1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak tarczycy
Autor Wiadomość
avi87 


Dołączyła: 22 Cze 2010
Posty: 7

 #1  Wysłany: 2010-06-22, 14:27  Rak tarczycy


Witam
pisze w takiej sprawie.

Jestem po leczeniu radiojodem (jod 131I). Na ten temat raczej wiem wszystko.
Zwracam sie z niewiadoma ktora dotyczy hospitalizacji diagnostycznej,
a mianowicie tego "małego jodu", ktory sie podaje w dniu przyjecia do Instytutu (Gliwice) i trwa to 3 dni.
Czy ktos wie czy przechodzi sie po tym tez jakaś kwarantanne ?
(pani ktora lezala ze mna na oddziale miala taki jod i w sumie nawet mogla miec swoja pizame itp, nawet z pokoju mogła sie wypuscic;p).
Cho dzi mi tez glownie o to czy przez rok nie mozna zajsc w ciaze tak jak w przypadku jodu 131?
Jest to dla mnie bardzo wazne.
Prosze o odpowiedzi osoby ktore przeszly cos takiego juz i ktore wiedza cos na ten temat.

Gorąco pozdrawiam

A wszystkim chorym życzę dużo wiary !! :)
 
 
krysiekn 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 16 Paź 2009
Posty: 315
Pomogła: 56 razy

 #2  Wysłany: 2010-06-22, 18:55  


Avi87 witaj, pewnie nie odpowiem na wszystkie Twoje pytania, gdyż o ciążę dla bezpieczeństwa lepiej zapytać lekarza.
Diagnostyczna dawka 131J jest mała, no i ten połowiczny rozpad już po 8 dniach itd, ale po co ryzykować. Ja chyba trzy razy miałam diagnostykę z 131J w Gliwicach i zawsze było to wykonywane ambulatoryjnie; tabletka, badanie, a po południu do domciu (tak przynajmniej bywało te naście lat temu) :) więc nie jest tak źle, nie ma kwarantanny.

Serdecznie pozdrawiam, Krystyna :)
 
avi87 


Dołączyła: 22 Cze 2010
Posty: 7

 #3  Wysłany: 2010-06-24, 11:40  


No fakt, nie o to mi chodziło..
W Gliwicach nie wiedziałam że tak w ogóle było.. teraz raczej można o takim expresie sobie pomarzyć;)
Zazwyczaj przyjmuja w piątki na cały weekend. także z tego co wiem to przebywa się w szpitalu-insytucie 3 dni od dnia podania jodu.


Czy ktos mial z tym do czynienia w niedawnym czasie?
 
 
BeataBuku 



Dołączyła: 21 Cze 2009
Posty: 50
Pomogła: 5 razy

 #4  Wysłany: 2010-06-25, 23:10  


Witaj avi87 :) :)
ja miałam co prawda wysokie dawki jodu,ale leżała w tym samym czasie znajoma z instytutu na dawkach niskich ona była na oddziale otwartym dostała "mały jod" w dawce chyba 25 mCi z tego co pamiętam nie miała żadnej kwarantanny po wyjściu mogła mieć swoją piżamkę no i zabrać wszystko co miała na oddziale do domu w przeciwieństwie do dawek wysokich.Jeżeli chodzi o zajście w ciążę nie mam pojęcia zapytaj lekarza on wyjaśni Ci to najlepiej...:):)
Pozdrawiam Beata :) :)

[ Dodano: 2010-06-25, 23:16 ]
A tak na marginesie to napisz potem jak to wygląda bo ja też miałam mieć taką dignostykę 11 czerwca tylko wypadłam mi kolejna operacja i wszystko się pokręciło :--:
_________________
Śmiech, sen i nadzieja - to trzy rzeczy nam dane po to, aby osłodzić przykrości życia....:)
 
 
avi87 


Dołączyła: 22 Cze 2010
Posty: 7

 #5  Wysłany: 2010-07-02, 13:25  


Ja mały jod mam dopiero za rok na koniec sierpnia, ale oczywiscie jak najbaardziej dam znac co i jak. Zastanawia mnie jeszcze jak to jest z okresem? Czy ten jod moze miec jakis wplyw. w sumie tarczyca jest hormonem ktory u nas kobiet odpowiada za menstruacje i wydaje mi sie ze mi sie znow poprzestawialo..;/ nie wiem , piszcie jak wiecie cos na ten temat!:)


PS
U mnie nie wycieli calej tarczycy, na szczecie chirurg nie zaliczyl mnie do kolejnej operacji przed jodem, a juz mnie tym straszyli..;/ mam nadzieje ze pomoze i pozbede sie tego raka ! Mam 23 lata i pierwszy raz w mojej rodzinie stwierdzili raka zlosliwego tarczycy. Mama i siostra tez maja chora tarczyce i licze na to ze ich nie spotka to co mnie ! :) Jestem pelna wiary ze bedzie wszystko ok!:)

