1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nienasieniak jądra - resekcja zmian resztkowych
Autor Wiadomość
kaczy45 


Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2015-10-05, 19:17  Nienasieniak jądra - resekcja zmian resztkowych


Witam.

W marcu tego roku wykryto u mnie nienasieniaka jądra prawego.
Jądro zostało usunięte, niestety okazało sie że są przerzuty do płuc oraz powiększony pakiet węzłowy między aortą a żyłą główną dolną.
Dostałem 3 kursy chemii BEP i wszystkie zmiany nowotworowe rozpuściły się.
Węzły wróciły do standardowych rozmiarów, pozostały tylko zmiany resztkowe na płuchach i pojedyncze węzły okołoaortalne, najwiekszy 13mm.

Jeżeli chodzi o węzeł to lekarz mówi że norma to 15mm i nie uważa go za podejrzany, natomiast pozostały resztki na płucach.
Na płucu lewym 6 mm, nie jest to przerzut ale nie zostało też określone tak naprawdę co to jest.
Na płucu prawym 2mm zwapniały guzek.

- Czy te zmiany muszą być usunięte czy wystarczy przejść po prostu na obserwację?
- Czy aby wyciąć te zmiany jest konieczność usunięcia całego płatu na którym się znajdują?
- Czy takie zmiany moghą powodować nawroty choroby lub zwiększać ryzyko pojawienia się np nowotworu płuc??

Z góry dziękuję za odpowiedzi
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #2  Wysłany: 2015-10-05, 21:10  


kaczy45,
Zamieść, proszę, wszystkie wyniki sprzed i po operacji. Oznaczenia markerów, badania obrazowe, stopień zaawansowania.
Kiedy wykryto przerzuty?
Gdzie się leczysz?
 
kaczy45 


Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 2

 #3  Wysłany: 2015-10-05, 21:33  


Markery od wykrycia nowotworu, przez całe leczenie aż do teraz cały czas w normie. W czwartek robiłem krew. Operacje miałem 10 kwietnia ale nie w szpitalu onkologicznym. Po operacji czekałem na wyniki histopatologiczne więc leczenie zacząłem na początku czerwca. Leczę się w Świetokrzyskim Centrum Onkologicznym. Zmiany wykryto podczas tomografu juz w szpitalu onkologicznym. Trzy ogniska na obydwu płucach do 15mm bodajże i pakiet węzłowy między żyłą główna dolna a aortą 34 na 25mm. Miałem usg po operacju również na onkologii, i wszystko było ok, tak samo rezonans głowy i tam tez czysto. Potem leczenie no i tak jak napisałem teraz pozostały tylko te jak to lekarze nazwali ,,zmiany resztkowe", które okreslają jako blizny które same z siebie nie znikna, ale to czy będą usuwane zależy od chirurgów u których mam jutro wizytę. Zależy mi na tym aby ktos spoza szpitala mógł mi powiedzieć co o tym myśli.
Przepraszam że tak chaotycznie to napisałem. Załączam wyniki z rozpoczęcia leczenia.
Teraz zminany które zostały to 6 mm na lewym płucu i 2mm zwapniały guzek na prawym płucu







1.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 932 raz(y) 72,61 KB

2.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 872 raz(y) 55,6 KB

3.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 760 raz(y) 38,01 KB

 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #4  Wysłany: 2015-10-06, 12:15  


kaczy45, http://www.onkologia.zale...o-plciowego.pdf str.331
Wytyczne mówią o usuwaniu zmian ze średnicą większą od 1cm. Ważna sprawa to markery, piszesz, że od początku były w normie ( stąd S0). Myślę, że metastazektomia 2 i 6 mm zmian nie jest postępowaniem z wyboru.
Na pewno nikt nie zaproponuje Ci usuwania płata płuca. Obserwacja powinna służyć ustaleniu, czy są to zmiany przetrwałe ale martwe, czy aktywne.
Nie grożą one rozwinięciem się pierwotnego nowotworu płuc.
Szczerze polecam wizytę na http://rjforum.pl
Pozdrawiam

[ Dodano: 2015-10-06, 14:04 ]
Aha, jeśli możesz to wklej bądź przepisz cały wynik tk ( najlepiej obydwa, sprzed i po chemii). Raz piszesz o zmianach resztkowych w płucach plus coś o pojedynczych węzłach okołoaortalnych, a raz tylko o płucach. Łatwiej będzie zinterpretować sytuację w oparciu o kompletny opis i wnioski z badania.
Pozdrawiam
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group