1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
rokowania przy raku pęcherzyka żółciowego
Autor Wiadomość
babusza 


Dołączyła: 23 Sty 2018
Posty: 46
Skąd: zielona góra

 #31  Wysłany: 2018-04-22, 09:44  


U mamy zaczeły pojawiac sie siniaki- miała juz małe krwiaki pod kolanem ale wczoraj zauwazyłam siniaki na plecach i łokciu. czy ma to zwiazek z choroba???Ból jest raz ćmi raz boli. Mama ma wysoki próg bólowy.Pozdrawiam.
_________________
babusza
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #32  Wysłany: 2018-04-22, 15:59  


babusza napisał/a:
czy ma to zwiazek z choroba?

A jak morfologia, płytki krwi PLT?

pozdrawiam
 
babusza 


Dołączyła: 23 Sty 2018
Posty: 46
Skąd: zielona góra

 #33  Wysłany: 2018-04-22, 17:21  


Ostatnio wszystko ok.wrecz idealnie - wyniki z marca.
_________________
babusza
 
babusza 


Dołączyła: 23 Sty 2018
Posty: 46
Skąd: zielona góra

 #34  Wysłany: 2018-04-23, 17:31  


Dzis była pielegniarka z hd . Mama przy prawidłowym cisnieniu ma niski puls-41.mamy odstawic jeden lek.
_________________
babusza
 
babusza 


Dołączyła: 23 Sty 2018
Posty: 46
Skąd: zielona góra

 #35  Wysłany: 2018-04-29, 14:09  


Dzis lekarka z hd dała juz na stałe 3 razy dziennie poltram combo . ból jest ciagle niby nie mocny ale czasami mama mówi ,że wytrzyma i że przejdzie...zauwazyłam ,że mimo ,ze mama je to juz wydaje mi sie ze z przymusu , bo trzeba jesc. Kiedys jadła z apetytem.
i dostała skierowanie do kardiologa mimo odstawienia leku puls dalej niski. bradykardia.
Pozdrawiam.
_________________
babusza
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #36  Wysłany: 2018-04-29, 17:36  


W starszym wieku puls 41 może być już na stałe zwłaszcza u osoby mało ruchliwej, w niczym to nie szkodzi jeżeli chory nie traci przy tym przytomności.
_________________
sprzątnięta
 
babusza 


Dołączyła: 23 Sty 2018
Posty: 46
Skąd: zielona góra

 #37  Wysłany: 2018-05-06, 09:03  


Hej.
Bol sie nasila mimo stosowania 3 razy dziennie poltramu . doszlo tez wieksze splatanie , otepienie.Pilnujemy mamy non stop , bo nie wiemy co może jej sie wyobraźic.(a ostatnio ma duuużo wyobraźnie ).
Chyba będe dzwonic do pielegniarki z h.d ale co mozna zrobic ???? wieksze dawki??? A tak było dobrze jak nie bolało aż myslelismy ,że rak to pomylka-lekarze mieli racje......że ból przyjdzie...
_________________
babusza
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #38  Wysłany: 2018-05-06, 17:56  


babusza napisał/a:
Chyba będe dzwonic do pielegniarki z h.d ale co mozna zrobic ???? wieksze dawki??

Można zmienić leki, są różne przeciwbólowe, skoro dalej mamę boli to trzeba leczenie zmodyfikować.

pozdrawiam i dużo sił :/pociesza:/
 
babusza 


Dołączyła: 23 Sty 2018
Posty: 46
Skąd: zielona góra

 #39  Wysłany: 2018-05-07, 18:40  


Tak , mamy zmienione leki.Teraz plastry transtec 35/20mg. pół plastra .I psychiatra- lęki agresja i omamy wróciły :cry:
_________________
babusza
 
babusza 


Dołączyła: 23 Sty 2018
Posty: 46
Skąd: zielona góra

 #40  Wysłany: 2018-05-10, 09:05  


Hej.
dzis mamy wizyte pani doktor a mama słabnie , nadmiernie sie poci i swedzi skóra szczególnie w nocy pod pieluszką. wczoraj przewróciła sie . Ma siniaki. Poradzcie o co zapytac lekarza ( wiadomo ja wszysto mówie nawet pisze sobie aby nic nie przeoczyc) aby ułatwic mamie i sobie funkcjonowanie.
Pozdrawiam.
_________________
babusza
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #41  Wysłany: 2018-05-10, 20:36  


babusza napisał/a:
Poradzcie o co zapytac lekarza

Pytasz o to co się dzieje, tak żeby mamę dobrze zabezpieczyć objawowo na występujące dolegliwości.

Pewnie już po wizycie? i jak przebiegła?

pozdrawiam
 
babusza 


Dołączyła: 23 Sty 2018
Posty: 46
Skąd: zielona góra

 #42  Wysłany: 2018-05-11, 23:41  


tak juz po . Mama ma miec naklejany cały plaster. I na plecy -nakleiłam na dekolt i zaraz sciagneła.Bylismy na przeswietleniu stłuczonego biodra , bo oprócz siniaka powstał mega obrzęk . Ale to tylko mocne stłuczenie,
Mama od niedzieli ,,spotyka,, sie z umarłymi a od wczoraj czeka na swego brata nieżyjacego ,bo miał przyjsc.Co chwila zrywa sie i chce otwierac drzwi wejsciowe. Nawet kazała kupic ciasto do kawy dla gosci. Kupiłam.....
Czas pokarze co bedzie.
Pozdrawiam.
_________________
babusza
 
babusza 


Dołączyła: 23 Sty 2018
Posty: 46
Skąd: zielona góra

 #43  Wysłany: 2018-05-14, 07:54  


Mame zaczyna bolec całe ciało. I doszło majaczenie , cały czas mówi-raczej bełkocze ale dosc głosno. zaczeło sie wczoraj około południa i cała noc ....zauważyłam tez cos jakby drgawki jak lezy ...I chce wódki- nie dam bo mama miała problem z alkoholem.A co do zmarłych - coraz wiecej imion sie pojawia.
_________________
babusza
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #44  Wysłany: 2018-05-14, 17:57  


babusza,
Ustal z lekarzem, może dawki leków za duże albo organizm musi się przyzwyczaić do takiej dawki. Może niestety być też zbliżający się koniec, nie chcę być tutaj złym prorokiem więc przepraszam jeśli słowa napisane przeze mnie wprost Cię zabolały ale wiesz, że piszemy prawdę. W pierwszej kolejności zapytałabym lekarza czy nie są te majaki od leków.

Trzymaj się.
 
babusza 


Dołączyła: 23 Sty 2018
Posty: 46
Skąd: zielona góra

 #45  Wysłany: 2018-05-15, 09:34  


Była pielegniarka z hd i po konsultacji z lekarzem mama ma dodatkowo HALOPERIDOL na uspokojenie . I jak miała apetyt to juz ... Nie wiem czy z choroba nowotworowa czy z alzhaimerem to sie wiaze. Moze razem i taki efekt .Mama zapomina jak sie je - teraz je ja małe dziecko widelcem ale pomaga druga reka. Mowi cały czas- bełkocze noc i teraz... bez przerwy. W nocy spałam koło niej aby nie wychodziła z łóżka, bo cały czas sie zrywała.
Tak wiem jej czas juz powoli dobiega do końca. Modlę sie aby w miare bezbolesnie odeszła.
_________________
babusza
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group