1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 46
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: czerniak
1990

Odpowiedzi: 71
Wyświetleń: 24046

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2020-08-08, 12:37   Temat: czerniak
Cześć wszystkim. Dawno tutaj nic nie pisalam.
Juz prawie rok od nieszczęsnego badabia pet, które przyniosło tyle wątpliwość w moim zyciu. Co 3 miesiace robie badanie usg wezlow chlonnych i caly czas jest ten sam wezel 8 mm w prawej pachwinie, jest opisywany jako owalny z tłustym jądrem ale jest lekko, nisko hipoechogeniczny. Czy powinnam się zdecydować na biopsje tego wezla? Nikt mi tego nie proponuję ale ta niepewnośc troche mnie przeraża, tym bardziej ze zbliżam się do 30stki i myślę o zajściu w ciaze. Pozdrawiam wszystkich
  Temat: czerniak
1990

Odpowiedzi: 71
Wyświetleń: 24046

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-11-08, 12:48   Temat: czerniak
Czysty to jest... Ale czy nie ma przerzutow? Z drugiej strony 0,7mm dobrze rokowalo
  Temat: czerniak
1990

Odpowiedzi: 71
Wyświetleń: 24046

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-11-07, 19:34   Temat: czerniak
Mam lekarza, który po prostu kazal zrobić kolonoskopie i gastroskopie, po której machnął rękę i powiedział - eee nic nie ma to tylko 0,7 mm bylo. I tak chodze od lekarza do lekarza. Badań się bardzo boje robić. Juz mnie to wykancza psychicznie usg brzucha mialam miesiąc przed pet bylo ok. Czy pet mpze się mylic? Mogę liec czysty brzuch?
  Temat: czerniak
1990

Odpowiedzi: 71
Wyświetleń: 24046

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-11-07, 15:09   Temat: czerniak
Jak je moge sprawdzić jeszcze? Kolonoskopie, gastroskopie i kapsulka endoskopowa była. Co więcej?
  Temat: czerniak
1990

Odpowiedzi: 71
Wyświetleń: 24046

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-11-06, 14:53   Temat: czerniak
Nie wiem czemu nie mogę dodać załącznika. W opisie pet : klatka piersiowa : pachowy wezel chlonny suv 2,1. Brzuch dyskretne gromadzenie sie znacznika w zoladku do kontroli endoskopwej, podbrzusze : intensywne gromadzenie sie znacznika prawdopodobnie w jelicie cienkim bez wyraźnego korrleatu morfologicznego w badaniu ct
Tk: pojedynczy niespecyficzny guzek w lewym placie pluca(dol) jak również w dolnym placie lewego pluca, średnica 3 mm. Brzuch bez zmian patologicznych, pohedyncze wezly chlonne w pachwinach.
Wnioski : intensywne gromadzenie sie znacznika w jelicie cienkim- wskazana dalszą diagnostyka, wezel chlonny w pachwinie z niskim suv

[ Dodano: 2019-11-06, 14:55 ]
Przepraszam w dolnym i gornym placid pluca lewego
  Temat: czerniak
1990

Odpowiedzi: 71
Wyświetleń: 24046

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-11-06, 08:03   Temat: czerniak
Mam 2 guzki w plucu, ehhhh... Średnica 3 mm, przed pet robilam rtg i nic o tym nie napisali.... Jeszcze chwila i wyląduje w psychiatryku. Czy kapsulka endoskopowa bada ścianę jelita cienkiego? Chodzi mo o to, ze jesli coś rośnie do nie do światła jelita to kapsulka to widzi?
  Temat: czerniak
1990

Odpowiedzi: 71
Wyświetleń: 24046

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-10-30, 15:58   Temat: czerniak
A co sądzicie o tym, ze kapsulka endoskopowa nic nie pokazala? Lekarz sugeruje powtórzyc pet. Bo jest bardzo wysoki i jest blisko miejsca po czerniaku (podbrzusze) czerniak na udzie( blisko pachwiny)
  Temat: czerniak
1990

Odpowiedzi: 71
Wyświetleń: 24046

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-10-29, 10:18   Temat: czerniak
Dzwonil dzisiaj lekarz, ze w jelicie nic nie ma, w zoladku, odbycia i przewodzie pokarmowym nic nie ma sa stany zapalne. Chyba mam powody do radości.... Nie ma guza i nacieku nowotworowego. Od badania pet do badania kapsulka endoskopowa minęło 6 tyg, chyba bylyby już widoczne guzy jesli to bylby przerzut.?

