1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak przełyku G1
Autor Wiadomość
kikaa43 


Dołączyła: 12 Cze 2013
Posty: 99
Pomogła: 2 razy

 #16  Wysłany: 2013-06-13, 11:01  


Witaj dziękuje za odpowiedź powiedz czemu polecasz mi tego profesora jak możesz.
Dlaczego Gliwice bo tam leczy się mój mąż na chłoniaka i jest pod dobra opieką 25 .06 będzie miał pobór komórek macierzystych do autoprzeszczepu , wcześniej leczył się i brał chemię w Opolu porażka po ostatniej chemii zostawili nas samych sobie szkoda gadać .Pozdrawiam.
 
aleksandraL 


Dołączyła: 07 Wrz 2012
Posty: 149
Pomogła: 6 razy

 #17  Wysłany: 2013-06-13, 11:22  


poczytaj sobie o nim, myślę, że to powie samo za siebie. Pojechałam z mamą na konsultację do niego, z wieloma opiniami, że 'albo on pomoże albo nikt'. Bodajże pracuje właśnie w Gliwicach. Koszt wizyty prywatnej w Katowicach to niestety 250 zł, zdecyduj czy warto.
Decyzja należy do Ciebie, ja jestem ze śląska i początkowo chciałam wozić mamę do Gliwic no bo to przecież GLIWICE, ale po wielu rozmowach z osobami tam leczonymi stwierdziłam, że nie ma sensu. u mnie na miejscu jest onkolog, który przejął oddział w mieście, wcześniej pracował właśnie w Gliwicach więc ja nie miałam potrzeby jeżdżenia.
_________________
Ola
 
kikaa43 


Dołączyła: 12 Cze 2013
Posty: 99
Pomogła: 2 razy

 #18  Wysłany: 2013-06-13, 11:43  


Olu czytałam ale chce poznać Twoją opinie jak Ty go odebrałaś co mówił czy był ciepły. Nie wiem czy znasz prof. Giebela Sebastiana on tez przyjmuje w Katowicach tam gdzie prof Wydmański i on jest naprawdę ciepłym konkretnym lekarzem jego mogę polecić co do leczenia chłoniaka. pozdrawiam.
 
aleksandraL 


Dołączyła: 07 Wrz 2012
Posty: 149
Pomogła: 6 razy

 #19  Wysłany: 2013-06-13, 11:46  


jak dla mnie nie był ciepły, tylko mega poważny i zachowawczy. Ale wg mnie wiedzę posiada i potrafi racjonalnie wytłumaczyć. Nie jest to gość z którym bym poszła na piwo, ale wrażenie na mnie zrobił pozytywne pod względem konsultacji, pierwszym który się pofatygował do obejrzenia płytek z tomografów, nie tylko opisów, robił dokładny wywiad i szybko powiedział na czym sprawa stoi.
_________________
Ola
 
kikaa43 


Dołączyła: 12 Cze 2013
Posty: 99
Pomogła: 2 razy

 #20  Wysłany: 2013-06-13, 11:59  


Dziękuje za odpowiedź może ktoś jeszcze podpowie mi co dalej robić pozdrawiam Olu.

[ Dodano: 2013-06-13, 13:21 ]
Witam wszystkich mam jeszcze prośbę gdyby ktoś mógł mi opisać objawy występujące u was lub waszych bliskich przed diagnozą byłabym wdzięczna . Pozdrawiam.
 
Caroline 



Dołączyła: 03 Lut 2010
Posty: 662
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Pomogła: 102 razy

 #21  Wysłany: 2013-06-13, 16:51  


I ja wtrącę swoje "trzy grosze".
Mnie z chłoniaka dosłownie w ostatniej chwili odratowali w Katowicach na Raciborskiej. POLECAM!
Ja początkowo leczyłam się (diagnostyka) właśnie u prof. Wydmańskiego i nie jestem zadowolona :twisted:
przykład : skierowanie na TK szyi i TK kl. piersiowej wypisane na jednym skierowaniu. W pracowni TK stwierdzono, że nie zrobią mi tego badania, bo każde wykonuje się inną techniką.
On też kierował, mnie na leczenie do szpitala w DG, gdzie później okazało się, że takiej chemii (ABVD) mi nie podadzą . Dwa miesiące w plecy. Jeden stopień zaawansowania wyżej :twisted: :twisted:
_________________
HISTORIA MAMY http://www.forum-onkologi...ejacy-vt599.htm
MOJA HISTORIA http://www.forum-onkologi...olog-vt6463.htm
 
 
kikaa43 


Dołączyła: 12 Cze 2013
Posty: 99
Pomogła: 2 razy

 #22  Wysłany: 2013-06-13, 18:32  


Dziękuje Caroline . To cenne podpowiedzi. Mój mąż leczy się na chłoniaka u prof Giebela ma mieć autoprzeszczep a jak u ciebie poszło. Pozdrawiam.
 
