1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak jelita grubego z naciekami na wątrobie problemy z chemia
Autor Wiadomość
Wojciech75 


Dołączył: 24 Kwi 2017
Posty: 5

 #1  Wysłany: 2017-04-25, 17:05  Rak jelita grubego z naciekami na wątrobie problemy z chemia


Witam bardzo ,mam 41 lat od roku leczę się na nowotwór jelita grubego i mam nacieki na wątrobie ,lekarze twierdzą ze jest operacyjny ale chemia musza zmniejszyć nacieki na wątrobie ,problem polega ze podczas 14 chemii dostałem wstrząsu anafilaktycznego jak się okazało powodem była oxiplatinum ten wstrząs bardzo mnie dobił psychicznie jutro mam chemię z innym lekiem zamiast platyny ale i tak strach ogromny ,czy może ktoś miał podobny przypadek jeśli tak to proszę napisać .Pozdrawiam
_________________
Wojciech
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #2  Wysłany: 2017-04-25, 20:12  


Wojciech75 napisał/a:
ten wstrząs bardzo mnie dobił psychicznie


Wojciech75, jednym ze skutków przyjmowania oxiplatinum jest wstrząs, pewnie, że nie każdego to spotyka, zależy od organizmu ale skoro w ulotce jest to opisane to znaczy, że takie wstrząsy się zdarzają.
Cytat:
Częste reakcje anafilaktyczne obejmujące skurcz oskrzeli, obrzęk naczynioruchowy, niedociśnienie tętnicze i wstrząs mogący zagrażać życiu.

https://bazalekow.mp.pl/lek/69224,Oxaliplatin-Teva-koncentrat-do-sporzadzania-roztworu-do-infuzji

pozdrawiam i witam na forum.
 
Wojciech75 


Dołączył: 24 Kwi 2017
Posty: 5

 #3  Wysłany: 2017-04-25, 21:21  


Bardzo dziękuje za odpowiedz ,jutro mam mieć zamiast wlewu oxiplatinum lek o nazwie Irinotecan i czytając ulotkę to przy tym leku tez mogą wystąpić reakcje anafilaktyczne ,mam nadzieje ze tak się nie stanie .
_________________
Wojciech
 
agus0909 


Dołączyła: 26 Kwi 2017
Posty: 3

 #4  Wysłany: 2017-04-26, 10:08  


Witam,
mam pytanie a gdzie się leczysz?
_________________
agus0909
 
Wojciech75 


Dołączył: 24 Kwi 2017
Posty: 5

 #5  Wysłany: 2017-04-26, 12:48  


Witam ,leczę się w niemieckiej klinice ,ponieważ tu pracowałem i tu zdiagnozowali mi nowotwór .
_________________
Wojciech
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #6  Wysłany: 2017-04-26, 13:55  


Wojciech75 napisał/a:
i czytając ulotkę to przy tym leku tez mogą wystąpić reakcje anafilaktyczne

W ulotce trzeba zamieścić wszystkie skutki uboczne, podejrzewam, że nawet takie które nie wystąpiły, to ubezpieczenie firm farmaceutycznych, żeby później ludzie się nie procesowali bo nie było napisane, bo nikt nie uprzedził.

To, że jest wymieniony taki a nie inny skutek uboczny to nie znaczy, że wystąpi, nawet taki prosty przykład, że nie każdy po każdej chemii traci włosy, jeden tak a inny ma piękniejsze (tak było u mojej koleżanki), nie ma zasady, jeden zwraca jak kot inny nawet mdłości nie ma, takich przypadków jest ogrom.

Lekarze proponują Ci nowy składnik chemii, musisz spróbować, jesteś jeszcze młody więc trzeba walczyć.

Napisz nam jak się czujesz po nowej chemii.

pozdrawiam
 
Wojciech75 


Dołączył: 24 Kwi 2017
Posty: 5

 #7  Wysłany: 2017-04-26, 16:27  


Witam ,po długiej rozmowie z lekarzem chemia została przeniesiona na wtorek ,jutro mam rozmowę z psychologiem onkologicznym ze względu na mój strach przed kolejna chemia ,wiem ze to dziwnie brzmi facet 41 letni panicznie się boi ale to jest silniejsze niestety ,dowiedziałem się ze w trakcie podawania nowego leku w chemioterapii będę dostawał zastrzyki z atropiny i na 24 godziny pompę z lekarstwem podłączona do portu,mam czas do wtorku żeby przezwyciężyć lek,pozdrawiam
_________________
Wojciech
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #8  Wysłany: 2017-04-27, 07:58  


Wojciech75 napisał/a:
na mój strach przed kolejna chemia ,wiem ze to dziwnie brzmi facet 41 letni panicznie się boi ale to jest silniejsze niestety

Absolutnie nie brzmi dziwnie i nie masz się co wstydzić swojego lęku. Raczej uznałabym to za normalne, ponieważ po pierwsze borykasz się z ciężką chorobą, która już spowodowała uszczerbek w psychice i jest uzasadnione, że można wpaść przy tej chorobie w nerwicę/depresję. Dwa przeżyłeś podczas chemioterapii traumę - wstrząs, skutek uboczny chemii, który mógł się dla Ciebie źle skończyć więc co tu się dziwić Twojemu lękowi przed kolejną chemią.

