU KTÓREGO DOSZŁO DO KRWOTOKU Z DRÓG ODDECHOWYCH,Z PŁUC... ZMARŁ W RAMIONACH TEŚCIOWEJ
BRAK MI SŁÓW,ZEBY OPISAĆ ŻAL JAKI MAM W SERCU. MOJA CÓRCIA JESZCZE NIE WIE. JAK PRZEKAZAC PĘCILATCE,ZE JEJ KOCHANY DZIADZIUS ODSZEDŁ? :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
  Temat: Rak niedrobnokomórkowy płuca prawego z cechami rozpadu
Agnieszka0126

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 11500

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-21, 00:39   Temat: Rak niedrobnokomórkowy płuca prawego z cechami rozpadu
Pozostaje nam poczekać do środy.. Wiem,że podałam zbyt mało szczegółów i postaram się zebrać pełną dokumentację,wtedy będę mogła przekazać coś więcej. Nie mniej jednak bardzo dziękuję za tak szybką odpowiedź.
Postaram się napisać już w środę. Serdecznie pozdrawiam!!
  Temat: Rak niedrobnokomórkowy płuca prawego z cechami rozpadu
Agnieszka0126

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 11500

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-21, 00:02   Temat: Rak niedrobnokomórkowy płuca prawego z cechami rozpadu
Jest to rak płaskonabłonkowy.Dokładnie nie pamiętam ile cykli przeszedł teść. Leczenie rozpoczęło się od chemioterapii i radioterapii jednocześnie.Potem pamiętam drugi pobyt teścia we Wrocławiu,musiałabym go poprosić o pokazanie mi dokumentów,opisuję to wszystko z pamięci... Teść też nie mówił nam wszystkiego i trochę zamknął się w sobie wtedy. Potraktował chorobę jak grypę.. Teraz gdy ponownie dała o sobie znać,nie będziemy stali z boku,dlatego piszę.
We środę mąż jedzie z teściem do specjalisty z tymi wynikami i mam nadzieję,że będzie mógł wejść do gabinetu razem z ojcem. Myślę,że wtedy zostaną podjęte dalsze kroki,czyli USG czy TK głowy.
Proszę mi tylko powiedzieć,czy mamy przygotowąć się na najgorsze? Wiem,że tego typu nowotwór to jeden z najgrożniejszych,u teścia wykryto go w stopniu IIIA. Na co mniej więcej mamy się przygotować? Niewiedza nas przeraża i ta niepewność..
Serdecznie dziękuję.

[ Dodano: 2012-02-21, 00:10 ]
Acha,teść miał badania często,nie wiem dlaczego takie daty są w opisie. Bo ostatni tomograf miał robiony całkiem niedawno. Był pod stałą opieką,brał leki i lżejsze chemie. W ostatnim czasie jego stan się pogorszył i stąd ponowny TK klatki i własnie takie wyniki jak powyżej. W ciągu ostatnich trzech lat teść wiódł całkiem normalne zycie,nawet zaczęliśmy mieć myśleć że może się uda pokonać raka,ale ostatnie wydarzenia i pogarszający się stan zdrowia taty po prostu nas przeraził... proszę mi powiedzieć co oznacza sam rozpad guza? Pzdr
  Temat: Rak niedrobnokomórkowy płuca prawego z cechami rozpadu
Agnieszka0126

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 11500

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-20, 20:56   Temat: Rak niedrobnokomórkowy płuca prawego z cechami rozpadu
witam. Mój teść choruje od prawie trzech lat. Po rozpoznaniu raka płuca prawego miał cykl chemii i radoterapii,po których do "dnia dzisiejszego" czuł się dobrze. Od jakiegoś czasu ma zaburzenia świadomości,wysokie gorączki(ok39st), bóle brzucha,straszne duszności i kaszel(przy którym pluje czarną flegmą) Bardzo się męczy i oprócz nudności ma zaburzenia apetytu. Moim zdaniem znacznie schudł. W załączniku przesyłam opis TK. Proszę o jakąś opinię,jakie są rokowania teraz,co oznacza ten rozpad guza i do dalej?


 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group