1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
resekcja czesciowa jelita grubego
Autor Wiadomość
anthoula 


Dołączyła: 05 Lis 2012
Posty: 1

 #1  Wysłany: 2012-11-05, 17:35  resekcja czesciowa jelita grubego


Jestem tydzien po operacji .Mozna powiedziec ze czuje sie dobrze ale dokuczaja mi biegunki 7-9 razy wyprozniam sie co staje sie ogromnie dokuczliwe i bolesneNie wiem co mam robic.[lekarz wypisujacy mnie do domu nie udzielil mi zadnych wskazowek) Probuje juz wszyskiego wlacznie z ogranicze.iem picia malymi lykami.Moze jest ktos kto mogl by mi cos doradzic?
 
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #2  Wysłany: 2012-11-05, 18:10  


anthoula, witaj na Forum

napisz coś więcej o sobie z jakiego powodu była zrobiona resekcja częściowa jelita grubego , jeżeli masz jakieś wyniki badań to wklej je tutaj czy było podejrzenie nowotworu?
pozdrawiam cieplutko .
_________________
Bije zegar godziny , my wtedy mówimy: '' Jak ten czas szybko mija '' - a to my mijamy .
Stanisław Jachowicz
 
Jolana 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 2070
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1506 razy

 #3  Wysłany: 2012-11-05, 21:42  Re: resekcja czesciowa jelita grubego


anthoula napisał/a:
Jestem tydzien po operacji .Mozna powiedziec ze czuje sie dobrze ale dokuczaja mi biegunki 7-9 razy wyprozniam sie co staje sie ogromnie dokuczliwe i bolesneNie wiem co mam robic.[lekarz wypisujacy mnie do domu nie udzielil mi zadnych wskazowek) Probuje juz wszystkiego wlacznie z ogranicze.iem picia malymi lykami.Moze jest ktos kto mogl by mi cos doradzic?


Witam Cię,
Przy częściowej resekcji jelita grubego jednoznaczne określenie diety nie jest proste ponieważ na przemiennie mogą pojawiać się biegunki z zaparciami. Wskazane są więc modyfikacje i dobór indywidualny odpowiednich składników pokarmowych. W pewnym sensie postępowanie na zasadzie prób i błędów, dopiero z czasem będziesz wiedziała co i kiedy możesz jeść.
Nie można także doprowadzić u pacjenta do zaparć.

Obie diety - zalecenia żywieniowe prześle na e-maila.


Przy okazji napiszę parę słów o aktywności fizycznej po tego typu operacji.
Teraz Twój organizm potrzebuje prawie dwóch miesięcy, aby mógł powrócić do normalnej aktywności. Wskazane są na początku spacery krótkie a potem każdego dnia dłuższe... Należy unikać jakiegokolwiek wysiłku, nawet sprzątanie, odkurzanie lub inne prace domowe związane z wysiłkiem powinny być odwleczone do czasu wyrażenia na nie zgody przez lekarza. Zabrania się podnoszenia czegokolwiek powyżej do 4 kg.
To może potrwać co najmniej sześć tygodni po operacji.
_________________
Aegrotus sacra est...
 
krysiekn 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 16 Paź 2009
Posty: 315
Pomogła: 56 razy

 #4  Wysłany: 2012-11-06, 00:19  


Witaj anthoula,
ja jestem po resekcji całości jelita grubego. Początkowo (jak pisała Jolana) dietę dobierałam metodą prób i błędów , teraz nawet ja jem prawie wszystko.
Dietetyczka zalecała mi picie ok. pól godziny przed, albo po posiłku.
Po częściowej resekcji Twoje problemy nie powinny trwać bardzo długo (ja gdy jest dobrze wypróżniam się ok 8 razy na dobę), bardzo istotna jest pielęgnacja podrażnionych okolic.
Więcej na temat może na PW Ci wyślę :)

Pozdrawiam, Krystyna
 
Reszka.78 



Dołączyła: 29 Lis 2011
Posty: 948
Pomogła: 136 razy

 #5  Wysłany: 2012-11-07, 18:15  


Droga Anthoulo.

Doskonale zdaje sobie sprawę jak uciążliwe i bolesne mogą być takie biegunki. Niemniej jednak jesteś dopiero tydzień po operacji. Z biegiem czasu wszystko powoli powinno wracać do normy. Zarówno lekarz pierwszego kontaktu jak i onkolog powiedziały mojej Mamci, że z powodu skrócenia jelita, biegunki mogą się dość często zdarzać, ale tak jak mówiły to moje przedmówczynie, wszystko zależy także od diety, a nawet poziomu stresu.

Pozdrawiam serdecznie :)

P.S. Jakbyś mogła zamieść wyniki badań jakie miałaś robione w związku z tą operacją.

Pozdrawiam i zdrówka życzę :)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group