1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 9
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak z przerzutami płuca, wątroba, kości, tarczyca
Adalek

Odpowiedzi: 67
Wyświetleń: 23911

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-08-15, 10:14   Temat: Czerniak z przerzutami płuca, wątroba, kości, tarczyca
AgaM, przykro mi, że niewiele mogę doradzić, sama nic na razie nie wiem, jakie badania pojawią się w niedługim czasie. Ale trzymam mocno kciuki, żeby tomografia wykazała brak progresji, a wlewy z ipilimumabu nie dawały uciążliwych skutków ubocznych :tull:
  Temat: Czerniak z przerzutami płuca, wątroba, kości, tarczyca
Adalek

Odpowiedzi: 67
Wyświetleń: 23911

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-06-06, 10:18   Temat: Czerniak z przerzutami płuca, wątroba, kości, tarczyca
AgaM, to oznacza, że nadal będzie lek z immunoterapii, który może pomóc, a dodatkowo te naświetlania kości. Na pewno nie jest źle :) .

Zapytaj jeszcze o badania kliniczne, może profesor coś Ci zaproponuje, jeśli nie teraz, to może po podaniu ipilimumabu.

Cały czas trzymam za Ciebie kciuki, wspieram mocno :heart:
  Temat: Czerniak z przerzutami płuca, wątroba, kości, tarczyca
Adalek

Odpowiedzi: 67
Wyświetleń: 23911

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-05-30, 12:14   Temat: Czerniak z przerzutami płuca, wątroba, kości, tarczyca
AgaM, dziękuję za informację o warsztatach simontonowskich, już książka Simontona dużo mi dała, warsztaty na pewno pomogą jeszcze bardziej.

Co do problemów z wzdęciem, podobnie jak missy wydaje mi się, że sok jabłkowy nie jest tutaj wskazany.

Lęk towarzyszy nam chyba wszystkim w tej chorobie, a zwłaszcza przed TK i jej wynikiem. Ja przyjmuję Pregabalin, moja psychiatra uważa, że lęk należy niwelować, nawet farmakologicznie, jeśli samemu nie jest się czasem w stanie.

Trzymam kciuki, żeby było dobrze :)
  Temat: Czerniak z przerzutami płuca, wątroba, kości, tarczyca
Adalek

Odpowiedzi: 67
Wyświetleń: 23911

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-05-22, 09:52   Temat: Czerniak z przerzutami płuca, wątroba, kości, tarczyca
AgaM, mogę tylko z własnych doświadczeń powiedzieć, że Polprazol warto brać osłonowo, ja biorę ipp, pantoprazol. Też zmagam się chwilami z bólem żołądka, czasem biegunką, na szczęście krótkotrwałą, ipp pomaga to zwalczyć. I koniecznie kisielki, najlepiej z siemienia, pij rano i przed snem.

Pozdrawiam i nieustająco trzymam kciuki za walkę :papap:
A gdybyś mogła coś napisać o warsztatach simontonowskich, chętnie się dowiem czegoś więcej, na pewno również inni zmagający się z ta chorobą i potrzebujący wsparcia od strony psychicznej :)
  Temat: Czerniak z przerzutami płuca, wątroba, kości, tarczyca
Adalek

Odpowiedzi: 67
Wyświetleń: 23911

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-04-03, 18:44   Temat: Czerniak z przerzutami płuca, wątroba, kości, tarczyca
AgaM, wspaniałe wieści :-D . Cieszymy się razem z Tobą!
  Temat: Czerniak z przerzutami płuca, wątroba, kości, tarczyca
Adalek

Odpowiedzi: 67
Wyświetleń: 23911

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-03-22, 11:14   Temat: Czerniak z przerzutami płuca, wątroba, kości, tarczyca
AgaM, kochana, najważniejsze, żebyś wierzyła, że będzie lepiej.
Moja znajoma z programu po kilku miesiącach immunoterapii z pięciu guzów w mózgu miała jeden i to mniejszy. Może więc i u Ciebie tak będzie, bylebyś miała siłę i możliwości przyjmować kolejne dawki nivolumabu. Trzymaj się. Polecam Ci książkę Carla Simontona (tego od terapii simontonowskiej) "Jak żyć z rakiem i go pokonać". Daje dużo podpowiedzi, jak się nie dawać psychicznie, ja staram się jego rady wcielać w życie, chociaż nie zawsze mi to wychodzi.

Ściskam Cię mocno _itsme_
  Temat: Czerniak z przerzutami płuca, wątroba, kości, tarczyca
Adalek

Odpowiedzi: 67
Wyświetleń: 23911

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-03-16, 11:32   Temat: Czerniak z przerzutami płuca, wątroba, kości, tarczyca
AgaM, musi być dobrze. Naświetlania pomogą, trzymam za to kciuki i wspieram z całych sił :heart:
  Temat: Czerniak z przerzutami płuca, wątroba, kości, tarczyca
Adalek

Odpowiedzi: 67
Wyświetleń: 23911

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-03-15, 11:05   Temat: Czerniak z przerzutami płuca, wątroba, kości, tarczyca
Ja też ciągle mam w głowie pytanie, co dalej, jeśli TK będzie niekorzystne, czyli wykaże progresję. Pytałam o to lekarkę, która mnie prowadzi. Podobno jest szansa na badania kliniczne, a to oznacza, że nie zostawią takiego pacjenta samego sobie, mam przynajmniej taka nadzieję :) .

No i według schematu leczenia w przypadku uogólnienia czerniaka zostaje podanie ipimulabu, a potem jeszcze chemioterapia, ale to już chyba niewiele pomoże, a toksyczność duża. Lepiej więc, żeby immunoterapia jak najdłużej przynosiła dobre efekty, czego Ci z całego serca życzę, podobnie, jak i sobie :-D .

A nad naświetlaniem zmiany na nodze, która w moim przypadku nie została wycięta, pani profesor się zastanawia, trzeba sprawdzić, jak to się ma do programu leczenia, żeby NFZ nie miał zastrzeżeń :) .
  Temat: Czerniak z przerzutami płuca, wątroba, kości, tarczyca
Adalek

Odpowiedzi: 67
Wyświetleń: 23911

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-03-10, 17:35   Temat: Czerniak z przerzutami płuca, wątroba, kości, tarczyca
Witaj, AgaM. Ja jestem w zbliżonej sytuacji. Po wycięciu w 2016 roku znamienia, które według opisu hist-pat nie miało cech nowotworu, w ubiegłym roku pojawiło się nad blizną kolejne ognisko, a tuż za nim przerzuty do węzłów chłonnych w pachwinie i udzie.
W trakcie diagnozowania PET wykazał także przerzuty do kości.

Węzły chłonne w pachwinie mi wycięto do zbadania BRAF (-). Zostałam skierowania do leczenia pembrolizumabem, pierwsze badanie TK wykazało dodatkowo przerzuty do wątroby. Obecnie jestem po 11 wlewach, w międzyczasie TK było w porządku, bez cech progresji, przerzuty trochę zmalały. Kolejną tomografię mam pod koniec marca prawdopodobnie, teraz jestem przed kolejnym wlewem. I boję się, czy go otrzymam, bo nie mogę wyjść z przeziębienia, a właściwie to pozostałości po nim w postaci uporczywego kaszlu i zatkanego nosa, czyli bardziej kłopotów z alergią.

Znajoma z programu w trakcie przeziębienia miała przesunięcie wlewu o kilka dni, ale go otrzymała po podkurowaniu się. Także głowa do góry, dasz radę się podleczyć :) . Trzymam kciuki, żeby wszystko było dobrze.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group