1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak żołądka
Autor Wiadomość
joanna.m 


Dołączyła: 09 Lip 2014
Posty: 1

 #1  Wysłany: 2014-07-09, 14:22  Rak żołądka


Założyłam konto gdyż jestem totalnym laikiem i moja niewiedza na temat nowotwórów jest znikoma.
Bardzo proszę o pomoc w przybliżeniu choroby i odpowiedzenie na moje być może jakże oczywiste pytania.

Nie wiem nawet jak mogę ubrać mój istny mętlik który rodzi się w głowie, w słowa.

Poznając moją miłość byłam świadoma, iż w partnerstwie nie jestem tylko ja i On lecz ja, On i choroba. Zawsze bałam się pytać, nie potrafiłam dociekać.. Opowiadał mi, widzę jak się męczy natomiast nigdy nie miałam odwagi zapytać wporst: jak długo możemy się cieszyć sobą?

Wiem, że jest 4 lata od pierwszego wykrycia. Miał 2 chemie. Nawrót choroby, ostatni rzut był 2 lata temu z czego był bardzo silny i z cudem udało się go przetrwać. Jest po cześciowym usunięciu żołądka.
Jednak.. nie daje mi to spokoju. Widzę jak męczy się nocami, jak wije się z bólu. Jak nic nie je, waży 50kg przy 168cm, cierpi na bezsenność. Ma anemię. Cały czas przygotowuje mnie na swoje odejście jednak ja wciąż odkładam te myśli.

Proszę powiedzicie mi czy z rakiem żołądka można osiągnąć długowieczność. Czyli przetrwać kolejne lata. Rok, dwa, pięć. Czytając w internecie dają szanse ok 5 lat życia przy wczesnym wykryciu. Mija już 4 rok od kiedy On walczy z tą chorobą.

Czuje się totalnie zagubiona. Być moze napisałam tutaj, żeby przelać swój żal i nie zadręczać Jego.. za co najmocniej przepraszam.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2014-07-09, 14:39  


Nie znając szczegółów choroby, leczenia, wyników badań niestety nie bardzo jesteśmy w stanie odpowiedzieć na Twoje (dość ogólne) pytania.

Jeśli chciałabyś się wyżalić, wygadać - daj znać, założymy ku temu wątek w stosownym miejscu. Chwilowo jesteśmy w dziale merytorycznym, gdzie staramy się pomóc odnośnie diagnostyki, leczenia itd., jednak by móc to zrobić potrzebujemy konkretów, na których moglibyśmy się oprzeć. Jednak nie przeszkadza to założeniu odrębnego wątku, gdzie mogłabyś uzyskać wsparcie od innych Forumowiczów. Jeśli takiego byś sobie życzyła - nie ma problemu.
_________________
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group