1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Obrzęk zrazika piersi, powiększone węzły chłonne
Autor Wiadomość
barbara19 


Dołączyła: 04 Lut 2012
Posty: 4

 #1  Wysłany: 2012-02-04, 19:08  Obrzęk zrazika piersi, powiększone węzły chłonne


Witam
Mam pytanie czy obrzek pojedynczego zrazika piersi to coś poważnego i czy powiekszone pojedyńcze węzły chlone 9mm i 23 mm to normalne.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2012-02-04, 19:11 ]
Post wydzielony do osobnego wątku, zgodnie z Regulaminem Forum.
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #2  Wysłany: 2012-02-04, 22:16  


Obrzęk zrazika może mieć bardzo różne przyczyny, niekoniecznie nowotworowe,
Podobnie powiększenie węzłów chłonnych (np. zapalne, odczynowe),
z tym, że węzeł powiększony do wielkości ponad 15 mm wygląda już niepokojąco
i powinien być wskazaniem do dalszej diagnostyki, np. wykonania badania obrazowego (USG, MMG) lub biopsji.

Powinnaś zgłosić się do lekarza z prośbą o skierowanie na takie badanie.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
urania 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 03 Maj 2010
Posty: 421
Pomogła: 178 razy

 #3  Wysłany: 2012-02-05, 11:08  Re: Obrzęk zrazika piersi, powiększone węzły chłonne


barbara19 napisał/a:

Mam pytanie czy obrzek pojedynczego zrazika piersi to coś poważnego i czy powiekszone pojedyńcze węzły chlone 9mm i 23 mm to normalne.



W jakim badaniu stwierdzono opisane przez Ciebie zmiany w piersi oraz oceniono wielkość węzłów ?
Których węzłów chłonnych wymiary dotyczą ?

Sugeruję zamieszczenie kompletnej treści wykonanych badań.
 
barbara19 


Dołączyła: 04 Lut 2012
Posty: 4

 #4  Wysłany: 2012-02-05, 16:37  


Witam
Dziękuję za odpowiedź.
Obrzęk zrazika sutka stwierdzono podczas badania usg. Powiększone węzły chłonne to węzły pachowe. Od kilku lat systematycznie kontroluję piersi. W 2001 podczas wizyty u ginekologa stwierdzono u mnie guzka w lewej piersi. Wykonano biopsję i okazało się że to gróczołowłókniak. Kilka wizyt u onkologa i stwierdzenie że mam piersi o budowie gruczołowej. kilka lat później okazało się że w piersiach nie mam żadnego gruczołowłokniaka ale za to mam kilka torbieli prostych, które są nie szkodliwe. W tym roku okazało się że mam liczne drobne torbiele i zmiany o charakterze mastopatii miejscami nasilone oraz wyżej wymienione zmiany. Obrzęk zrazika mam w piersi gdzie torbiele są zokalizowane wokół brodawki. Dodam iż od pewnego czasu bolą mnie piersi od połowy cyklu i są nabrzmiałe oraz widoczne są na piersiach żyły. Co to znaczy? czy to coś powżnego? Wizyta u onkologa dopiero za 2 m-ce.
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #5  Wysłany: 2012-02-05, 16:51  


Obrzęk i uwidocznienie żył to są objawy jakiegoś zastoju, trzeba szukać przyczyny tego zastoju. Dlaczego wizyta u onkologa dopiero za 2 miesiące, przecież nawet w CO w Warszawie gdzie zjeżdżają tłumy z całej Polski jest szybciej? Poszukaj innego miejsca, bo jak (odpukuję) coś złego się okaże to bez sensu być uwiązaną do miejsca w którym tyle się czeka na wizytę. Pozdrowienia
_________________
sprzątnięta
 
barbara19 


Dołączyła: 04 Lut 2012
Posty: 4

 #6  Wysłany: 2012-02-05, 17:36  


Witam
Dwa miesiące to jest bardzo szybko, wcześniej musiałam czekać 6 miesięcy na wizytę u lekarza. Tak długi termin oczekiwania sprawił że po pewnym czasie przestałam chodzić do lekarza onkologa bo ciągle coś mi wypadało kiedy przychodził termin wizyty. Kiedy robiłam usg prywatnie lekarz twierdził że wszystko jest ok. Dopiero od pewnego czasu znów się obajam że coś jest nie tak, mocno bolące piersi i powiększone węzły chłonne trochę mnie przeraziły a lekarz robiący usg nic nie chciał powiedzieć. Co może być przyczyną tych zmian? proszę o odpowiedź.
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #7  Wysłany: 2012-02-05, 18:50  


Gdyby było cokolwiek pewnego albo nawet wysoce prawdopodobnego to lekarz robiący usg by powiedział, żaden przyzwoity radiolog jeżeli widzi coś onkologicznie podejrzanego nie zostawia pacjenta bez ostrzeżenia. Ale sprawdzić trzeba bo ten duży węzeł jest podejrzany, a i przy takich licznych zmianach można coś w usg przegapić. Przy tych dostępnych wynikach nikt nie wie co to może być, trzeba badać dalej. I chyba nie pytasz serio co może być przyczyną takich zmian? Pozdrowienia
_________________
sprzątnięta
 
barbara19 


Dołączyła: 04 Lut 2012
Posty: 4

 #8  Wysłany: 2012-02-05, 19:12  


Dziękuję i pozdrawiam
 
urania 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 03 Maj 2010
Posty: 421
Pomogła: 178 razy

 #9  Wysłany: 2012-02-05, 20:04  


barbara19 napisał/a:
.
Kilka wizyt u onkologa i stwierdzenie że mam piersi o budowie gruczołowej.


W miarę upływu lat tkanka gruczołowa będzie zanikać na rzecz tłuszczowej. Ocena mammografii jest trudniejsza do oceny przy takim utkaniu piersi, jednak moim zdaniem powinna być wykonana.

barbara19 napisał/a:
.
W 2001 podczas wizyty u ginekologa stwierdzono u mnie guzka w lewej piersi. Wykonano biopsję i okazało się że to gróczołowłókniak. (...)kilka lat później okazało się że w piersiach nie mam żadnego gruczołowłokniaka


Zdarza się, że znikają.

barbara19 napisał/a:
.
Wizyta u onkologa dopiero za 2 m-ce.


Taki termin nie jest do zaakceptowania.

barbara19 napisał/a:
.
Dopiero od pewnego czasu znów się obajam że coś jest nie tak, mocno bolące piersi i powiększone węzły chłonne trochę mnie przeraziły a lekarz robiący usg nic nie chciał powiedzieć. Co może być przyczyną tych zmian?


Porządny wywiad, badanie przedmiotowe piersi i okolicznych węzłów chłonnych pozwoli lekarzowi na podjęcie decyzji co do dalszego postępowania.
 
bogna-bb1 


Dołączyła: 17 Lut 2011
Posty: 73
Skąd: nieopodal Gdańska
Pomogła: 15 razy

 #10  Wysłany: 2012-02-07, 12:34  


Zbadaj sobie poziom prolaktyny, to hormon, który czasami wariuje i wtedy piersi nabrzmiewają i są wokół bardzo bolące.
_________________
ruda
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group