1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak żuchwy/języka płaskonabłonkowy
Autor Wiadomość
martaa91 


Dołączyła: 02 Lip 2015
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2015-07-03, 00:02  Rak żuchwy/języka płaskonabłonkowy


Witam mam pytanie

od 4 miesięcy borykamy się z rakiem płaskobłonkowym w okolicy trójkąta zatrzonowcowego żuchwy.
Wyciek został pobrany jest to nowotór złośliwy.
jak to w naszej Polskiej służbie zdrowia bywa miała być operacja nim doszło do kwalifikacji do operacji dostałyśmy dwie odmowy z 2 miejsc.
Mama miała wcześniej już guz jezyka i wycięte węzły chłonne.

Proszę o przetłumacznie opinii:
"biorąc po uwagę szczękościsk, rozległość,procesu nowotworowego i jego lokalizacje oraz przebyte leczenie,
pacjentka nie kwalifikuje się do chirurgi ratującej.
biorąc pod uwagę przebyte leczenie, utrwalone późne efekty radioterapii w postaci teleangiektazji promiennych, zwłóknienia tkanek szyi po stronie lewej, zaawansowanie miejscowego procesu nowotworowego chora nie kwalifikuje się do leczenia promieniami.
proponujemy rozważenie paliatywnej chemioterapii"

Jesteśmy umówione do chemików. Przeżutów brak w innych miejscach niż opisany wyżej.
proszę mi napisać co to jest ta terapia paliatywna? jak długo się na nią czeka?
czy jest możliwość że proces nowotworowy zachamuje się ? po tej chemii?

Proszę o informację
Pozdrawiam
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #2  Wysłany: 2015-07-03, 06:50  


martaa91 napisał/a:
co to jest ta terapia paliatywna?


Terapii paliatywnej nie zatrzyma procesu chorobowego i nie wyleczy, jest skierowana na poprawienie jakości życia.
martaa91 napisał/a:
jak długo się na nią czeka?


Zależy to pewnie od ośrodka, myślę że nie jest to długi okres.
martaa91 napisał/a:
czy jest możliwość że proces nowotworowy zachamuje się ? po tej chemii?


Wszystko jest możliwe, ale pamiętaj, że chemia paliatywna ma na celu polepszyć jakość życia czy przedłuży, wszystko zależy jak będzie rozwijał się proces nowotworowy i jak mama zareaguje na chemię.

Przykro mi, nie są to dobre wiadomości, dużo sił Wam życzę.

Pozdrawiam
 
marta9187 


Dołączyła: 20 Maj 2015
Posty: 4

 #3  Wysłany: 2015-07-03, 07:59  


Dziękuje za odpowiedź czy jest może ktoś kto jest mi w stanie określić czasowo jak to wszystko się rozkłada? Może ktoś miał podobna sytuacje?

:(
 
Dronka82 



Dołączyła: 04 Cze 2014
Posty: 477
Skąd: Gliwice
Pomogła: 89 razy

 #4  Wysłany: 2015-07-03, 11:09  


Cześć, u nas chemioterapia paliatywna metotreksatem trwała 6 tygodni. Po upływie tego czasu wykonano badanie obrazowe TK i uznano,, że nie przynosi korzyści. Przerwano leczenie. Poszukaj Hospicjum Domowego, skierowanie da Wam także internista. Po chemii stan taty był tak zły, źe myślałam, że umiera. A teraz mamy stabilizację. Trzymaj się.
_________________
"Jes­teś duszą Wszechświata i duszy Wszechświatem!" (złotousty Tuwim)
 
marta9187 


Dołączyła: 20 Maj 2015
Posty: 4

 #5  Wysłany: 2015-07-03, 11:13  


Dziękuje za ingormację a tata długo choruje ? Pozdrawiam

[ Dodano: 2015-07-03, 11:18 ]
A długo czekaliście na chemie ? Jaki jest okres oczekiwania? Bo słyszałam, że dwa miesiące? To prawda narazie mamy termin.do chemików

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Madzia70: 2015-07-03, 13:07 ]
Marta, znajdź i poczytaj wątek Dronki, tam jest wszystko opisane. Nie mieszamy historii chorób różnych chorych w jednym wątku.

 
martaa91 


Dołączyła: 02 Lip 2015
Posty: 2

 #6  Wysłany: 2015-09-21, 23:37  Rak płaskonabłonkowy języka


Witam już kiedyś pisałam na tym forum, proszę o pomoc .

