1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak Żoładka
Autor Wiadomość
gosiak_szczecin 


Dołączyła: 17 Lip 2011
Posty: 14
Skąd: szczecin

 #1  Wysłany: 2011-07-19, 08:08  Rak Żoładka


Witam serdeczne wszystkich
jestem nową osoba . Forum poleciła mi koleżanka, którą poznałam w szpitalu.
Proszę o poradę jest ona dla mnie b. ważna.

Wykryto u mnie raka żołądka w "dnie żołądka". Lekarze mówią, że jest to wczesne stadium.
Jeszcze tydzień temu była nadzieja, że można go usunąć endoskopowo. Niestety drugie badanie endoskopowe wykazała, że już nie. Zmiana jest mała , ale do usunięcia operacyjnego. Miałam wykonane badania, czy nie ma jeszcze w innym miejscu zmian. Na szczęście nic nie znaleźli.

Lekarz prowadzący mówi, że nie można z tym czekać i trzeba go usunąć, próbuje mnie umówić z chirurgiem onkologiem. Dowiedziałam się, że w takich przypadkach grozi mi resekcja żołądka.

Nie znam osoby, która jest po takiej operacji przeprowadzonej w Szczecinie.
Czytam opinie o chirurgach w zachdniopomorskim i są one wymieszane, tak jak teraz moje uczucia.


Proszę o podpowiedz
Boję sie bardzo i nie wiem komu dać się zooperować. :cry:
 
 
asia19 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 29 Gru 2010
Posty: 625
Skąd: Mazowsze
Pomogła: 111 razy

 #2  Wysłany: 2011-07-19, 11:06  


Gosiu, ja mogę Ci polecić- jeśli nie przeraża Cię odległość, klinikę nowotworów przewodu pokarmowego w CO Ursynów. Nie pamiętam dokładnie, który dr zajmuje się akurat nowotworami żołądków (bo tutaj tak jest, że wybrani lekarze zajmują się prawie wyłącznie żołądkiem, jelitem czy przełykiem), ale wydaje mi się, a nawet mam pewność, że opieka jest tutaj naprawdę świetna. Choć nasz dr prowadzący- dr O. jest baaardzo zajęty, to musieliśmy na ten brak stałego kontaktu przymknąć oko- bo opieka była świetna. Tata spędził w szpitalu aż 5,5 tygodnia, ale wyszedł w naprawdę dobrej kondycji. Nie było problemu z pielęgniarkami, które wspominam najlepiej- wspaniałe kobiety. Rehabilitant również był bardzo sympatyczny i pomocny- naprawdę dzięki niemu Tata szybko wstał i w miarę normalnie, jak na te powikłania, funkcjonował.
Na oddziale odwiedza Cię lekarz prowadzący- zależnie od dyżuru, inny raczej nic Ci nie powie, no chyba, że coś się złego dzieje.
Mimo wszystko polecam 7 oddział w CO, bo są tam naprawdę kompetentni specjaliści. Ale teraz jest remont, nie wiem, jak jest z przyjęciami. :roll:
 
gosiak_szczecin 


Dołączyła: 17 Lip 2011
Posty: 14
Skąd: szczecin

 #3  Wysłany: 2011-07-19, 23:26  


Dzieki Asiu, każda podpowiedź jest ważna.
Moja profesor prowadzaca umówiła mnie na konsultację do Zdunowa -mała miejscowość zaraz przy szczecinie, na jutro .Pojadę, ale decyzje podejmę po rozmowie.Myslałam o warszawie na Wawelskiej tam też się umówiłam.
Dostałam też informację o klinice w gdańsku.
Tak się boję.
Jutro podejmę decyzję, czy będę się operować tu czy też w innym miescie.
 
 
Katarzynka36 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Cze 2010
Posty: 2253
Skąd: Poznań
Pomogła: 393 razy

 #4  Wysłany: 2011-07-21, 10:30  


Gosiu
Merytorycznie nie pomogę, może skontaktuj się z Joanną, która miała usuwany żołądek w W-wie (pewnie ma opinie o Warszawie) - www.chustka.blogspot.com,
lub z Andzią (ale leży obecnie w szpitalu) -www.andzia-i-nieborak.blog.onet.pl/.
Andzia miała usuwany zołądek w Gdańsku - jeśli mnie pamięć nie myli i bardzo sobie chwali tamtejszych lekarzy (dr Jastrzębskiego chyba szczególnie)

ściskam:)
_________________
Katarzynka36
 
 
gosiak_szczecin 


Dołączyła: 17 Lip 2011
Posty: 14
Skąd: szczecin

 #5  Wysłany: 2011-07-24, 08:26  


Dzieki Asiu .
Ja już jestem po operacji, zdecydowalam się na Zdunowo. Trafiłam na dobrego chirurga, Mam nadzieje,że teraz będzie już tylko lepiej. Jestem jeszcze słaba , ale znalazłam troszeczkę siły aby cos napisac.
Chorurg Krzysztof Kaspeja to cudowny człowiem, troskliwy, odwiedza swoich pacjentów nawet w dni wolne od pracy.
 
 
lucja54 


Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 89
Pomogła: 16 razy

 #6  Wysłany: 2011-07-24, 15:12  


Gosiu wracaj szczęśliwie do zdrowia dobra decyzja masz to za sobą teraz co dzień będzie lepiej życzę zdrówka.
 
lucja54 


Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 89
Pomogła: 16 razy

 #7  Wysłany: 2011-07-29, 09:13  


Gosiu jak zdrowie i co u Gabi
 
gosiak_szczecin 


Dołączyła: 17 Lip 2011
Posty: 14
Skąd: szczecin

 #8  Wysłany: 2011-08-03, 22:21  


Witaj Lucja, byłam u Gabi wczoraj, tj wtorek. Nie mam jeszcze tyle sił aby chodzic ale musiałam się z nią zobaczyć.
Bidulka z naszej gabi wyglada zle, jest słaba i ma juz dosyć. Jest już zmęczona tym oczekiwaniem na dalsze decyzje lekarzy. Dzis lub jutro bedą transportować ją do warszawy.Trzymam za nią mocno kciuki aby miała jeszcze siłę przeżyć ten koszmar. Prawdopododnie bedą ja jeszcze raz operować. Bardzo jej współczuję i martwię się o nią. Bede sie za nia moglić!!
 
