1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rozrost nowotworu z 3cm do 7cm w 2,5tyg.
Autor Wiadomość
Karolina__123 


Dołączyła: 09 Lut 2015
Posty: 1

 #1  Wysłany: 2015-02-09, 22:11  Rozrost nowotworu z 3cm do 7cm w 2,5tyg.


Witam. Tato od około 4 miesięcy pluł krwią, pali papierosy od wielu lat, ma 63 lata. Pod koniec grudnia miał zrobione w Polsce prześwietlenie płuc i usg. Pani lekarz pulmonolog stwierdziła, że w 80% jest to rak o wielkości 3 cm. Tato dostał skierowanie do szpitala na dalsze badania, jednak ze względu na to, że pracuje w Holandii i mogłyby być problemy z uznaniem polskiej diagnozy przy ewentualnym staraniu się o zasiłek chorobowy zdecydowaliśmy się na diagnozę i leczenie w Holandii.

W Holandii cały proces diagnostyki trwał 2,5 tygodnia (od momentu pójścia do lekarza pierwszego kontaktu do dnia otrzymania kompletnej diagnozy), tato miał pobieraną krew, wykonane prześwietlenie, bronchoskopię, PET oraz spirometrię (niestety nie mam wyników badań, system w Holandii wygląda trochę inaczej i pacjent nie dostaje wyników do ręki).

Diagnoza to nowotwór prawego płuca, 3 cm, brak przerzutów, tato ma wszystkie wyniki morfologii krwi dobre, dobrze się czuje, ma apetyt.
Tydzień temu miał wizytę u onkologa, jeszcze raz pobrano mu krew i wykonano tomografię, na jutro miał zaplanowaną operację wycięcia nowotworu, jednak dzisiaj przy przyjęciu do szpitala okazało się, że na tej tomografii, którą miał robioną tydzień temu wyszło, że zmiana ma 7 cm i możliwe są nacieki na kręgosłup. Operację odwołano.
Nie mogę zrozumieć dlaczego w zaledwie dwa tygodnie z 3 cm zrobiło się 7 cm. Jest do dla mnie niezrozumiałe. Rodzice, kiedy się o tym dowiedzieli byli w szoku i nie pomyśleli, żeby zapytać lekarza czym mogło być to spowodowane.

Tacie dzisiaj znowu pobrano krew i zaplanowano kolejną bronchoskopię. Za dwa tygodnie ma rozpocząć chemioterapię i naświetlanie (wszystko ma trwać 5 tygodni), w celu zmniejszenia zmiany nowotworowej, aby można było ją ewentualnie zoperować.
Przepisano mu również antybiotyki: prednisolone i moxifloxacin.

Bardzo proszę o pomoc, czy to możliwe aby nowotwór tak szybko się powiększył, a może w trakcie bronchoskopii i wszystkich badań naruszono nowotwór i się uzłośliwił (nie wiem czy jest to możliwe, ale tylko to przychodzi mi do głowy). Aktualnie nic nie wiemy, znowu jest wielka niewiadoma, znowu to nieszczęsne czekanie, a ja mam wrażenie, że z każdym dniem tato psychicznie czuje się coraz gorzej. Z tego co mówiła mi dzisiaj mama wynika, że lekarz nic nie wie i my też już nic nie wiemy...

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2015-02-09, 22:27 ]
Bardzo prosimy o stosowanie akapitów w poście, a nie pisanie wszystkiego jednym ciągiem. Z góry dziękujemy.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2015-02-09, 22:31  


Karolina__123 napisał/a:
a może w trakcie bronchoskopii i wszystkich badań naruszono nowotwór i się uzłośliwił (nie wiem czy jest to możliwe, ale tylko to przychodzi mi do głowy).

Nie, to niemożliwe.

Karolina__123 napisał/a:
Przepisano mu również antybiotyki: prednisolone i moxifloxacin.

Moxifloxacyna to antybiotyk, prednizolon to steryd.

