1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak szyjki macicy, wznowa nowotworu w szóstym roku
Autor Wiadomość
wami59 


Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1
Skąd: Śląsk

 #1  Wysłany: 2010-06-01, 10:45  Rak szyjki macicy, wznowa nowotworu w szóstym roku


Mam 51 jeden lat.
w 2004 roku przeszłam operację wycięcia szyjki wraz z macicą.
z powodu Cin 3 po badaniu H-P wyciętych narządów stwierdzono raka stopnia 0 szyjki macicy.
Przez 6 lat kontrole nie wykazały żadnych zmian a wszelkie badania były bardzo dobre.

W lutym tego roku zrobiłam rutynowe badania kontrolne w tym cytologię, która mnie przeraziła Cin3/cis
Pobrano wycinki z pochwy , które potwierdziły Cin3 /VaIN3/
- rak w miejscu.
Na zabieg brachyterapii zakwalifikowałam sie dopiero na 10 czerwca.

Jestem przerażona tym, że wszystko to tak długo trwa.
Na moje pytanie ...dlaczego dopiero w czerwcu ?...
usłyszałam, ...proszę się nie martwić, to się tak szybko nie rozwija !...
martwi mnie też to , ze nie mam zrobionej tomografii

Poinformowano mnie również, że moze dojść do powikłań tj. naświetlenia np. jelita grubego..
podobno to zależy od budowy anatomicznej!!!! ???

Nigdzie nie doczytałam się takiego stwierdzenia, a tylko to , że zależy to od złego planowania i zbyt wysokiej dawki promieni.

Moje pytania .
1.Nie wiem co mogę zrobić ze swej strony, by osłabić efekty uboczne naświetlania ?
2.Czy faktycznie to ...nie rozwija się tak szybko ?
3.Czy nie powinnam mieć tomografii ?

Każde zadane przeze mnie pytanie Pani onkolog , denerwuje ją.
Na moje pytanie ...jakie są rokowania dla mnie ?
odpowiedziała milczeniem. Więc wolę nie pytać...ale nie chcę też, używać swojej wyobraźni do złych scenariuszy...a o to nietrudno....
 
Aniaha 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Mar 2010
Posty: 655
Skąd: trzeci swiat
Pomogła: 136 razy

 #2  Wysłany: 2010-06-03, 22:41  


Wami,

Twoj post przerazil mnie. Wznowa po stopniu 0 - rzadkosc - i do tego po ponad 5 latach... Przerazil, bo ja jastem "po" stadium IB. Ale nie o mnie tu chodzi.

Szczesciem w tym wszystkim jest, ze nadal masz bardzo wazna sciezke do wykorzystania, pod postacia radioterapii. Mysle, ze za jakis czas dostaniesz od madrzejszych ode mnie wyczerpujaca odpowiedz; prawdopodobnie dopytaja Cie o badanie, ktore robilas.

Podczas brachyterapii jelito grube jest mniej narazone na naswietlanie niz w przypadku teleterapii. Nie wiem, czy roznice w budowie morfologicznej maja tu jakis znaczenia, chyba bardziej fakt, ze wczesniej zostala przprowadzona histrektomia.

W internecie znajdziesz latwo wszystkie wskazania i przeciwskazania przy naswietlaniach. Dodam od siebie, ze dobrze oslaniaja jelito grube siemie lniane, kisiel. Zeby oszczedzic ten organ trzeba unikac surowych warzyw i owocow, i ogolnie potraw wydymajacych.

Nie moze byc tak, ze lekarka nie odpowiada na Twoje pytania i jest wyraznie nimi zirytowana. Doradzanie zmiany lekarza uwazam za zbyt ingerujace z mojej strony, ale hm... na Twoim miejscu zastanowilabym sie nad tym. Ty po prostu musisz znac pytania na te odpowiedzi. Moze wiec pomoze Ci spisanie pytan i przyjecie postawy - nie wyjde dopoki sie nie dowiem - lekarz widzi kartke, widzi Twoja deteminacje.
Trzymam kciuki, powodzenia

[ Dodano: 2010-06-03, 23:14 ]
oczywiscie mialam na mysli, ze - musisz znac odpowiedzi na te pytanie, a nie jak napisalam - pytania na odpowiedzi
przepraszam <idiota>
_________________
jest dobrze
http://raknieborak-aniaha.blogspot.com/
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group