1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak szyjki macicy płaskonabłonkowy
Autor Wiadomość
Aniaha 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Mar 2010
Posty: 655
Skąd: trzeci swiat
Pomogła: 136 razy

 #16  Wysłany: 2010-03-28, 23:49  


Cytat:
Aina,
Mea culpa! Nie wiem skad mi sie ta 2 wziela :(

W sumie tak :
na plus :
- zmiana =2cm
- czysty margines
- czyste wezly chlonne
na minus:
- mlody wiek
Sa badania, ktore dowodza, ze chemoradiacja daje doskonale wyniki przy leczeniu guzow mniejszych niz 8cm. Pozwala nawet na unikniecie radykalnej histerektomii!
z.


To troche jak moje leczenie. I to samo (ze mozna uniknac histerektomii) powiedzial radiolog mnie prowadzacy; tylko ze chirurg (jako moj gl lekarz) jak to chirurg, sie z nim nie zgadzal.
Tylko w moim przypadku bylo Ib; guz 34 mm. Najpierw radiochemioterapia ktora wlasciwie podobno "rozpuscila" tumor, a potem radykalna histerektomia z wycieciem wezlow. Hispat - brak przerzutow, linia ciecia czysta. W styczniu zakonczylam leczenie.

Dlaczego mlody wiek na minus? Ja mam 38, to chyba wiek sredni? Jak to rozumiec? I czy martwic sie czy cieszyc? Czy przy takiej kolejnosci (radiochemio + operacja) mnie rowniez dotyczy te 20 proc wznow? Czy wiecej czy mniej?
No i gdzies przeczytalam, ze taka kolejnosc (radio przed operajca) jest w Polsce uwazana za metde kontrowersyjna.

[ Dodano: 2010-03-28, 22:50 ]
hm, powyzej mial byc cytat. Jeszcze sie tego nie nauczylam... Przepraszam

[ Komentarz dodany przez: DumSpiro-Spero: 2010-04-01, 02:18 ]
Poprawiłam :-) Pozdrawiam, DSS.
_________________
jest dobrze
http://raknieborak-aniaha.blogspot.com/
 
Aniaha 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Mar 2010
Posty: 655
Skąd: trzeci swiat
Pomogła: 136 razy

 #17  Wysłany: 2010-03-31, 14:12  


Aina, wlasciwie to czuje cos podobnego, dyskomfort "w posladkach" .

Zatem - w imieniu Ainy i swoim prosze bardzo o odpowiedz, co to moze byc.

I jeszcze jedno pytanie - jakie sa normy dla markeru CSS?
_________________
jest dobrze
http://raknieborak-aniaha.blogspot.com/
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #18  Wysłany: 2010-03-31, 14:53  


Zapewne chodzi o marker SCC: wartość referencyjna wynosi poniżej 1,5 ng / ml,

źródło: http://www.docstoc.com/do...umor-marker-_1_ (str. 39).
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
aina


Dołączył: 18 Lis 2009
Posty: 81
Pomógł: 5 razy

 #19  Wysłany: 2010-04-08, 17:23  


Witam

Od wczoraj znowu czuję ten dyskomfort w lewym pośladku ale tylko podczas spoczynku.
Jak jeżdżę na rowerze albo biegam nic nie czuje. Po kontroli wszystko ok. Następna kontrola już za 3 miesiace. Trochę mnie martwi ten dyskomfort bo mam wrażenie, że się nasilił.
Nie boli mnie kręgosłup ani nic poza tym pośladkiem. Czy to może być powikłanie po radioterapii?
Pozdrawiam wszystkich gorąco
 
Aniaha 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Mar 2010
Posty: 655
Skąd: trzeci swiat
Pomogła: 136 razy

 #20  Wysłany: 2010-04-08, 22:19  


Aina, a mnie boli (no nie boli ale cos czuje) w ... prawym. Serio, nie zartuje. Zreszta opisalam to w moim watku "radioterapia przedoperacyjna - konrtowersje", na ktory nikt nie odpowiedzial :(
Wczoraj minely 3 miesiace od operacji i dzisiaj z radoscia i za pozwoleniem lekarza polecialam na fitness. I tez nic mnie nie bolalo. Dopiero gdy usiadlam na d.. e przed komputerem ;)
Kontrole mam za tydzien, na co zwrocic uwage lekarzowi?
Halo, czy ktos nas slucha/ czyta?
Doprawdy, taki temat - RSM z remisja calkowita (jak Ainy i moj) lecz na co zwrocic uwage, strach przed nawrotem, czy jestesmy "doleczone?" - jest wart uwagi. Bardzo prosze o slow kilka.

