1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
czy bóle biodra muszą oznaczać raka ?
Autor Wiadomość
prunia 


Dołączyła: 15 Lut 2010
Posty: 20

 #1  Wysłany: 2010-02-15, 19:29  czy bóle biodra muszą oznaczać raka ?


jakie podstawowe badania wykluczą lub potwierdza że cos się dzieje , mam 49 lat , początki osteoporozy , boli mnie biodro , promieniuje do nogi , w trakcie chodzenia nie boli tylko jak siedzę
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #2  Wysłany: 2010-02-15, 19:36  


Witaj pruniu,
na początek proponuje zrobić RTG stawu biodrowego.Dlaczego podejrzewasz nowotwór?Dokąd promieniuje ból, bo określenie "do nogi" jest troszkę ogólne"
Przyczyny bólu biodra mogą być różnorakie od jakiegoś stanu zapalnego po zmiany zwyrodnieniowe włącznie.

pozdrawiam

zuza
 
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #3  Wysłany: 2010-02-15, 19:39  


Jeśli boli tylko w trakcie ruchu to należy zacząć od porady ortopedy ew. następnie neurologa.
Ortopeda zapewne zleci RTG lub USG stawu biodrowego.

[ Dodano: 2010-02-15, 19:40 ]
zufed - pisałyśmy razem najwyraźniej :)
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #4  Wysłany: 2010-02-15, 21:03  


zgrałyśmy się :)
 
 
selgross 


Dołączyła: 30 Sty 2010
Posty: 71
Pomogła: 1 raz

 #5  Wysłany: 2010-02-15, 22:07  


Witaj pruniu, zobaczylam Twoj post i nie chce Cie straszyc ale w przypadku mojego taty bol biodra oznaczal raka. koniecznie musisz najpierw zrobic rtg oraz usg i udac sie do ortopedy. tak bylo w naszym przypadku. nagle ni stad ni zowad tate zaczelo bolec biodro. poczatkowo to bagatelizowal- swoje lata ma, wiec musi czasem cos bolec. ale gdy bol nasilil sie do takiego stopnia ze tata nie mogl zniesc bolu- a wierz mi jest silnym facetem- udal sie do ortopedy. rtg, usg, blokady, rechabilitacja w koncu straszny bol nie do wytrzymannia ze ortopeda zadecydowal- szpital , badania i operacja biodra. niestety w trakcie pobytu w szpitalu p wykonaniu wszelkich badan a decydujace bylo badanie rezonansem magnetycznym wykryto guz w kosci krzyzowej, ktory promieniuje, naciska na nerwy stad bol poczatkowo biodra a pozniej calej nogi. i tak wyladaowalismy w centrum onkologii na Ursynowie w Warszawie.diagnoza- szpiczak..pisze o chorobie taty w dziale nowotwory ukladu krwionosnego.

pruniu, koniecznie wykonaj badania o ktorych pisze rowniez zuza i jak masz mozliwosc zrob rowniez rezonans kregoslupa bo moze cos z kregoslupem.ale mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze i moze to tylko jakies zwyrodnienie stawu biodrowego.

pozdrawiam
_________________
aga
 
kam 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 15 Gru 2009
Posty: 349
Skąd: Warszawa
Pomogła: 35 razy

 #6  Wysłany: 2010-02-16, 12:12  


witam,
u mojej mamy było podobnie. bolało biodro, coraz większe problemy z chodzeniem. wizyta u ortopedy który zalecił rehabilitacje. dopiero neurolog skierował mamę do szpitala, a tam miała wykonane wszystkie badania. rtg kręgosłupa nic nie wykazało, ale stawów biodrowych już niestety tak - przerzut do kości. po dokładnych badaniach okazało się że kość już jest bardzo zajęta i uległa złamaniu (stąd ten ból!!!). a wcześniej mama chodziła przez 2 tygodnie na rehabilitacje, po której bolało jeszcze bardziej, bo było złamanie. oczywiście wszyscy lekarze sugerowali że to od korzonków. dopiero neurolog postawił dobra diagnozę i skierował na konkretne badania. gdyby diagnoza była wcześniej.......
 
