1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak trzonu macicy jasnokomórkowy
Autor Wiadomość
caricatura 


Dołączyła: 29 Mar 2017
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2017-03-29, 17:44  Rak trzonu macicy jasnokomórkowy


Dzień dobry Wszystkim!

Długo zwlekałam z napisaniem postu, chciałabym prosić o opinie na temat leczenia mojej mamy.

Jakoś rok temu, (ok. maja 2016) moja Mama (wtedy 55 lat) z krwotokiem z dróg rodnych (wcześniej miała częśte krwawienia, ale nie dała się przekonać, żeby iść do lekarza) trafiła do szpitala, miała łyżeczkowanie, po czym wykryto u niej raka trzona macicy z różnicowaniem raka jasnokomórkowego. Skierowano ją na TK, USG oraz rentgen, które nie wykazały niczego oprócz powiększonej macicy. Operację wycięcia macicy z przydatkami oraz siecią w Szczecinie zaplanowano na początek sierpnia zeszłego roku.

Wyniki badania histopatologicznego w załącznikach. Znaleziono przerzut raka w jednym z wyciętych węzłów. Pani doktor prowadząca zleciła 6 cykli chemioterapii oraz póniej radioterapię i brachyterapię, z czego Mama była w stanie przejść dwa, ponieważ ma cukrzycę i po drugiej chemii przez niewydolność nerek trafiła do szpitala w stanie zagrożenią zycia. Lekarka zdecydowała się zakończyć chemię i przejść od razu do radioterapii, która była przeprowadzana w ośrodku w Koszalinie. Mama skończyła ją z początkiem stycznia i dostała zalecenie od lekarza by jakoś za dwa miesiące zgłosić się do lekarki prowadzącej w Szczecinie.

Stąd moje pytanie, czy nie jest to za długi czas? W tym czasie mogły się zrobić odległe przerzuty... Czy nie wynika to z tego, że w tym stadium już nic się nie da zrobić, więc po co obciążać służbę zdrowia? Jestem z lekarskiej rodziny, więc wiem jak to działa od środka:( Chciałam iść z mamą do jakiegoś ginekologa-onkologa prywatnie, ale czy jest sens?

Wiem, że jest to już bardzo zaawansowany rak i nie łudzę się, że da się już nic zrobić. Dziadek, tata mamy, notabene lekarz, umarł na chłoniaka i wiem, że rak musi być naprawdę w początkowej fazie, żeby go pokonać. Tym bardziej, że z racji przeciwskazań Mama nie będzie mogła brać więcej chemii :( powoli zaczynam przewidywać przyszłość :(

Bedę bardzo wdzięczna za wszelkie iformacje lub wskazówki :) Poniżej wklejam wyniki badań Mamy.







1.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 987 raz(y) 100,82 KB

2.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 983 raz(y) 122,05 KB

3.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 953 raz(y) 97,34 KB

 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #2  Wysłany: 2017-03-30, 10:34  


caricatura,
Witaj na forum.
Czy możesz, dla porządku, załączyć opis tk miednicy i jamy brzusznej?
Opisane leczenie było z założenia radykalne. Rozumiem, że brachy i teleterapia odbyła się w całości? Dla IIIst.zaawansowania ( obecność przerzutów w węzłach chłonnych) to właśnie RTH jest standardem leczenia uzupełniającego. A ewentualna CTH ma zastosowanie w przypadku występowania innych czynników ryzyka - u Mamy zapewne za taki uznano częściowe różnicowanie raka jasnokomórkowego.
Dobrze, że wykonano doszczętną operację i że udało się przeprowadzić cały cykl naświetlań. Dwa miesiące po zakończeniu leczenia to konieczny czas dla regeneracji - wcześniejsze badanie kontrolne nie miałoby sensu ze względu na świeży odczyn popromienny i stąd byłoby niemiarodajne.
Trzymam kciuki za badanie i dobre wyniki.
 
caricatura 


Dołączyła: 29 Mar 2017
Posty: 2

 #3  Wysłany: 2017-03-30, 12:23  


Missy, dziękuję za szybką odpowiedź! Niestety, nie mam przy sobie wyników pozostałych badań, nie mieszkam w rodzinnym mieście, ale będę w domu w przyszłym tygodniu i postaram się wkleić wszystkie niezbędne badania :) jedziemy z mamą do Pani doktor prowadzącej 7 kwietnia, więc wtedy będę miała tez najnowsze badania. Dziękuję i pozdrawiam!
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group