Caroline 



Dołączyła: 03 Lut 2010
Posty: 662
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Pomogła: 102 razy

 #23  Wysłany: 2013-06-13, 20:05  


Ja mam dokładnie chłoniaka ziarniczego, czyli tzw. ziarnicę złośliwą.
Leczę się w Katowicach na Raciborskiej. W tej chwili uzyskałam tak jak to podano w opisach TK "znaczną regresję" czyli jest dobrze. Niestety wyjściowo miałam wysoki stopień zaawansowania i także w przypadku niedoleczenia/nawrotu będzie brany pod uwagę autoprzeszczep szpiku. Kiedyś nawet się zastanawiałam, że gdyby do niego miało dojść to czy wybrać hematologię w Katowicach, czy Gliwice :?ale?:
Trzymaj się cieplutko :)
_________________
HISTORIA MAMY http://www.forum-onkologi...ejacy-vt599.htm
MOJA HISTORIA http://www.forum-onkologi...olog-vt6463.htm
 
 
kikaa43 


Dołączyła: 12 Cze 2013
Posty: 99
Pomogła: 2 razy

 #24  Wysłany: 2013-06-13, 21:15  


Proszę czy ktoś jest z rakiem przełyku nieoperacyjnym i może mi powiedzieć ile jest naświetleń i chemii, jak się to znosi .Pozdrawiam
 
zagubiona1974 



Dołączyła: 25 Paź 2011
Posty: 149
Skąd: Ruda Śląska
Pomogła: 25 razy

 #25  Wysłany: 2013-06-13, 21:44  


Jesli mogę doradzić, to szukaj w innych miastach, nie nastawiaj się tak bardzo na Gliwice. Ktos już wyżej napisał, że to fabryka, co wizyta to inny lekarz, któremu trzeba tłumaczyć od początku o co chodzi. Może Katowice, albo Tarnowskie Góry>? Tam mają pododdział chemioterapii i świetnych specjalistów. Poszukaj, popytaj.
_________________
http://www.forum-onkologi...t976.htm#217751
 
kikaa43 


Dołączyła: 12 Cze 2013
Posty: 99
Pomogła: 2 razy

 #26  Wysłany: 2013-06-13, 21:48  


Dlaczego Gliwice bo mąż tam się leczy i opieka oki , znajomy miał wycięty cały żołądek i w Gliwicach miał naświetlanie i chemię i już ponad rok ma się dobrze gdzie indziej nie dawali szans bo właściwie przerzuty miał wszędzie ...więc dlatego Gliwice.Pozdrawiam

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2013-06-13, 21:54 ]
Skoro dyskusja dot. miejsca leczenia, a nie samego procesu, wątek przenoszę do odpowiedniego działu.

[ Dodano: 2013-06-13, 22:20 ]
Tylko odpowiedziałam na pytanie , ale czekam na osoby które powiedzą ja przetrzymać naświetlanie i chemię . Czekam , proszę.
 
Darek01 



Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 91
Skąd: Kuj Pom
Pomógł: 5 razy

 #27  Wysłany: 2013-06-13, 23:16  


Czytałaś temat Asi91 ?
Czemu nie operacyjny? Na jakiej wysokości od lini zębów masz zmiany?
 
 
kikaa43 


Dołączyła: 12 Cze 2013
Posty: 99
Pomogła: 2 razy

 #28  Wysłany: 2013-06-14, 07:59  


Darku na razie nie może po naświetlaniu i chemii będzie można zrobić ale to jeszcze odległy czas , czekam na konsultacje onkologiczną.Pozdrawiam.

[ Dodano: 2013-06-14, 11:09 ]
Witam , jestem umówiona na wizytę w zakładzie radioterapi w Gliwicach do prof. Wydmańskiego przyśpieszona wizyta i teraz nie wiem czy mam się rejestrować bezpośrednio u niego czy na dole w rejestracji pierwszorazowej , może ktoś wie proszę dać znać,pozdrawiam

[ Dodano: 2013-06-14, 15:17 ]
Proszę kto może mi powiedzieć ile może trwać naświetlanie i chemia przed operacją przełyku i czy to bardzo ciężko przeżyć ,,,jak jest napiszcie proszę.
 
Darek01 



Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 91
Skąd: Kuj Pom
Pomógł: 5 razy

 #29  Wysłany: 2013-06-14, 21:32  


Różnie to jest . W przypadku mojego Taty to miał chemię razem z naswietlaniem. Chemia to około 4 do 5 dni a naswietlanie miał 28 cykli . Po 5 naswietlaniach masz 2 dni przerwy . Naswietlanie nie jest ciezkie , niektórzy nazywaja to zartobliwie Solarium. a o Chemii poczytaj, jest tu na Forum wiele watkow
 
 
kikaa43 


Dołączyła: 12 Cze 2013
Posty: 99
Pomogła: 2 razy

 #30  Wysłany: 2013-06-15, 09:06  


Wiem z chemią jest różnie np. mój mąż przechodził chemię spokojnie tylko stracił włosy po za tym wszystko było oki, ale co do naświetlania nie wiem słyszałam że w Gliwicach dają naświetlanie tylko w miejscach zmian nowotworowych tz. punktowe czy to prawda? pozdrawiam
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group