1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czy to rak czy coś innego?
Autor Wiadomość
Loku 


Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 3

 #1  Wysłany: 2010-09-06, 08:39  Czy to rak czy coś innego?


Witam

Zacznę tak. W ostatni czwartek (2 września 2010r.) byłem u lekarza rodzinnego. Miałem objawy jakich nigdy przedtem nie miałem. Zaczęło się to problemem z przełykaniem a potem doszło uczucie guli w gardle (gdzieś poniżej jabłka Adama). Wszystko to zaczęło się około 27 sierpnia może wcześniej. Myślałem że to jakieś uczulenie i zdecydowałem poczekać parę dni. W środę zaczęło mnie boleć nadbrzusze i zacząłem mieć nudności. Od tego czasu mało jem. Nie ma apetytu i problem przełykaniem jest uciążliwy. W czwartek (2 września) udałem się do lekarza. Powiedział że mam zapalenie gardła i wysłał mnie do domu z przypisanymi lekami: Xorimax i Nystatyna. Myślałem że przejdzie ale do tego wszystkiego doszło złe samopoczucie, nic mi się nie chce, jestem strasznie senny. Strasznie schudłem. Ważyłem jakieś 58 kilo a tera ważę 52,5. czasami boli mnie też mostek i klatka piersiowa. Dziś idę do lekarza. Przeszukiwałem internet w nieznalezieniu jakiejś przyczynę tych objawów. Pisze tu bo chce się dowiedzieć czy jest jakaś choroba która w tak szybkim i z takimi objawami mogła mnie zaatakować. Mam różne myśli i już nie wiem co mi dolega. Liczę na szybkie odzewy.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2010-09-06, 09:01  


Nikt nie zdiagnozuje Cię przez internet - to przede wszystkim.

To dobrze, że zgłosiłeś się do lekarza. Jednak od Twojej wizyty minęły dopiero 4 dni - przypuszczam, że nawet nie skończyłeś jeszcze przyjmowania antybiotyku. Osłabienie, złe samopoczucie, senność mogą wynikać choćby i z powodu antybiotykoterapii. Zaś bóle mostka i klatki piersiowej ze zwykłego stresu i "nakręcania" się na wizję poważnych chorób.
Czy biorąc antybiotyk odczucie "guli w gardle" zmniejszyło się?

Nie lekceważę odczuwanych przez Ciebie dolegliwości - to dobrze, że działasz i nie czekasz, aż samo przejdzie. Jednak na razie poczekałabym do zakończenia antybiotyku i udała się do lekarza na kontrolę.
_________________
 
Loku 


Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 3

 #3  Wysłany: 2010-09-06, 09:05  


Dzięki za tak szybką odpowiedź. Powiem tylko że uczucie w guli nie znikło a antybiotyk kończę dziś. Zobaczę co mi powie lekarz choć jestem z raczej hipochondrykiem wiec możliwe że to tylko moja chora wyobraźnia.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #4  Wysłany: 2010-09-06, 09:12  


W takim razie w przypadku dalszego "nakręcania się" proponuję wizytę u psychologa - to żadna ujma, w dzisiejszych czasach bardzo wiele osób ma podobne problemy, a lepiej nauczyć się sobie z nimi radzić, aby w przyszłości nie przekształciło się to w poważniejsze kłopoty ze zdrowiem i psychiką.
Pozdrawiam.
 
Loku 


Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 3

 #5  Wysłany: 2010-09-06, 09:52  


Właśnie wróciłem od lekarza.Objawy które mam są spowodowane infekcją gardła. Powiedział że ma suche gardło i to dlatego mam problem z przełykaniem. Przepisał mi płyn do płukania i jakąś tabletkę i powiedział że to pomoże. Niepotrzebnie od razu przypuszczałem najgorsze. Dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam.
 
banialuka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 22 Lut 2009
Posty: 1294
Pomogła: 235 razy

 #6  Wysłany: 2010-09-06, 12:07  


Loku w razie gdyby nie przeszło proponuje sprawdzic tarczyce. Mozna to zrobic prywatnie z krwi TSH, FT3 i FT4, koszt ok. 50zł.
_________________
Są chwile, by działać i takie, kiedy należy pogodzić się z tym, co przynosi los. /Coelho Paulo/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group