 
Katarzynka36 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Cze 2010
Posty: 2253
Skąd: Poznań
Pomogła: 393 razy

 #9  Wysłany: 2011-08-03, 23:10  


Cholerka ale się zmartwiłam Gabi:(
Jeszcze jednak operacja? Kurczę, to cos chyba jednak ta pierwsz operacja im nie wyszła.. Tyle nerwów, stresów, cierpienia .... Mam nadzieję, że w końcu jakoś Jej pomogą...Trzymam kciuki za udana operację!!!
_________________
Katarzynka36
 
 
jadźka49 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 31 Gru 2010
Posty: 1046
Skąd: Szczecin
Pomogła: 181 razy

 #10  Wysłany: 2011-08-04, 11:10  


Pozdrow Gabi od nas serdecznie, zycz jej sily i zdrowia. Jak bedziesz cos wiecej wiedziec o Gabi daj znac. mocno trzymam za nia kciuki i zycze jej szybkiego powrotu do zdrowia i domku
 
gosiak_szczecin 


Dołączyła: 17 Lip 2011
Posty: 14
Skąd: szczecin

 #11  Wysłany: 2011-08-05, 07:47  


Mam wynik z badania patomorfologiczno- histopatologiczna:
Wynik:Ad I1 / Adenocarcinoma male differentiatum
typ rozlany wg Laurena; tym III wg Gosek.
Naciek rakowy zajmuje mięśniówkę ściany żołądka bez cech jej przekraczania.
Ad I4 / Tkanka tłuszczowo łaczna i 19 węzłów chłonnych wolne od zmian nowotwotowych.
Ad I5 / Tkanka tłuszczowo łaczna i 15 węzłów chłonnych wolne od zmian nowotwotowych.
Ad II / Tkanka tłuszczowo łaczna i 8 węzłów chłonnych wolne od zmian nowotwotowych.
Ad III / 2 wezły chłonne i ektopitycznatkanka trzustki wolne od zmian nowotworowych.
Ad IV / Tkanka tłuszczowo łaczna i 1 węzłów chłonnych wolne od zmian nowotwotowych.
Ad I2, I3, I6, V Utkania nowotworowego nie stwierdza się.

Proszę o pomoc czy z takim wynikiem powinnam miec chemię.
Jestem umówiona do poradni chemioterapi za dwa tygodnie.
 
 
gosiak_szczecin 


Dołączyła: 17 Lip 2011
Posty: 14
Skąd: szczecin

 #12  Wysłany: 2011-08-09, 20:25  


no cóż dziękuję, widocznie nie ma takiej osoby , którą będzie wiedziała.
 
 
Katarzynka36 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Cze 2010
Posty: 2253
Skąd: Poznań
Pomogła: 393 razy

 #13  Wysłany: 2011-08-09, 21:17  


Gosiu
Chętnie bym pomogła, ale sie nie znam:(
jedyne co mogę napisać to to, że moim zdaniem jest dobrze - przerzutów węzłach nie ma, stan zaawansowania I - jesli dobrze odczytałam - daje ogromne nadzieje... przynajmniej tak myślę...

ściskam mocno
_________________
Katarzynka36
 
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #14  Wysłany: 2011-08-11, 18:00  


gosiak_szczecin napisał/a:
Adenocarcinoma male differentiatum

Gruczolakorak słabo zróżnicowany, tzn. wysoce złośliwy.
W pozostałych próbkach (I2 - V) nie stwierdzono nowotworu.
Oznacza to cechy T2N0, co daje stadium zawansowania IB (źródło).

Cytat:
Proszę o pomoc czy z takim wynikiem powinnam miec chemię.

Wg rekomendacji PUO (str. 161) dla tego stadium choroby przewidywane jest leczenie operacyjne z usunięciem części / całości żołądka (resekcja prawie całkowita / całkowita) oraz lokalnych węzłów chłonnych (D2).
Wg innych źródeł (str. 117, 118) leczenie uzupełniające (chemioterapia) może być rozważane w niektórych przypadkach.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
lucja54 


Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 89
Pomogła: 16 razy

 #15  Wysłany: 2011-08-11, 19:44  


Witajcie martwi mnie stan Gabi tak długo to trwa jest osłabiona mam nadzieje że Bóg pomorze bo ma małe dziecko i musi go wychować .Jak by było dobrze to razem z Małgosia mogły by się odwiedzać .Małgosiu jak jedzenie czy masz jakieś dolegliwości i co przeważa w diecie bo to jest istotne żebyś nie chudła tylko pomału przybierała na wadze.Nie zapominaj o witaminach z grupy B bo brak prowadzi do problemów z całym przewodem pokarmowym.Jak masz informacje o Gabi to pisz bo martwię się o nią.Pozdrawiam
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group