1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak płuca zaawansowany
Autor Wiadomość
DarWal70 


Dołączył: 16 Paź 2012
Posty: 1

 #1  Wysłany: 2012-10-16, 10:26  


Witam Wszystkich !
Na początek przepraszam , ale nie wiem gdzie mogę się wyżalić.

W sierpniu 2011 roku u mojej matki (lat 63) rozpoznano raka płuca prawego. Wyjazd do Prabut potwierdził podejrzenie lekarzy. Do października 11 r. przyjeła 2 chemie. Stan lekko sie poprawił, jednakże jak grom z nieba spadła na mnie informacja od matki - zaprowadź ojca do lekarza, bo twierdzi że coś z nim jest nie tak (On wielki wróg lekarzy prosi o ich pomoc to coś nowego). Udałem się do ojca o wyjaśnienie całej sytuacji - stwierdził, że mama coś sobie wymyśliła. Przypominałem sobie, że jako emeryt na początku kwietnia lub maja dostał skierowanie od lekarza na badania, bo cos niedobrego miało byc widoczne na RTG. Poprosił o te badania, jednakże ojcie stwierdził, że je wszystkie wyrzucił. Nie dało mi to spokoju. Zacząłem przeszukiwanie mebli i znanych mi miejsc, gdzie moga być ukryte "rodzinne skarby". I stało się- w bieliźniarce pod szyfladą znalazłem koperte wielkości A3, gdzie były zdjęcia płuc oraz ich opis.

Nogi mi się ugieły- okazało się że już w kwietniu u ojca stwierdzono na prawym płucu guza o średnicy 9 cm z naciekami na żołądek oraz trzustkę. Co mi pozostało, to udać sie pilnie z ojcem do lekarza, który kierował go na te badania. Po ich obejrzeniu natychmiast lekarz wystawił skierowanie do szpitala w... Prabutach. Wyobraźcie sobie sytuację - szpital w którym jest sala z małżonkami z tym samym rakiem - nawet ordynatorka stwierdziła, że pracując tu kilkanaście lat nie miała takiego przypadku.

Niestety badania wykonane w październiku potwierdziły raka, z tym że juz na obu płucach, żołądku i trzustce. Ojciec zdążył dostać 2 serie chemii - 7 grudnia zmarł. Na dzień dzisiejszy tj. 16-10-2012r. u mamy stwierdzono przerzut na kręgosłup (potwierdzone scyntygrafią) oraz prawdopodobnie na mózg (walczę z placówkami zdrowia o pilny rezonans ale jak na razie to walka z wiatrakami - pozostanie zrobić MRI prywatnie).
Mama od miesiąca nie chce już przyjmować leków, ma trudności z wymową oraz zawroty głowy. A mnie już brakuje siły do tego wszystkiego. Jedyną opoką w tym wszystkim, jest żona, która dodaje mi siły (zeby tego było mało, to we wrześniu 2011 r. zmarła teściowa, która 9 miesięcy leżała po zawale). Nasze życie w roku 2011 od 17 stycznia przebiegało wyłącznie na wyjazdach do szpitali i trwa do chwili obecnej.
Pozdrawiam !
 
ewka1 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Lut 2012
Posty: 2300
Skąd: Wielkopolska
Pomogła: 226 razy

 #2  Wysłany: 2012-10-16, 11:06  


DarWal70 napisał/a:
Na początek przepraszam , ale nie wiem gdzie mogę się wyżalić.

DarWal70, załóż swój wątek w dziale 'Nowotwory płuc i opłucnej'.Na pewno znajdzie się ktoś,kto odpowie na nurtujące Cię pytania.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2012-10-16, 11:27 ]
Zrobione.

_________________
ewka
 
kuli 


Dołączyła: 07 Mar 2012
Posty: 33
Pomogła: 4 razy

 #3  Wysłany: 2012-10-16, 11:55  


Dużo przeżyliście ,tak wiele nieszczęść w jednym czasie :uuu: Bardzo Wam współczuję.

Postaraj się z mamą spędzać jak najwięcej czasu ,po prostu być .Wiem po swoim przypadku że nadchodzi taki moment że nie warto już tracić czasu na badania które nic nie wniosą ,na walkę z lekarzami .Bo czasu coraz mniej....
Trzeba się postarać żeby mama jak najmniej cierpiała.
Mam nadzieję że nie pogniewasz się za moje słowa .Życzę Twojej mamie dużo zdrowia i mam nadzieję że można coś jeszcze zrobić .

Czy mama jest pod opieką hospicjum ?
 
 
ela1 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 2479
Pomogła: 516 razy

 #4  Wysłany: 2012-10-17, 15:28  


Witaj, Bardzo smutne, że tyle w tak krótkim czasie Ciebie spotkało.
DarWal70 napisał/a:
mamy stwierdzono przerzut na kręgosłup (potwierdzone scyntygrafią) oraz prawdopodobnie na mózg

Dlaczego prawdopodobnie, na jakiej podstawie stwierdzono przerzut do głowy ?
Czy mamusia miała TK głowy ?
_________________
"Odnajdź w sobie zalążek radości, a wtedy radość pokona ból"- R. Campell
 
izowita 



Dołączyła: 12 Paź 2012
Posty: 153
Skąd: Zawiercie
Pomogła: 17 razy

 #5  Wysłany: 2012-10-17, 16:23  


DarWal70 napisał/a:
walczę z placówkami zdrowia o pilny rezonans ale jak na razie to walka z wiatrakami - pozostanie zrobić MRI prywatnie

Gdy moj Tato mial problemy z chodzeniem oraz niedowład prawej nogi i ręki bylismy u wielu lekarzy, w tym rownież prywatnie gdzie zdiagnozowano u mojego Taty błędnie udar mózgu momo, ze lekarz miał przed sobą cała historię choroby nowotworowej nie wpadł na to że mogą być przerzuty.Przepisano leki ale zadnego skierowania nie dostaliśmy.
Następnego dnia poprosilam Lekarzu rodzinnego o skierowanie do szpitala, bo jesli nawet było podejrzenie udaru to chyba nie powinno sie tego wyleżec jak grypy w łozku biorąc tablety.
W kazdym razie to pomoglo - Tata trafil na oddzial gdzie juz godzinę pozniej mial wykonane badanie. Niestety wykazało przerzuty i i 9 dni pozniej już go z nami nie było.

Może jest to sposob na przyspieszenie badania - porozmawiaj ze swoim lekarzem pierwszego kontaktu
_________________
Izabela

Tato 9.02.1947 - 13.10.2012 ( 15 miesięcy walki z potworem )

Tato jestem z Ciebie dumna, że tak dzielnie znosiłeś chorobę.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group