[ Dodano: 2019-10-29, 10:53 ]
I jeszcze jedno pytanie, na pet swiecil rowniez wezel w pachwinie po str czerniaka, lekarz się tum nie przejął. Zrobiłam usg i z 14 mm, zrobilo się 8 mm. Czy wezly przerzutowe sie mogą zmniejszyc?
  Temat: czerniak
1990

Odpowiedzi: 71
Wyświetleń: 24046

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-10-26, 19:55   Temat: czerniak
Lekarz chcial zakończyć badania po gastroskopii i kolonoskopii ale ja sie uparlam i zrobiłam endosopie kapsulkowa. Czekam na wynik 'martwie sie, ze to jest w podbrzuszu blisko uda, miejsca po czerniaku.
  Temat: czerniak
1990

Odpowiedzi: 71
Wyświetleń: 24046

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-10-25, 09:43   Temat: czerniak
Czy jest duze prawdopodobieństwo, ze to przerzut?
  Temat: czerniak
1990

Odpowiedzi: 71
Wyświetleń: 24046

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-10-24, 21:32   Temat: czerniak
Powiem szczerze, ze przed tym badaniem bardzo się stresowalam w trakcie tez, lekarz wchodzil do pomieszczenia i mowil, ze strasznie sie trzese, musze przestac. A przed badaniami nie mialam diety, 5ak jak inni mowili, ze nie pili kawy, coli i innych. Nie wiem czy to ma wpktw
  Temat: czerniak
1990

Odpowiedzi: 71
Wyświetleń: 24046

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-10-24, 21:08   Temat: czerniak
Tak, wycinki z jelita grubego, zoladka, dwunastnicy, odbytnicy. I nie ma guza. Jest celiakia. Ale czy kolonoskopia lub gastroskopia bada podbrsusze (jelito cienkie)? A wie ktos moze co oznacza - bez morfologicznego korrleatu w ct?
  Temat: czerniak
1990

Odpowiedzi: 71
Wyświetleń: 24046

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-10-23, 14:34   Temat: czerniak
Hej wszystkim. Czy miał ktoś podobną sytuację? Pet pokazal intensywne gromadzenie sie glukozy, ognisko, w ścianie jelita cienkiego suv 16,68 a badania- gastroskopia, kolonoskopia nie znzlezly nic tylko cekiakie i stany zapalne? Czy pet moze sie mylic??? We wnioskach mam napisane - intensywne gromadzenie sie znacznika bez wyraźnego korrleatu morfologicznego w tk
  Temat: czerniak
1990

Odpowiedzi: 71
Wyświetleń: 24046

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-09-26, 10:45   Temat: czerniak
Hej wszystkim. Czy mógłbym ktos mi pomoc... Jak to jest z tymi badaniami na usg lekarz zalecil biopsje podejrzanego wezla w pachwinie 14mm, poszlam z wynikiem do szpitala z racji tego ze mojego lekarza nie bylo jego asystentka wyslala mnie na pet ct bo ona nie wie co zrobic. Wynik pet - pakiet wezlow chlonnych jest w nich jeden wezel chlonny 8 mm z niskim fdg avid 3,13(granica) tk wezly chlonne normalnych rozmiarów, wnioski z pet wezel chlonny 8 mm o niskim fdg avid
Lekarz odeslal mnie do domu z tym i powiedział, ze ok. Wynik skonsultowalam. Z chirurgiem onkologiem on zaleca wyciecie. Dziśiaj po raz kolejny odmowiono mu biopsji tego wezla. Czy ktos mpze doradzić co dalej??
  Temat: czerniak
1990

Odpowiedzi: 71
Wyświetleń: 24046

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-09-19, 20:49   Temat: czerniak
Lekarz machnol ręką i powoedzial nic tam nie ma. A na pet mnie wysłali ze względu na wynik z usg - najpierw napisali, ze to wezel odczynowy 10mm, pozniej patologiczny 14 mm i teraz pet - pakiet zlwezlow chlinnych 8 mm z fdg avid
 
Strona 1 z 4
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group