Bardzo mądre wybrałeś rozwiązanie, że skorzystasz z pomocy psychologa, w jakiś sposób fachowy zostaniesz przygotowany do kolejnego wlewu. Zapewne pierwszy wlew będzie dla Ciebie trudny ale jeśli wszystko pójdzie pomyślnie to drugiego wlewu już nie będziesz się tak panicznie bał.
Jeżeli czujesz, że psychicznie jest Ci ciężko to oprócz psychologa możesz skorzystać z pomocy psychiatry, może potrzebne są Ci jakieś antydepresanty, żeby trochę Twój organizm wyciszyć, uspokoić, pomyśl o tym.

Czy masz wokół siebie kogoś kto Cię wspiera/pomaga?, rodzina, przyjaciele?, bo to ważne jest również.

pozdrawiam i trzymam mocno kciuki żeby wszystko poszło pomyślnie.
 
Wojciech75 


Dołączył: 24 Kwi 2017
Posty: 5

 #9  Wysłany: 2017-04-27, 16:33  


Witam ,jestem po rozmowie z psychologiem za dużo mi to nie dało ale tak jak napisałaś o psychiatrze to jutro mam wizytę i być może podadzą mi jakieś leki tak jak napisałaś w poście wyżej żeby mnie wyciszyć .Praktycznie jestem sam mam tu kilku znajomych na których mogę liczyć ,a z rodzina różnie bywa zreszta nie chce pisać takich rzeczy publicznie ,staram się jzezdzic do domu w Polsce ale to tez nie jest łatwe bo po chemii tydzień jestem nie do życia ,myślałem nawet żeby wrócić do kraju i tam się leczyć ale znajomi odradzają mi .Dziekuje bardzo za wsparcie i wysłuchanie mojej historii to dla mnie bardzo dużo ,jeśli cokolwiek będę wiedział to pozwolę sobie napisać ,pozdrawiam
_________________
Wojciech
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #10  Wysłany: 2017-04-27, 19:41  


Wojciech75 napisał/a:
i być może podadzą mi jakieś leki tak jak napisałaś w poście wyżej żeby mnie wyciszyć

Jeśli czujesz się sponiewierany psychicznie to sam powiedz, że chcesz antydepresanty, dużo osób sobie pomaga lekami bo trudno żyć ze świadomością tak ciężkiej choroby.
Wojciech75 napisał/a:
jestem po rozmowie z psychologiem za dużo mi to nie dało

Jedna wizyta na pewno nic nie da, żeby psycholog/psychoterapia dała jakieś efekty to niestety jest to długi proces. Tak jak napisałam wyżej pierwszy wlew będzie dla Ciebie ogromnym strachem ale nastawiaj się, przekonuj swoją psychikę, że to jest lek, który musi Ci pomóc, że nic się nie stanie, że jesteś pod opieką lekarzy i zawsze pomogą, takie rozmowy samego ze sobą trochę wewnętrznie pomagają. Jak pierwszy wlew zaliczysz i nic się złego nie stanie a zapewne tak będzie, musi być to następne będą już z mniejszym strachem.

Wojciech75 napisał/a:
zreszta nie chce pisać takich rzeczy publicznie

Wojtku, to absolutnie nie moja ciekawość, kto, co i jak tylko wiem jak po chemii możesz się czuć, wiem, że wielokrotnie możesz potrzebować pomocy i pisałeś, że jesteś za granicą, stąd moje pytanie, czy jest ktoś obok Ciebie, chodziło mi tylko o to, żebyś miał kogoś, kto Ci pomoże, może gdzieś podwiezie, posiedzi, wesprze, czy zrobi herbatę bo to są bardzo istotne rzeczy w chorowaniu. Masz znajomych, którzy pomogą to już jest dobrze. Moje pytanie było tylko związane z troską.

Wojciech75 napisał/a:
myślałem nawet żeby wrócić do kraju i tam się leczyć ale znajomi odradzają mi

Również uważam, że skoro tam zacząłeś leczenie to i tam kontynuuj.

pozdrawiam i trzymam kciuki żebyś nabrał sił i ujarzmił swoją psychikę.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group