1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak trzustki - czy to już koniec chemioterapii?
Autor Wiadomość
Arielka 


Dołączyła: 15 Lut 2015
Posty: 3
Pomogła: 1 raz

 #1  Wysłany: 2015-02-15, 11:34  Rak trzustki - czy to już koniec chemioterapii?


Witam wszystkich. Nie pisałam jeszcze na tym forum, choć czytam je od momentu diagnozy mojego Taty - bardzo mi pomogło i serdecznie za to dziekuje.

U mojego Taty na początku października zdiagnozowano zmianę rozrostową w głowie trzustki z licznymi ogniskami meta do wątroby. Guz naciekał pień trzewny i jego gałęzie. Stwierdzono zakrzepicę żyły wrotnej. Biopsja potwierdziła gruczolakoraka. Od razu było wiadomo, że w grę wchodzi wyłącznie chemioterapia paliatywna.
Tata przeszedł w sumie 6 kursów chemioterapii kilkuskładnikowej z platyną, ostatnio z powodu nawracającej małopłytkowości zdecydowano o przejsciu ma monoterapie Gemcytabina. Niestety ostatnie wyniki wątroby Taty spowodowały, że lekarz zdecydował, że chemioterapia nie będzie już kontynuowana. Po dużych naciskach Mamy lekarz zgodził się na przyjęcie Taty do szpitala 23.02, ale w zasadzie bez konkretnego pomysłu na dalsze leczenie. Poniżej zamieszczam wypis Taty z tymi wynikami, bo mam wątpliwości (nie było mnie przy rozmowie z lekarzem, więc go nie mogłam dopytać). Czy takie uszkodzenie wątroby to na pewno już progresja nowotoworu? Z tego co doczytałam, to gdyby uszkodzenie było wynikiem toksyczności chemioterapii, podwyzszony byłby również wynik bilirubiny. A może wchodzi w grę podjęcie chemioterapii po dłuższym okresie odpoczynku? Tata nie miał nigdy żółtaczki. Czy embolizacja guzów w wątrobie nie wchodzi w grę z powodu tego, że są liczne? Czy cokolwiek można jeszcze zrobić poza opieką i leczeniem objawowym?

Pytam, bo chciałabym wiedzieć, na co sie nastawić dalej. Jeśli to naprawdę koniec chemioterapii, prosze Was o podzielenie się swoim doświadczeniem, jak teraz to będzie wyglądało, na co mam się przygotować, jak długo Tata jeszcze pożyje... Obecnie jest bardzo słaby i załamany. Wiem, że nikt tego nie potrafi z góry określić, ale bardzo pomogłoby mi przeczytać, jak to przebiega u innych. Chcę się też zorganizować na ten czas (mam niepełnosprawnego syna i muszę jakoś to połączyć z opieką nad Tatą, bo mama sama nie da rady). Nie chciałaby, żeby Tata był ciągany po szpitalach/niepotrzebnych zabiegach, on sam także życzy sobie umrzeć w domu. Chcę porozmawiać o tym z Mamą. Z góry dziękuję.

 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group