1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak prostaty
Autor Wiadomość
Laupina 


Dołączyła: 09 Cze 2012
Posty: 96
Skąd: Częstochowa
Pomogła: 6 razy

 #61  Wysłany: 2015-07-21, 16:08  


Witam
wlobo, dzięki za podpowiedź na temat radioterapii, podpytam lekarza.
PSA na dzień 30,06-23,56
Androcur odstawiono. Tata bierze dalej Zoladex i wlewy Zomikosu
PSA na dzień 16,07-14. :-D
Spadła nam też hemoglobina ze względu na to, że tata nie ma apetytu. Włączyliśmy Feroplex.

[ Dodano: 2015-07-21, 17:09 ]
tęcza |buziaki|
_________________
Laupina
 
Laupina 


Dołączyła: 09 Cze 2012
Posty: 96
Skąd: Częstochowa
Pomogła: 6 razy

 #62  Wysłany: 2015-08-21, 08:30  


PSA na dzień 17.08. wynosi 10!!!!!! Jak ja się cieszę 😁

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2015-08-22, 20:41 ]
:)
_________________
Laupina
 
tęcza 


Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 754
Pomogła: 169 razy

 #63  Wysłany: 2015-08-23, 18:21  


Ja również bardzo się cieszę! Głowa do góry, walczcie!
 
Laupina 


Dołączyła: 09 Cze 2012
Posty: 96
Skąd: Częstochowa
Pomogła: 6 razy

 #64  Wysłany: 2015-08-24, 09:23  


Tęcza, Richelieu - dziękuję i nie puszczajcie tych kciuków 😊
Gdyby nie poprawa tych wyników i gdyby nie moje dzieciaki i mój mąż załamałabym się do końca. Dla mojej rodziny ten rok to jakiś koszmar. W lutym zmarła mamy siostra, w czerwcu mój kuzyn, w lipcu pojechaliśmy na wczasy, a podczas naszej nieobecności zamieszkał u nas mój wujek, żeby zaopiekować się domem. Zmarł nagle i po przyjeździe znaleźliśmy Go. Jakby tego było mało 12.08
miałam udar niedokrwienny. Chyba zaśmieciłam wątek merytoryczny...
Niemniej trzymajcie dalej👊 za mojego Tatę. Pozdrawiam i dziękuję.
_________________
Laupina
 
tęcza 


Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 754
Pomogła: 169 razy

 #65  Wysłany: 2015-08-24, 16:19  


Laupina, wiele ciężkich chwil za Tobą. Bardzo mi przykro, że życie tak Cię doświadczyło :/pociesza:/
Za Tatę oczywiście trzymamy kciuki ze zdwojoną siłą!
 
Laupina 


Dołączyła: 09 Cze 2012
Posty: 96
Skąd: Częstochowa
Pomogła: 6 razy

 #66  Wysłany: 2016-05-03, 10:24  


Hej.
Dawno się nie odzywałam. Napiszę co u nas. PSA dobiło prawie do100. Po wykonaniu scyntografii obraz w zasadzie taki jak przed2 laty. Zajęty kręgosłup, talerze kości biodrowej, żebra. Świeci też kość czaszki, nie wiadomo w sumie czy to meta, bo tata miał w tej okolicy uraz przed kilkoma laty, więc lekarze twierdzą, że być może to pourazowe. USG ok, rtg płuc również. Badania krwi laboratoryjne ok. Podwyższone PSA -94 i fosfataza zasadowa waha się w granicach 215-375. Obecnie spadłado 215. Tata czuje się nieźle, wciąż jest bardzo aktywny. Czasem odczuwa ból, ale o średnim nasileniu, mijający po środkach p/bólowych. Najlepiej działa na niego nimesulid. Polaczenia tramadolu z paracetamolem slabiej, nie wiem dlaczego. Obecnie jest po 2 wlewie docetakselu. Chemię znosi odpukać na razie bardzo dobrze. Obraz krwi po pierwszym wlewie nie uległ pogorszeniu. Ma wlewy co 21 dni. Obecnie jest po 2 -gim wlewie i będziemy mieć kontrolę PSA przed ewentualnym 3 wlewem. Jeśli PSA spadnie (no przecież spadnie na bank ||Plss|| ) to wlewy będą kontynuowane co 21 dni. Jedyne co na razie nam dokuczało po chemii to zaparcia, które bez problemu opanowaliśmy i spadek ciśnienia tętniczego, z opanowaniem czego już nam tak łatwo nie poszło. Cardiamid z kofeiną podnosił ciśnienie na pól godziny, kawa podobnie. W końcu tata wypił kieliszek koniaku -efekt trochę dłuższy, ale też bez szału. Takie ciśnienie w granicach 90/40 utrzymywało się 2-go i 3-go dnia po chemii. Tatę bolała wtedy głowa i był słaby, polegiwał, ale nie odczuwał innych bóli, ani mdłości. Apetyt poza tymi dwoma dniami bardzo dobry, więc cieszymy się tym co jest, bo jak na ten wiek (84l) i staż chorobowy(11l) jest nieźle i mam nadzieję, że jeszcze kilka lat wyszarpiemy. A Was kochani jak zawsze proszę o kciuki za mojego Tatę😃
_________________
Laupina
 
Laupina 


Dołączyła: 09 Cze 2012
Posty: 96
Skąd: Częstochowa
Pomogła: 6 razy

 #67  Wysłany: 2016-05-04, 16:28  


Dzisiaj tata miał kontrolne badanie krwi. Nie widziałam go, ale chyba wyniki poleciały w dół, bo ma zapisaną aNeulastę. Oczywiście nie ma jej w żadnej hurtowni. Jutro będę starała zamówić przez kanał interwencyjny. Makabra.
_________________
Laupina
 
