1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rozsiany rak jelita grubego i gorączka neutropeniczna
Autor Wiadomość
Zebra 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 08 Lip 2011
Posty: 553
Skąd: Gdańsk
Pomogła: 52 razy

 #1  Wysłany: 2011-08-02, 13:50  Rozsiany rak jelita grubego i gorączka neutropeniczna


Co jakiś czas czytam o stosowanym Neupogenie i zaczynam się zastanawiać
dlaczego moja Mama, gdy miała gorączkę neutropeniczną i była w szpitalu na oddz. wewn. dostawała same antybiotyki + transfuzje.
Spędziła w tym szpitalu prawie 2 tyg., z czego ponad tydz. w izolatce.

Czy brak leczenia Neupogenem nie był błędem?

W wypisie ze szpitala nie ma tego leku.

Udało się Mamie podciągnąć wyniki, ale tamten pobyt ją potwornie osłabił, a później to już była lawina :uuu:
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #2  Wysłany: 2011-08-02, 14:36  


Mnie nigdy po jednym zastrzyku czynnik wzrostu nie podniosły się białe. Ja musiałam brać co najmniej 5 zastrzyków (raz dziennie przez 5 dni), aby białe wzrosły. Także po jednym zastrzyku 'czynnik wzrostu' cudu nie można się spodziewać. Bardzo często zanim podano mnie czynnik wzrostu upłynął co najmniej tydzień, w którym miałam białe na poziomie ok. 0,1-0,2tys./mm3. Poza tym neupogen ma swoje skutki uboczne, w tym m.in. gorączkę.
Odpowiedniki neupogenu (z innych firm) to m.in. neulasta (chyba dobrze napisała) lub granocyte; (nie wiem czy są jeszcze jakieś inne). Może masz takie nazwy lekarstw?
Zresztą czasami w wypisach nie mam zapisanych wszystkich lekarstw, które mnie podawano.
Twoją Mamę mogły osłabić również gorączka i antybiotyki. Przy leukopenii często są podawane bardzo silne antybiotyki, to i bardzo osłabiają.
Fakt, że gdyby wzrosły białe, to i gorączki mogłyby ustąpić. Rzadko to bywa po jednym dniu. Poza tym gdy antybiotyk zacznie się podawać, to raczej nie przerywa się jego podawania np. po jednym dniu (chyba, że są bardzo silne skutki uboczne). Ale jeśli antybiotyk działa (gorączka ustąpiła), to raczej jest podawany 'zgodnie z przepisami'. Np. jeśli lekarz Ci przepisze antybiotyk na 5 dni, to nawet gdy Ci ustąpi gorączka po 3 dniach, to powinno się antybiotyk wybrać przez te 5 dni.
Chyba dość się 'wymądrzyłam' ;) .
Czy gdyby podano Twojej Mamie czynnik wzrostu czy nie, to by teraz żyła, trudno na to pytanie mnie odpowiedzieć.

[ Dodano: 2011-08-02, 14:52 ]
Napisałam, że białe na poziomie ok. 0,1-0,2tys./mm3 przez ok. tydzień. Próbuję sobie wszystko przypomnieć i żeby nie skłamać, to lepiej gdy napiszę, że białe na poziomie poniżej 1tys./mm3.
Wydaje mi się, że białe muszą być poniżej 1 tys./mm3 przez jakiś czas, aby zacząć podawać czynnik wzrostu. Ale... nie znam wszystkich 'procedur'.
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
Zebra 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 08 Lip 2011
Posty: 553
Skąd: Gdańsk
Pomogła: 52 razy

 #3  Wysłany: 2011-08-02, 17:31  


mamie chyba po 4 dniach antybiotykow wyniki odbily i goraczka zaczynala ustepowac,powoli,ale jednak.

na mamy odejscie złożuło się bardxo wiele
_________________
"Bywają rozłąki, które łączą trwale."
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #4  Wysłany: 2011-08-02, 21:58  


Zebra napisał/a:
na mamy odejscie złożuło się bardxo wiele

:cry:
niestety :-(

:/pociesza:/
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group