Karolina__123 napisał/a:
Bardzo proszę o pomoc, czy to możliwe aby nowotwór tak szybko się powiększył

Ponieważ nie znamy dokładnych wyników ani przede wszystkim nie wiemy jaki dokładnie rodzaj nowotworu stwierdzono, ciężko nam się wypowiedzieć. Niekiedy nowotwór bywa bardzo agresywny i rośnie wyjątkowo szybko. Czasem to po prostu błąd pomiaru przy pierwszym/drugim badaniu, bądź wykonanie badania na innym sprzęcie co powoduje zmiany w obrazowaniu / opisanie badania przez innego lekarza, który zobaczy więcej. Ale to czyste domysły.
_________________
 
Jolana 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 2070
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1506 razy

 #3  Wysłany: 2015-02-09, 22:34  Re: Rozrost nowotworu z 3cm do 7cm w 2,5tyg.


Karolina__123 napisał/a:
na tej tomografii, którą miał robioną tydzień temu wyszło, że zmiana ma 7cm i możliwe są nacieki na kręgosłup.


TK. jest dosyć dokładnym badaniem. Dostarcza dużo istotnych informacji. Sądzę, że tu do pomyłki żadnej nie doszło.

Karolina__123 napisał/a:

Nie mogę zrozumieć dlaczego w zaledwie dwa tygodnie z 3cm zrobiło się 7cm

Raczej niemożliwe aby w ciągu 2 tyg.nowotwór podwoił wielkość i dał widoczne nacieki na kręgosłup. Na pewno z badania poza opisem i wnioskami dołączona została jest płytka i lekarz może obejrzeć ją na monitorze.

Brakuje wyników badań obrazowych z Holandii dla porównania. Wobec tej sytuacji nic - tylko zastosować się do zaleceń lekarza w jakimś dobrym ośrodku onkologicznym.

Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo spokoju wewnętrznego.
_________________
Aegrotus sacra est...
 
celina 


Dołączyła: 01 Lut 2013
Posty: 73
Pomogła: 1 raz

 #4  Wysłany: 2015-02-09, 22:35  


Witaj Karolino

U mojego taty w prześwietleniu opisywano guz o rozmiarach 4 cm. Potem, 2 miesiące później gdy już miał dokładniejsze badania, w TK wykazało, że guz jest 3 razy większy niestety :-(

Trzymajcie się
 
smutasek1983 



Dołączyła: 12 Cze 2012
Posty: 257
Pomogła: 59 razy

 #5  Wysłany: 2015-02-10, 21:26  


Karolino, u mojego taty przed operacją guz miał niecałe 4cm , operację przesunięto o prawie 3 tygodnie i okazało się, że guz urósł do 5 cm

[ Dodano: 2015-02-10, 21:29 ]
ale nie było u nas żadnych nacieków,przerzutów i operacja -wprawdzie z prawie 3 tygodniowym opóźnieniem- odbyła się
 
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #6  Wysłany: 2015-02-11, 22:16  


Witam,

Guz zmienił swój rozmiar ponad 5,5 raza. To niemożliwe w tak krótkim czasie. Trzeba zweryfikować wyniki badań i je porównać.

Pozdrawiam serdecznie
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #7  Wysłany: 2015-02-12, 08:31  


Karolina__123 napisał/a:
Pod koniec grudnia miał zrobione w Polsce prześwietlenie płuc i usg. Pani lekarz pulmonolog stwierdziła, że w 80% jest to rak o wielkości 3 cm.
Karolina__123 napisał/a:
dzisiaj przy przyjęciu do szpitala okazało się, że na tej tomografii, którą miał robioną tydzień temu wyszło, że zmiana ma 7 cm i możliwe są nacieki na kręgosłup.

Czy dobrze zrozumiałam, że porównuje się tu wynik RTG z TK klatki piersiowej?
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
misiak 


Dołączyła: 16 Lis 2012
Posty: 770
Pomogła: 96 razy

 #8  Wysłany: 2015-02-12, 15:54  


Z tego co wiem, to to że mamy lekarz nigdy nie porównywał rtg to TK. RTG do RTG, TK DO TK. Więc tu moim zdaniem jest coś nie tak..
_________________
http://www.forum-onkologi...t976.htm#217751
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group