Laupina 


Dołączyła: 09 Cze 2012
Posty: 96
Skąd: Częstochowa
Pomogła: 6 razy

 #68  Wysłany: 2016-05-05, 18:16  


Witam mam pytanie. Lekarz zalecił tacie Neulaste przyjąć dzisiaj lub jutro. Nie wiem czy dotrze do mnie ten zastrzyk na jutro. Czy jeśli dostanie go 1 dzień później będzie to miało jakieś niekorzystne skutki?
_________________
Laupina
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #69  Wysłany: 2016-05-05, 18:58  


1. Zaleca się podawanie Neulasty na co najmniej 24 godziny po zakończeniu cyklu chemii.
2. Powoduje zwiększenie się liczby granulocytów obojętnochłonnych w krwi obwodowej w ciągu 24 godzin od podania.
3. Najmniejsza ilość białych krwinek (w tym również neutrofilii) jest ok. 10-14 dni po chemii.
Laupina napisał/a:
Czy jeśli dostanie go 1 dzień później będzie to miało jakieś niekorzystne skutki?

Nie powinno.
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
Laupina 


Dołączyła: 09 Cze 2012
Posty: 96
Skąd: Częstochowa
Pomogła: 6 razy

 #70  Wysłany: 2016-05-05, 19:34  


JustynaS1975, dzięki wielkie, tata dostał chemię w środę w 27 kwietnia, więc faktycznie jutro będzie 9 dzień. Właśnie sobie uświadomiłam, że jak jutro mi nie przyjdzie ta Neulasta to będę ją miała dopiero na poniedziałek...
_________________
Laupina
 
Eli007 


Dołączyła: 01 Lip 2015
Posty: 27

 #71  Wysłany: 2016-05-05, 20:16  


Możesz spróbować w aptece zdrovit w Gliwicach. Oni zwykle mają na stanie bo są obok onkologii. Zadzwoń rano i zarezerwuj. Jak przywioza jednak do Cz-wy to odwolasz Gliwice. Nie jest bardzo daleko a będziecie mieć pewność. Kiedyś pół Polski obdzwonilam jak nie było....
 
Laupina 


Dołączyła: 09 Cze 2012
Posty: 96
Skąd: Częstochowa
Pomogła: 6 razy

 #72  Wysłany: 2016-05-05, 21:11  


Eli007, dzięki

[ Dodano: 2016-05-06, 20:02 ]
Neulasta poddana dziś rano. Kiedy powinniśmy wykonać kontrolną morfologię? W środę ma zaplanowaną wizytę u lekarza poprzedzoną badaniami w tym PSA. Czy powinniśmy na wszelki wypadek sprawdzić jutro?. Ostatnio leukocyty były 2,8.
Tata koniecznie chce iść na działkę (i nie po to, by leżeć w cieniu), twierdzi, że czuje się dobrze i że lekarz nic mu nie mówił, że ma siedzieć w domu.Dziś go ubłagałam, żeby nie szedł, ale jutro nie ma mowy, żeby został... Myślicie, że to bezpieczne? Nie będzie tam jakoś ciężko pracował, ale na pewno coś tam pociąga...
_________________
Laupina
 
Laupina 


Dołączyła: 09 Cze 2012
Posty: 96
Skąd: Częstochowa
Pomogła: 6 razy

 #73  Wysłany: 2016-05-21, 06:01  


Witam
Tata po 2 cyklu chemii miał oznaczany PSA, spadł, ale niewiele, bo do79,98 z 94. Tata przeszczęśliwy, ale ja szczerze mówiąc liczyłam na większy spadek.
Fosfataza zasadowa podskoczyła z 215 na 265. Pozostałe wyniki może nie w normie, ale do przyjęcia. Hemoglobina 11,4, więc nie najgorsza.
Obecnie tata jest po 3 wlewie docetakselu. Na początku czerwca ma kontrolną analizę krwi, tym razem Neulaste dostał równo 24godziny po chemii. Czuje się nad wyraz dobrze. Jestem z niego taka dumna, bo daje radę na prawdę zadziwia mnie!!!
Myślę, że to duża zasługa ośrodka i lekarzy, bo przed chemią jest porządnie nawadniany cały dzień, drugiego dnia chemia i trzeciego płukanie. Dostaje zaraz po chemii ondansetron, profilaktycznie w kroplówce, tak że nie dopuszczają do jakichkolwiek mdłości, a co za tym idzie nie mamy problemów z apetytem. Tata ostatnio ma 2 kg na plusie!!!
Pytanie: Czy taki spadek PSA świadczy o dobrym działaniu chemii? Wiem, że jest dobra odpowiedź, ale jednak ten spadek niewielki :-(
Pozdrawiam i jak zwykle proszę o kciuki :)
_________________
Laupina
 
tęcza 


Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 754
Pomogła: 169 razy

 #74  Wysłany: 2016-05-21, 20:23  


Laupina, kciuki jak zawsze zaciśnięte. Podczytuję, nie odzywam się, ale z serca Wam kibicuję :)
 
Laupina 


Dołączyła: 09 Cze 2012
Posty: 96
Skąd: Częstochowa
Pomogła: 6 razy

 #75  Wysłany: 2016-05-22, 07:02  


tęcza, wiem Kochana i dziękuję
_________________
Laupina
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group