Pozdrawiam Serdecznie
 
 
BeataBuku 



Dołączyła: 21 Cze 2009
Posty: 50
Pomogła: 5 razy

 #6  Wysłany: 2010-07-04, 11:14  


Myślę,że jod nie ma wpływu na miesiączkowanie natomiast hormony jak najbardziej bądź dobrej myśli jesteś młoda całe życie przed Tobą....A to,że mama i siostra mają kłopoty z tarczycą nie oznacza od razu ,ze muszą mieć jeszcze większe kłopoty,trzymaj się :) :)
Pozdrawiam Beata.:):)
_________________
Śmiech, sen i nadzieja - to trzy rzeczy nam dane po to, aby osłodzić przykrości życia....:)
 
 
avi87 


Dołączyła: 22 Cze 2010
Posty: 7

 #7  Wysłany: 2011-10-10, 14:10  


Witam!!
Po roku czasu przeszłam jod diagnostyczny.. do ktorego trzeba bylo sie odpowiednio przygotowac! a mianowicie odstawic dotychczasowe leki !! na poczatku bylo wszystko ok.. w sumie nawet czulam sie lepiej przyjmujac zastepczy lek cynomel potem nic potem jod diagnostyczny niestety pkazalo sie ze znow musze przyjac duza dawke gdyz wychwytywano u mnie jeszcze komorki rakowe.. po powrocie z gliwic do domu sie zaczelo suchosc skory, lamiace sie wlosy , i przede wszystki okropne swedzenie twarzy !! wychodza mi czerwone plamy ktore pozniej sie przesuszaja a ja nie moge normalnie funkcjonowac !!:/ plamy schodza mi x-godzin nie wiem co mam robic.. najgorsze jest to ze sa one wudoczne i strasznie to swedzi .. biore leki na alergie. czy ktoras z Was tak miala? jak sobie z tym radzilyscie? kiedy to przechodzilo? Wrocilam do swojej dawki leku bylam juz na wizycie u swojego lekarza.. niedlugo mam zrobic kontrolne tsh ft3 i ft4.
Pozdrawiam !
 
 
BeataBuku 



Dołączyła: 21 Cze 2009
Posty: 50
Pomogła: 5 razy

 #8  Wysłany: 2011-10-10, 22:47  


witam:)
ja miałam taką plamę na ręce swędząca duża przesuszona tuż pod łokciem na przedramieniu zwalczyłam ją niestety antybiotykiem nic innego nie pomagało zasuszyłam ją a potem starłam pumeksem wcześniej miałam też taką na nodze dokładnie na piszczelu tym samym sposobem się jej pozbyłam nie ma śladu ani blizny myślałam ,że pozostanie ale na szczęście nie .Musiałabyś pójść do lekarza rodzinnego on przepisze coś na to ja tak zrobiłam zwykłe maści nie pomagały swędzenie nasilało się i plama wręcz powiększała.
pozdrawiam i życzę udanej kuracji...Beata :) :mrgreen:
_________________
Śmiech, sen i nadzieja - to trzy rzeczy nam dane po to, aby osłodzić przykrości życia....:)
 
 
avi87 


Dołączyła: 22 Cze 2010
Posty: 7

 #9  Wysłany: 2011-12-07, 10:48  


Oj to chyba mamy co innego, przeciez nie bede sie trzec pumeksem po twarzy?:O
Bylam u dermatologa , przepisala mi jakies masci ale chyba nic nie daja.. plamy raz sa raz ich nie ma.. doslownie na calej twarzy. W gliwicach twierdza ze to nei od tego ( ze jod mogl wywolac czynnik alergiczny ktory kiedys nie uczulal wcale), dermatolog twierdzi ze to od tarczycy , wiec opinie sa rozne. musze sie wybrac chyba do alergologa. Ale te plamy nei daja normalnei funkcjonowac, sedzace czerwone przeklenstwo. Juz sie sama domyslam ze to moze na tle nerowym/stresowym?
 
 
kas_ja 


Dołączyła: 03 Maj 2011
Posty: 21
Pomogła: 5 razy

 #10  Wysłany: 2011-12-07, 18:04  


Witaj avi87,

ja właśnie jestem w trakcie scyntygrafii (czyli tego 3 dniowego badania jodem - ale w CO w Warszawie). Sam jod może poza zwiększoną sennością nie powoduje u mnie żadnych innych skutków ubocznych. Brak przyjmowania hormonu tarczycy natomiast owszem. Mam bardzo przesuszoną skórę głównie między palcami u rąk - wręcz białą, pęka mi i szczypie, doraźnie pomaga mi taki krem do rąk Neutrogena ten czerwony, ale wydaje mi się, że u Ciebie to raczej jakiś odczyn alergiczny (nie mam pojęcia od czego). No i oczywiście brak euthyroxu powoduje u mnie ociężałość, notoryczne zmęczenie, rozdrażnienie i lekkie przybranie na wadze. Natomiast już od piątku zaczynam brać hormon z poworotem z czego się niemiłosiernie cieszę ;)
PS. Ja mam 28 lat.
Pozdrawiam serdecznie,
k
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group