prunia 


Dołączyła: 15 Lut 2010
Posty: 20

 #7  Wysłany: 2010-02-19, 21:29  


byłam narazie u domowego , przepisał diclofenac i mydocalm , nie wiem czy brać i rujnowac żołądek , powiedział ze jak nie przejdzie to rechabilitacja i chyba dopiero skieruje do neurologa , jak wspomniałam o skierowaniu na rtg to że to niezbyt zdrowe i nie dał, zastanawiam się gdzie tu uderzyć najpierw ( onkolog, ortopeda , neurolog? ) ale do ortopedy trzeba skierowanie? chyba pójdę prywatnie bo bez skierowania na rtg lub inne nie zrobią nawet odpłatnie , boli mnie głównie jak za długo siedzę , i jak leżę , jak chodzę nie boli
 
soja 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 1263
Pomogła: 194 razy

 #8  Wysłany: 2010-02-20, 16:42  


Witaj Prunia. Bóle biodra wcale nie muszą oznaczać choroby nowotworowej. Większość bóli biodra jest spowodowana zwyrodnieniami lub osteoporozą. I w dodatku ma je znaczna część ludzi. Pomimo tego co powiedział lekarz, uważam, ze powinnaś zrobić rtg tego biodra. To podstawa, żeby stwierdzić co tam się dzieje. Będąc na twoim miejscu zrobiłabym je nawet odpłatnie. Może to sprawka szyjki kości udowej, która jest poddatna na uszkodzenia.
_________________
Mamuś ur. 01.08.1955 - zm. 28.11.2011 godz.22.27 (*) .
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #9  Wysłany: 2010-02-21, 17:12  


Pruniu, dokładnie tak jak napisała soja, bez RTG nic generalnie się nie zdziała, bo trudno tak na oko coś powiedzieć, a zdjęcie da nam przynajmniej jakiś obraz tego, co się w biodrze dzieje.

Co do diclofenacu i mydocalmu- weź je, a osłonowo na żołądek możesz kupić np.ranigast. Zobaczysz czy pomoże. Jak nie to będziemy się zastanawiać.

pozdrawiam ciepło
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
AK 
Lekarz RADIOTERAPEUTA specj.O.PALIATYWNA



Dołączył: 02 Maj 2009
Posty: 93
Skąd: Zamość
Pomógł: 88 razy

 #10  Wysłany: 2010-02-22, 10:15  


RTG na dzień dobry.
Jeśli nadwaga - to zmiany zwyrodnieniowe bardzo prawdopodobne.
_________________
Medycyna to nie matematyka, tu 2+2=3,9 lub 4,1. 4,0 to rzadkość...
 
Bozenkaa 


Dołączyła: 06 Kwi 2016
Posty: 1

 #11  Wysłany: 2016-04-06, 11:06  


Może to choroba zwyrodnieniowa stawów ?


[ Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2016-04-06, 12:57 ]
Jest to forum onkologiczne!
Reklama ukryta.
 
karola00 


Dołączyła: 09 Kwi 2016
Posty: 1
Skąd: Wielka Brytania

 #12  Wysłany: 2016-04-09, 16:32  


Witam
Chciałabym uzyskać małej porady.
Przez pół roku bardzo bolały mnie lędźwie, ból noc w noc nie dawał mi spać. Ból pleców prawie ustał a dla odmiany zaczęło boleć mnie biodro oraz cała lewa noga. Ból do takiego stopnia, że wstając z kanapy niemogę ustać na nodze. Czy może to być coś groźnego?
_________________
karola00
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #13  Wysłany: 2016-04-09, 19:51  


w google wyszukaj: rwa kulszowa
_________________
sprzątnięta
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group