Moja mama ma od 2006 roku raka języka miała wycięty 1,5 cm jezyka
w 2008 był przerzut na węzły chłonne.

W 2015 wykryto raka płaskonabłonkowego trójkąta zatrzonowcowego (nachodzi na migdał)
G2- był to wynik z końca marca.
Czekałyśmy na termin i okazało się, że guz jest nie operacyjny.
I tak sobie czekałyśmy na termin chemii nastąpił 30 lipca mama dostała 5 kursów chemii ( nazwa chemii w załączniku)
i potem jeden, drugi 3 tydzień przerwy i dostała zastrzyk jakiś na podniesienie płytek krwi też ( w załączniku) . Lekarka powiedziała sprawa jest skomplikowana proszę nie robić wyników krwi itp. bardzo proszę o ocenę sytuacji bo naprawdę nic z tego nie rozumiem. W załączeniu daje też mamy ostatnie wyniki krwi . Obecnie jesteśmy na środkach przeciwbólowych które nie działają zbyt dobrze. Lekarka mówiła, że jest jakieś ekstra nowe leczenie ale jakie nie powiedziała... ( radioterapia nie wchodzi w grę bo była w dość dużej dawce w 2008 roku). proszę bardzo o pomoc.










[ Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2015-09-22, 08:09 ]
Tylko wynik TK twarzoczaszki jest do odczytania. Pozostałych zdjęć nie da się odczytać, są za małe. Proszę o zamieszczenie dokumentacji w formie załączników do posta, a nie linków do fotosika czy innych serwisów hostujących (z zew. serwerów hostujących mogą zniknąć).

[ Dodano: 2015-09-22, 22:33 ]
Witam wysyłam zdjęcia po raz drugi mam nadzieję, że teraz są czytelne. Wiec sytuacja wygląda tak chemia była od 30.07.2015 do 28.08.2015 ( zał nr 1) to był V ostatni kurs. potem mama miała 2 tyg przerwy dostała zastrzyk z załącznika numer 4. I wyniki spadły jak widać w załączniku 2 i 3. Teraz byłyśmy w poniedziałek u lekarza i u laryngologa powiedział, że mama ma szczękościsk, że nastąpiła recesja , ale że jest niby jakaś nowość (nie chciała lekarka powiedzieć jaka ) ale to o tym następnym razem. i że trzeba przyspieszyć wyniki tk. Czy ktoś coś z tego rozumie? Co to recesja? na czym polega ten szczękościsk? w internecie piszą różne rzeczy ale ja bym chciała żeby ktoś się wypowiedział kto przechodził coś podobnego lub jest lekarzem. Niestety lekarka odpowiadała milczeniem na nasze pytania.







[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2015-10-04, 12:32 ]
Post i wątek scalony do pierwotnie założonego tematu dotyczącego tej historii choroby.
1 pkt ostrzeżenia za zaśmiecanie forum i utrudnianie pracy.


20150921_214144.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 2149 raz(y) 792,99 KB

zał 1.jpg
zał 1
Pobierz Plik ściągnięto 328 raz(y) 2,96 MB

zał 2.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 2094 raz(y) 1,7 MB

zał 3.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 2092 raz(y) 481,2 KB

zał 4.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 2118 raz(y) 968,65 KB

 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #7  Wysłany: 2015-10-01, 21:34  


martaa91 napisał/a:
Co to recesja?

Dosłownie rzecz biorąc oznacza to cofnięcie [się] - w medycynie np. (częściowy/całkowity) zanik czegoś.

Jednak biorąc pod uwagę fragment Twojej wypowiedzi:
martaa91 napisał/a:
powiedział, że mama ma szczękościsk, że nastąpiła recesja , ale że jest niby jakaś nowość (nie chciała lekarka powiedzieć jaka ) ale to o tym następnym razem. i że trzeba przyspieszyć wyniki tk.

gdzie 'nowość' może oznaczać podejrzenie wznowy opisane we wnioskach załączonego przez Ciebie wyniku TK,
można postawić hipotezę, że lekarzowi - być może - mogło chodzić o progresję, co oznaczałoby postęp choroby.

Niezależnie od tych rozważań opisane w wyniku TK podejrzenie wznowy procesu nowotworowego wymaga oceny przez lekarza możliwości wdrożenia i szans powodzenia leczenia ratującego o charakterze radykalnym.
Jeśli leczenie radykalne jest jeszcze możliwe, to upływający czas działa na Waszą niekorzyść,
dlatego rozstrzygnięcie tego jest nie tylko ważne, ale także pilne.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group