[ Dodano: 2010-04-08, 21:21 ]
Aina, a co Ci lekarz na kontroli powiedzial?
_________________
jest dobrze
http://raknieborak-aniaha.blogspot.com/
 
aina


Dołączył: 18 Lis 2009
Posty: 81
Pomógł: 5 razy

 #21  Wysłany: 2010-04-08, 23:10  


Witaj

Może zacznę od tego,że ja juz jestem rok od operacji i dopiero teraz lekarz pozwolił mi na fitness :) 3 miesiące to chyba troche za wcześnie ... chociaż jak lekarz pozwolił :)
Ja czuje dyskomfort w lewym pośladku i właśnie to nie jest ból tylko takie dziwne uczucie
wczoraj nie mogłam zasnąć przez to. Czujesz to tylko podczas spoczynku? W którym miejscu dokładnie ? Mnie ,,boli,, pośrodku. Strasznie mnie to męczy jest to bardzo nieprzyjemne.
Wiem ,że po tej stronie miałam uszkodzony chyba nerw po operacji bo dotykajac uda do dzisiaj mam niemiłe wrażenie jakby noga była hmm ,,obca,, :) . Lekarza pytaj o wszystko, ja tak zawsze robię chociaż nie zawsze otrzymuje odpowiedz :) Teraz po roku miałam robioną cytologię , wyszła dobra.
 
Aniaha 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Mar 2010
Posty: 655
Skąd: trzeci swiat
Pomogła: 136 razy

 #22  Wysłany: 2010-04-09, 00:18  


Wczescie? Jej, a mi tak cierpliwosci brakuje. Zaraz po operacji powiedzial, ze ze sportem mam sie wstrzymac 3 miesiace, to go posluchalam ;) Co prawda o bieganiu nie ma mowy (czuje nadal, jak to nazywam, kilo ziemniakow w brzuchu), ale lekki "body jum" jak najbardziej, wszak to taniec.

Dziwne sa te odczucia, jakby cialo moje-nie moje. Ja po operacji stracilam czucie w skorze na przedniej czesci ud; troche chyba tak, jak Twoja "obca" noga. Po okolo 2 miesiacach czucie wrocilo. Niestety takze po 2 miesiacach okazalo sie, ze szew w pochwie nie do konca sie zagoil; w tym samym czasie zaczelam czuc to ciagniecie od pachwiny przez posladek do szczytu pochwy/odbytu; dziwne. Teraz czuje, ze szew chyba sie zagoil i ciagniecie jakby tez zmalao. Psia kostka, jak to wytlumaczyc lekarzowi?

A po histerektomii robi sie cytologie z pochwy? To znaczy wymaz jest z pochwy? Mi lekarz tego nie przpisal. Musze sie upomniec...
_________________
jest dobrze
http://raknieborak-aniaha.blogspot.com/
 
aina


Dołączył: 18 Lis 2009
Posty: 81
Pomógł: 5 razy

 #23  Wysłany: 2010-04-09, 00:27  


w tym samym czasie zaczelam czuc to ciagniecie od pachwiny przez posladek do szczytu pochwy/odbytu

Dokładnie mam to samo :) tylko ,że ja już jestem rok po operacji więc może nie powinnam mieć takich objawów :(

Z tego co sie orientuję cytologię robi sie poł roku po zakończonym leczeniu>U mnie był to niecały rok po operacji i ponad poł roku po radioterapii
 
Aniaha 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Mar 2010
Posty: 655
Skąd: trzeci swiat
Pomogła: 136 razy

 #24  Wysłany: 2010-04-09, 00:42  


Hm, Aina, moze to rzeczywiscie typowe po histrektomii?
Halo, czy ktos nas czyta? Dwa wystraszone ozdrowience sie dopytuja o odpowiedz. Moze jak sie obie upomnimy to ktos nam cos odpisze...

Ja mialam leczenie ustawione odwrotnie, najpierw radiochemioterapia, potem operacja. Podpytam doca o cytologie.

