1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Badanie kolposkopowe: infekcja HPV, brak cech dysplazji
Autor Wiadomość
tt76 


Dołączyła: 18 Lis 2010
Posty: 5

 #1  Wysłany: 2010-12-30, 00:09  Badanie kolposkopowe: infekcja HPV, brak cech dysplazji


11, 31, 33, 45, 56 - to szczepy HPV, których jestem nieszcześliwą posiadaczką :-/ .
Cztery ostatnie wysokoonkogenne. mam 34 lata.

hist-pat wycinków pobranych podczas badania kolposkopowego:

1/. kanał - wyskrobiny skąpe ze śluzem: Polypi mucosi parvi
2/. Jama - wyskrobiny skąpe ze śluzem: Endometrium in stadio proliferationis
3/. Szare wycinki średnicy do 0,6 cm: Cervictis chronica

Nie mam dysplazji (CIN-ów), co wg lekarza świadczy o tym, ze zmiany w komórkach szyjki macicy nie zostały spowodowane przez HPV, tylko przez chroniczną infekcję (dodam, ze bezobjawowa - żadnych wycieków, swądu, upławów).

Lekarz na razie radzi czekac i powtórzyc cyto za 6 miesiecy i test na HPV za 9 miesiecy. Infekcji nie radzi leczyc, bo leczy sie obawy, a ja ich nie mam. Poleca czterowalentną szczepionkę przeciw HPV.

czekac bez leczenia, szczepic sie przeciw HPV którego juz mam.... metlik straszny.
Poza tym na wyniku testu HPV jest zalecenie, aby wykonać badania mRNA HPV w celu stwierdzenia przetrwałego charakteru infekcji HPV o genotypie 31,33,45, jednak lekarz twierdzi, ze to bez sensu, bo ta wiedza i tak nic nie zmieni a badania sa drogie.

Szukam opinii innych specjalistów na ten temat, zatem bardzo prosze o wypowiedzi.
 
tt76 


Dołączyła: 18 Lis 2010
Posty: 5

 #2  Wysłany: 2010-12-31, 00:31  uzupelnienie


Poczytałam troche tego bloga i widze, jak wielu strasznie cieżko chorych ludzi szuka tutaj informacji. mozliwe ze moj przypadek jest na razie nieporównywalnie łagodniejszy, ale przeciez tyle sie mowi o wczesnej interwencji.

Zycze wszystkim duzo duzo wytrwalosci i sukcesu w walce z ta straszna, wielopostaciowa choroba !
 
goja 



Dołączyła: 28 Wrz 2010
Posty: 64
Skąd: Kraków
Pomogła: 16 razy

 #3  Wysłany: 2010-12-31, 17:53  


Jeśli lekarz twierdzi że zmiany nie zostały spowodowane HPV to wg niego czym? Jeśli jakąś inna bakterią, grzybem to może warto by było zrobić wymaz.

Nie jestem lekarzem i nie jestem w stanie powiedzieć dokładnie jakie są wytyczne, jednak nie leczyć i czekać to chyba nie jest najlepszy pomysł.

Poczekaj cierpliwie, na pewno ktoś bardziej zorientowany w sprawie napisze coś mądrego :)

Życzę zdrówka :)
_________________
Diagnosta Laboratoryjny
 
tt76 


Dołączyła: 18 Lis 2010
Posty: 5

 #4  Wysłany: 2011-03-10, 21:12  


Wg tego lekarza zmiany mialy byc wywolane przez przewlekla infekcje (Cervictis chronica). Zrobilam szczegolowe badanie bakteriologiczne pochwy. Wyszlo, ze nie mam zadnej infekcji. Wlasnie dzisiaj odebralam wynik. Czysto jak u dziewicy orleanskiej :) .

Nic juz nie rozumiem...

Bede sie szczepic Silgardem. Przynajmniej jest na te szczepy HPV, których jeszcze nie mam i z wielka nadzieja, ze oslabią dzialanie tych, które juz mam.

Pozdrawiam
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group