1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak prostaty
Autor Wiadomość
paweł-1 


Dołączył: 28 Lip 2013
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2013-07-28, 20:11  Rak prostaty


Paweł 48 lat.
W maju 2013 postanowiłem zrobić sobie takie porządne badanie krwi, po raz pierwszy w życiu.
No i wyszło PSA 10.
Oczywiście była biopsja i też dodatnia.
Na dziesięć pobrań , w trzech ( w lewym płacie ) rak gruczołu krokowego, GLEASON 3+3 .
Mam skierowanie na prostatekomię radykalną.

Dziś miałem TK jamy brzusznej/ miednicy dwufazowo.
Ogólnie wszyskie wyniki ok. za wyjątkiem takiego wpisu: Węzły chłonne zaotrzewnowe - okołoaortalne widoczne, a największy o wym. 1,1 x 0,8 cm. W prostacie kilka drobnych zwapnień.

Co to może oznaczać. Jutro mam jeszcze scenografię kości, ale nie wiem czy będę miał wyniki od razu.
A nastepną wizytę mam już w szpitalu na zabiegu.
W tym czasie byłem u 3 urologów i 2 urologów onkologów i wszyscy byli jednomyślni jeśli chodzi o zabieg PR.

Pozdrawiam i dzięki za informację.
 
alice 


Dołączyła: 18 Sty 2013
Posty: 211
Pomogła: 36 razy

 #2  Wysłany: 2013-07-28, 23:09  


Witaj Pawel,
przepisz caly wynik Tk od A do Z, bo to, ze wszystko jest ok, to niewiele mowi ;)
jesli masz inne wyniki badan chocby ta swoja morfologie czy usg jamy brzusznej, czy rtg, tez umiesc. Zeby ktos mogl Ci cos dokladniej powiedziec musi miec caly oglad Ciebie ;)
poki co, z tego co napisales w obrazie tk widac powiekszony wezel chlonny zaotrzewnowy, ale nie podajesz innych wynikow, wiec mozna tylko gdybac dlaczego. Musisz podac wiecej konkretow, wtedy na pewnno ktos bedzie mogl Ci odpowiedziec na pytania. Pozdrawiam. Alice
_________________
Tatko 01.12.1952r - 06.02.2013 r. (*)
Na zawsze w moim sercu...
 
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #3  Wysłany: 2013-07-28, 23:16  


Witam,
Cytat:
poki co, z tego co napisales w obrazie tk widac powiekszony wezel chlonny zaotrzewnowy,

To nie jest powiększony węzeł tylko opisany węzeł. Nie można wykluczyć, że którykolwiek z węzłów chłonnych będzie zajęty procesem neo (nie da się tego stwierdzić przy takich parametrach) ale wymiar 11mm nie powinien stanowić istotnego podejrzenia onkologicznego. Dla mnie wszystko wygląda rozsądnie i przy takim Glesonie powinno się na PR skończyć, czego oczywiście samemu zainteresowanemu życzę :)

Pozdrawiam
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
paweł-1 


Dołączył: 28 Lip 2013
Posty: 2

 #4  Wysłany: 2013-07-29, 14:54  


Cały opis TK jamy brzusznej/miednicy dwufazowo:
CT jamy brzusznej - wątroba i śledziona typowej wielkości, o prawidłowej strukturze wewnętrznej, bez zmian ogniskowych. Pęcherzyk żółciowy typowej wielkości o cienkich ściankach. Drogi żółciowe tak wewnątrz, jak i zewnątrzwątrobowe nieposzerzone. Trzustka typowo położona, o prawidłowej strukturze zrazikowej . Nadnercza prawidłowej wielkości i kształtu. Nerki ez zmian ogniskowych, o gładkich i równych obrysach, typowej wielkości i kształtu. Układy kielichowo - miedniczkowe nerek w granicach normy. Węzły chłonne zaotrzewnowe - okołoaortalne widoczne, a największy o wym. ok. 1,1 x 0,8 cm. W prostacie kilka drobnych zwapnień. W układzie kostnym - kręgosłup lędźwiowy, k.miednicy ognisk osteosklerotycznych nie stwierdza się.

A dzisiejsze badanie scyntygrafii kośćca technika badania całego ciała brzmi:
Na scyntygramach kośćca całego ciała nie stwierdza się zmian ogniskowych

Badanie robione w WAM Łódź

[ Dodano: 2013-07-29, 15:13 ]
A wyniki biopsji:
Płat prawy 1-5. Fragmenty utkania gruczołu krokowego bez cytalogicznych cech złośliwości.
Płat lewy 6. Rak gruczołu prostaty. Gleason 3+3. Utkanie raka zajmuje 90% powierzchni badanego materiału.
Płat lewy 7. Rak gruczołu prostaty. Gleason 3+3. Utkanie raka zajmuje 70% powierzhcni badanego materiału. Stwierdzono naciekanie pni nerwowych
Płat lewy 8. Bardzo drobny, uszkodzony mechanicznie fragment utkania gruczołu krokowego bez ewidentnych cytologicznych cech złośliwości.
Płat lewy 9. Rak gruczołu prostaty. Gleason 3+3. Utkanie raka zajmuje 10% powierzchni badanego materiału.
Płat lewy 10. Pojedyncze gruczoły z cechami atypii.
 
rakar 



Dołączył: 27 Sty 2009
Posty: 119
Skąd: OLSZTYN
Pomógł: 11 razy

 #5  Wysłany: 2013-08-03, 09:46  


Z opisu po scyntygrafii: "Stwierdzono naciekanie pni nerwowych "

Wg. naszych, doświadczonych prostatyków, powstała porada - konsultacja u trzech niezależnych specjalistów.

Chcesz porozmawiać z prostatykami i ich najbliższymi?
Zapraszam, również, na nasze wyspecjalizowane forum.
_________________
www.rak-prostaty.pl
 
Hexe 


Dołączyła: 21 Sie 2012
Posty: 95
Skąd: Krakow,Dortmund
Pomogła: 6 razy

 #6  Wysłany: 2013-08-04, 12:00  


Pawel-1 , Posluchaj rakara, to zorientowany w temacie czlowiek a forum o prostacie niejednemu uratowalo zycie. Znajdziesz tam wszystko co potrzeba w tym temacie, nawet nazwiska najlepszych lekarzy.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group