A wracajac do naszej wspolnej dolegliwosci. Moze po prostu powinnysmy unikac siedzenia? :mrgreen: Tylko czy to mozliwe?
_________________
jest dobrze
http://raknieborak-aniaha.blogspot.com/
 
aina


Dołączył: 18 Lis 2009
Posty: 81
Pomógł: 5 razy

 #25  Wysłany: 2010-04-09, 00:50  


Cytat:

Ja mialam leczenie ustawione odwrotnie, najpierw radiochemioterapia, potem operacja

Właśnie a dlaczego tak? Jakie miałaś rozpoznanie histopatologiczne (chyba dobrze napisałam )
Jak nie to niech mnie ktoś poprawi:)
 
Nadzieja 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Sty 2009
Posty: 866
Pomogła: 67 razy

 #26  Wysłany: 2010-04-09, 00:54  


Aniaha napisał/a:
...Halo, czy ktos nas czyta? Dwa wystraszone ozdrowience sie dopytuja o odpowiedz. Moze jak sie obie upomnimy to ktos nam cos odpisze...


Czytam ale nie odpowiem bo nie znam się na onkologii ;) jestem tyko córką chorej ... I tylko na temat tej historii choroby mogę się wypowiadac
Ale wiecie- jest niewielu tych którzy się orientują a tak wielu tych którzy chcąsie zorientować ze niestety trzeba poczekac na odpowiedź... A nic faktu nie zmiania że chciała bym żebyście kochane już nawrotów nie miały :*

Pozdrawiam
ANia
 
 
aina


Dołączył: 18 Lis 2009
Posty: 81
Pomógł: 5 razy

 #27  Wysłany: 2010-04-09, 01:05  


Ehh dziękuję Nadzieja :) oby faktycznie nie było nawrotu. Jak narazie cokolwiek mnie zaboli z tym właśnie kojarzę dziś pewnie kolejna nieprzespana noc przez ten własnie dyskomfort :( w pośladku ehh zawsze coś

Pozdrawiam Cie gorąco
 
nika 


Dołączył: 08 Mar 2010
Posty: 35
Pomógł: 2 razy

 #28  Wysłany: 2010-04-09, 01:14  


aina napisał/a:
dziś pewnie kolejna nieprzespana noc przez ten własnie dyskomfort :( w pośladku ehh zawsze coś


A ja życzę żeby jednak dyskomfort minął. I żebyś spokojnie przespała noc, dobranoc :)
 
Aniaha 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Mar 2010
Posty: 655
Skąd: trzeci swiat
Pomogła: 136 razy

 #29  Wysłany: 2010-04-09, 01:20  


    Właśnie a dlaczego tak? Jakie miałaś rozpoznanie histopatologiczne (chyba dobrze napisałam )
    Jak nie to niech mnie ktoś poprawi:)
Bo mieszkam i lecze sie w "kraju rozwijajacym sie" w Afryce Zachodniej, gdzie nie ma curieterapie (brachyterpaii) :lol: ; bo takie jest doswiadczenie i mozliwosci osrodka w ktorym sie lecze (a wlasciwie jednego z niewielu tu chirurgow onkologow) :lol:

Rak plaskonablonkowy, IB2, Granding nie zostal okreslony cyfra, wynika pewnie z opisu biopsji szyjki, ktory jest po fr i ktorego mimo znajomosci tegoz jezyka, nie jestem w stanie zrozumiec. Pamietam, ze lekarz mowil, ze skoro guz ma powyzej 3 cm (3,7), to w celu jego zmniejszenia on proponuje taka kolejnosc.

Za to hispat pooperacyjny calkowicie korzystny, brak zmian poza guzem, linia ciecia czysta, czyste wezly chlonne. No wlasnie, jak pisalam w moim watku - czy hispat pooperacyjny robiony po naswietlaniach nie jest "przeklamany"?

Aina, przyznam ci sie, ze nic nie wiem o nawrotach. I pewnie dlatego ja rowniez sie martwie.
_________________
jest dobrze
http://raknieborak-aniaha.blogspot.com/
 
aina


Dołączył: 18 Lis 2009
Posty: 81
Pomógł: 5 razy

 #30  Wysłany: 2010-04-09, 01:35  


Hmm moze byc faktycznie ,, przekłamany,, ja miałam przedoperacyjną brachyterapie

[ Dodano: 2010-04-09, 01:40 ]
Ale wydaje mi się, że leczenie w Twoim przypadku rozpoznanie Ib2 było jak najbardziej prawidłowe
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group